| denisa_3608 a întrebat:

Va rog nu radeti am nevoie de raspunsuri serioase! am 18 ani si cand aveam vreo 6 ani m-am lovit intre picioare cand m-am suit pe-un gard! am simtit o durere dupa care mi-a trecut repede, cand m-am dus acasa aveam chiloteii de sange, m-am speriat am aruncat chilotii si nu am zis nimanui despre asta, atunci habar nu aveam despre ce e vorba! acum amc rescut si as dori sa stiu daca mai sunt virgina fizic vorbind, desi nu prea cred... oricum nu o sa povestesc asta nimanui ca nu m-ar crede! nici mamei! eu stiu ca asa a fost, dar pentru restul ar parea o poveste de adormit copii! si ce sa ii zic viitorului meu prieten cu care voi avea relatii intime! sa fim seriosi la 18 ani fata virgina cine o mai crede pe astalaughingputini...plus aceasta poveste

p. s. am mai pus intrebarea odat anonim dar nu am gasit-o

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti virgina, stai linistita.

| mgtow a răspuns:

Fete virgine mai sunt si cu 25 de ani numai ca sunt foarte putine si sa iti mai zic ceva, mama unui vechi prieten a mers pe bicicleta si i s-a rupt himenul in timpul mersului pe sa. Deci a pierdut virginitatea in conditii stranii asta e viata cam ciudata dar se mai gasesc cazuri stranii.

| RXN a răspuns:

E posibil ca din cauza socului mecanic sa-ti fi rupt himenul,dar virgina esti si vei fi pana vei intretine relatii sexuale.N-are nicio relevanta[in]existenta himenului. Daca nu te crede respectivul,nu merita sa-ti bati capul,nu-i el cel cu care merita sa faci asta daca nu are incredere in tine.
Daca vrei sa stii totusi daca himenul tau e sau nu intact,incearca sa stai in sezut, cu o oglinda intre picioare, pe care trebuie sa o pozitionezi astfel incat sa vezi intrarea in vagin.Trebuie sa stii si ce trebuie sa vezi, asa ca n-ar strica sa cauti niste poze pe net. Daca nu, mergi la un ginecolog.

| RXN a răspuns:

@denisa,da,e adevarat.Virginitatea e in primul rand o stare morala, apoi una fizica.Nu are rost sa te gandesti la apectul asta, stai linistita.happy

| MissL a răspuns:

Posibil. oricum acum cu ce te mai ajuta daca afli ca nu mai esti virgina? nu mai poti face nimic. straight face

| lplostonyou a răspuns:

Buna.Daca chiar asa a fost cum spui tu atunci mai bine ii zici pur si simplu asa cum a fost prietenului tau decat sa il minti,nu este nimic ciudat,pur si simplu ai cazut si te-ai lovit ``acolo`` nu este nimic rusinos,se poate intampla asta oricui, mai ales la copii, important e sa fii sincera.

| NoChanceForUs a răspuns:

Ah,si tu vrei sa fi virgina pentru Fat-Frumos? Eventual si cu niste ingeri cantand la harpa? Vrei deci pachetul full-option sau doar cel care include pe Fat-Frumos si trandafiri pe pat?

| cosmin21 a răspuns:

Esti virgina stai linistita happy

| tbxx a răspuns:

Wow.saraca de tine cred ca durutt;; ar fi mai bine sa te duci la ginecolog, sa-i povestesti ce s-a intamplat. el o sa-ti zica daca mai esti virgina sau nuwinking [funda?]] :*

| Cronki a răspuns:

Nu sunt un "Toma Necredinciosul", insa eu nu cred povestioara!
Sange ti'o fi curs, insa nu in conditiile relatate de tine, motiv pentru care n-ai dat fuga sa relatezi patania! Din contra tu ai ascuns "am aruncat chilotii si nu am zis nimanui despre asta"! Motivul postarii problemei pe TPU este doar o actiune a ta, de a convinge partenerul ca esti de fapt o fecioara dezvirginata! Inventeaza altceva mai credibil, sau convingeti parintii cu povestioara asta,.,. poate asa atragi de partea ta mai multi sustinatori!

| gyna201 a răspuns:

Numai doctorul ginecolog iti poate spune daca mai esti sau nu virginawinking iar in leg cu prietenul viitor eu zic sa fii sincera cu el asta ajuta cel mai mult intr-o relatie

| Reek54 a răspuns:

Nasoala intamplare. straight face
pentru un raspuns concret.si de calitate
ar trebui sa vorbesti cu un medic ginecolog straight face
numai el poate sa-si dea seama...

| BastetReloaded a răspuns:

Lol,te-a dezvirginat gardul

scuze, nu m-am putut abtine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici nu ai de ce sa iti faci probleme, chiar daca in urma incidentului himenul s-a rupt cel cu care o sa fi o sa isi dea seama ca pe acolo nu a mai trecut nimeni tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu fie virgina la 18 ani? Sau esti tot o panarama care o arde pe aici cu intrebari cum ca vrea sa faca sex la 14 ani?
Si de ce iti fie rusine? Nu e vina ta. Este posibil sa ai himenul fisurat, uita-te atent. Si sa stii ca exista (desi foarte rar) fete care au himen absent din nastere. Dar virgina tot esti pana la contactul sexual de orice fel cu un partener.

| mariamariuca a răspuns:

Si te-a durut?

| HubbaBubba_6858 a răspuns:

Daca ti-a intrat chestia aia cu care te`ai lovit inauntru...atunci nu cred ca mai esti virgina dar daca doar te`ai lovit.att estii. sper sa te ajute pusii.:*:*:*

| denisa_3608 explică:

Tocmai am mai pus intrebarea pe un site si am primit si un raspuns! dar nu stiu chiar asa este?

Jeni Chiriac, Sexologul Clopotel, raspunde:

Draga mea, stai linistita! Te poti considera virgina.Desi adesea este asociata cu prezenta himenului, totusi, virginitatea inseamna a nu fi avut relatii sexuale cu alta persoana. Ma refer la orice fel de contact sexual.Prin urmare, daca o fata se masturbeaza si isi rupe himenul, nu si-a pierdut totusi virginitatea. In schimb, daca o masturbeaza prietenul ei, se poate spune ca nu mai e virgina, chiar daca in cursul acestui act nu s-a rupt membrana himenala. Sexul oral si cel anal tot contacte sexuale sunt si, chiar daca nu rup himenul, vor aduce cu sine pierderea virginitatii Fetele cu himen elastic sau absent sunt bineinteles virgine, atata vreme cat nu au avut relatii sexuale.

| denisa_3608 explică:

Cronki nu ma cunosti DELOC dar nu trebuie sa ma crezi tu la urma urmei eu stiu cum s-a intamplat!