| crazydia a întrebat:

Va rog mult numai rezist... chiar sunt ingrijorata! Buna ziua de cateva zile ma doare in piept si parca am o apasare, intepatura+ si mana stanga de la umar pana jos! Acum cateva zile mi-a tot fost rau simteam ca o sa cad jos, am inceput sa iau calciu+magneziusi mi-am luat tensiunea 11-10 cu 6-7. am luat-o de 2 ori. tensiunea e ok mai ales ca eu iau medicamente pentru tensiune[ o aveam prea mare dar acum am slabit dar si tensiunea a scazut uimitor! ], inainte luam 3 acum 2 cred ca trebuie sa mai scad. Apropo am 16 ani. de la ce ma doare mana stanga si pieptul, [ am mai avut atacuri de panica si inca ma mai confrunt cu ele ca sa scap] Multumesc, Funda! Astept.

Pot sa fac infarct... adica am doar 16 ani si cred ca poate fi atac de panica. ma panichez repede! scuze categoria... si acum nu ma mai doare nimic dupa o saptamana happy o sa merg la control! particular in orice caz.

5 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Am trecut si eu prin ceva asemanator. Dureri in zona inimii si a bratului stang. Am fost la doctor pentru ca durerea a persistat, aveam bataile inimii rapide si mi-a spus in ras mai mult " Iti prescriu niste medicamente daca vrei. " Aveam 15 ani. Si de atunci nu m-am mai dus. Nu cred ca e ceva grav, dar e strict parerea mea. Poate treci printr-o perioada mai placuta/neplacuta si te consumi. Cum ai spus si tu, te panichezi repede.

| Sicmao a răspuns:

In primul rand nu e categoria potrivita! Daca iti ceri scuze nu inseamna ca e OK sa postezi aici. Si in al doilea rand daca simti ca nu mai rezisti, nu te duce si pe tine capusorul ala al tau ca ar cam fi timpul sa-l vizitezi pe medicul tau de familie? Cred ca daca ti se intampla ceva rau tot pe TPU ai sa postezi decat sa suni la 112. oh go on

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sicmao):

Poate o doare inima de la prea multa iubiree...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate numi si preinfarct si nu e de joaca
am patit-o si eu dar nu si faza cu umarul stang si numai partea stanga are legatura cu asta
si eu am tot 16 ani si am avut intepaturi de inima si nu puteam respira ca ma durea mai rau.dar daca persista si te ia raul asa tare du-te la un doctor noi nu te putem ajuta
si intr-adevar varsta e mica pentru asa ceva cei mai predispusi oameni pot face cei tineri mai rar dar totusi sfatul meu e sa merg la un doctor el iti va spune ce si cum trebuie sa faci
take care :*