| cipy a întrebat:

Va rog mult ajutati-ma nu stiu cum sa procedezsad
Prietenul meu este plecat peste hotare / in august cind a fost in tara a fost ziua lui de nastere / sub pretextul k nu poate veni la mine a serbat singur din spusele lui, adica nu cu fete ci doar cu baieti / l-am crezut k nu poate veni deoarece locuieste la 300 km departare. Acum citeva zile am aflat ca de fapt atunci sa distrat cu fete si baieti la sauna si mai stiu sigur ca era ca a fost cu o fata. Cum credeti de ce nu mi-a zis adevarul? oare pentru ca ma iubeste cu adevarat si aceea a fost o aventura? El nu stie ca eu am aflat si nu stiu sa-i zic sau nu? Stiu ca ma iubeste si eu il iubesc dar nu stiu de ce ma mintit?

Răspuns Câştigător
| cotzobel a răspuns:

Cu siguranta, nu te iubeste. daca te iubea, strabatea si muntii doar ca sa fie cu tine. Si. a petrecut ziua de nastere singur? laughing.nu prea as crede... daca el nu putea veni la tine, trebuia sa te cheme la el. nu vreau sa fiu rautaciosa, dar cand iubesti o pers, faci tot posibilul ca sa fii cu acea pers, indiferent cati km v.ar desparti. Bafta si nu permite sa isi bata joc de tine

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu ce mai astepti?, mai departe, vrei sa vina la tine sa-ti spuna ca nu vrea sa mai fiti impreuna? sunt oameni si oameni, asta nu e om.

| Strify a răspuns:

E clar te inseala! asta nu mai e prietenul tau! putea sa-ti spuna ca o sa vina si fete, sau sa te invite si pe tine

| monyk a răspuns:

Buna, pai daca te iubea, nu cred ca te mintea si nici nu te insela, daca iubesti, trebuie sa stii si sa fi sincer si sa respecti, nu acesta este modul de a actua asa cum face el, vb cu el, spune-i ca sti, sa vezi ce iti spune, sa vezi daca mai merita sa iti bati capul cu el sau nu...

| oz a răspuns:

Stai asa mai...pai asta nu inseamna ca la ziua lui nu poate sa invite fete. Din auzite...pfoa...cate prietenii s-au sticat.Intreaba-l...poate nu a vrut sa iti spuna sa nu se intample ce s-a inatmplat acum...asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oz are dreptate, verifica daca ce ai auzit este real, numai asa poti sa-l acuzi, dar nu-l acuza de ce sa te injosesti, cand te mai suna inchide-i telefonul fara nici o replica, daca-i raspunzi vin iti trag un pumn aici prin ecran.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Asta doar ai auzit, nu ti-a spus el.

Nu lua decizii pripite, prima data ar fi bine sa afli daca chiar a facut tot ceea ce zici. Daca e adevarat, nu cred ca are rost sa mai stai cu el.

Dar tu sti cel mai bine cat poti ierta, cat te lasa sufletul.

bafta si o seara placuta!

| CevaNormal a răspuns:

Mda, sa tinut la tine mult si cu atat mai mult sa te iubit cum mereu iti spune atunci sigur ca nu facea asa ceva, crede-ma, intreaba pe oricine de pe lumea asta care iubeste cu adevarat, indiferent de varsta, sex, sau religie, poate sa faca asa ceva? sigur ca NU, tu esti fata de rezerva cand este prin locurile unde traiesti. Pur si simplu asteapta baiatul care intr-adevar sa fie cinstit cu tine, si sa te iubeasca.

| cipy explică:

Sunt de acord cu voi darel se comporta inca mai bine ca inainte chiar plinge uneori cind ne certam de la nimicurisad nu mai stiu ce sa fac! va multumesc mult pentru incurajarea de a merge inainte!

| cotzobel a răspuns:

Ms de fundita si ai grija de sufletul tau. Vb cu el despre ceea ce tu ai aflat, comunicarea si sinceritatea sunt f importante intr. o relatie. bafta!

| Crisu_8081 a răspuns:

Daca este adevarat ce s-a intamplat este un idiot fara pereche! NU te iubeste daca a facut asta...si nu merita o a doua sansa, dupa parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nika te iubeste mult tare. da ii place sa minta. ii place si p... a. da nu a ta. asa ca nu te minte de acum. tu esti rezerva. nu stiu a cata. da esti.parca stati degeaba pe TPU asta.de vreo doua zile numai suferinzi si suferinde din dragoste.si mereu ceilalti inseala.noi nu.santem sfinti.lumeeee...lumeeee.iubiti sincer fiv-ar dragostea de cap. daca nu? la ce naiba va mai incurcati si voi si mai incurcati si pe altii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de mult il iubesti si daca sentimentul e reciproc...nu te lua dupa gura lumii ca nu prea are dreptate trebuie sa ai o dicutie cu el (serioasa)sa-l intrebi ce simte pentru tine si ce s-a intamplat... poate daca chiar te-a inselat si totusi te iubeste iti va spune si poate il vei ierta dar a doua oara nimic sa nu te gandesti! daca nu te-a inselat si neaga atunci se va supara pe tine///saddar exista si varianta sa te fi inselat si sa minta...nu ai de unde sa stii si ar fi cea mai grava si chiar nu vreau sa ai parte de asa ceva! trebuie sa stii sa abordezi tonul potrivit si sa ai grija sa nu fii aroganta sau razbunatoare! SUCCES.:d

| pisoias29 a răspuns:

Ce ar fi sa abordati acest subiect cu calm, ii spui pur si simplu ca daca te-a mintit cu ceva sa iti zica ca nu se va intampla nimic, il vei ierta si veti merge mai departe, stiu ca e greu dar asa am aflat eu ca prietenul meu m-a inselat acum un an cu alta fata happy, deci a trecut un an si nu mi-a spus pana cand am abordat subiectul de a-mi spune daca m-a mintit cu ceva si nu mi-a zis si l-am rugat sa imi zica ca nu se va intampla nimic si nu se va schimba cu nimic relatia noastra, incearca! e dureros dar functioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt baieti si nu trebuie sa fii numai cu el in cap. eu tot sunt singur. hai sa facem cunostinta. am 24 ani. dar tu?