| natalia_6286 a întrebat:

Va rog sa imi dati un sfat. mi-a intarziat ciclu 5 zile si nu ma simt bine deloc, am avut 4 zile in care imi venea sa vomit de nu am mai putut, ma trezeam dimineata din somn deoarece imi venea foarte tare sa vomit, o stare si o senzatie pe care nu am mai avut-o niciodata, atucni mi-am pus intrebare daca nu cumva pot fi insarcinata?! nu stiu ce sa cred, in rest am toate simptomele unei sarcini. ce ma nedumerit e ca pe data de 22 am avut simptome ca atunci cand imi vine ciclu, am crezut ca imi vine, dar nu a fost asa.am inteles ca in primul trimestru al sarcini poti avea dureri menstruale.nu stiu ce sa cred eu un bebe mi-as dori tare insa mi-e teama sa nu imi fac sperante false.as face testul insa cred ca e prea devreme pentru un rezultat corect. voi ce credeti? va multumesc

Răspuns Câştigător
| Crinutzaaa a răspuns:

Buna. eu zic totusi sa faci un test sau 2 sa fi sigura. si da astea ar cam fi simptomele. ca vine un bebe. bafta.:* sper sa fie cum iti doresti tu.

5 răspunsuri:
| ayiana13 a răspuns:

cam dupa 7-10 zile de la contactul sexual sau la o saptamana de intarziere a ciclului menstrual iti poti face testul, cu urina de dimineata pentru ca ea contine mai multi hormoni. si eventual poti repeta testul. succes

| StillMissYou a răspuns:

Eu cred ca testul trebuie sa-l faci dimineata cum te scoli fala :-) Ca e mai bine cind esti sigura :-)

| bebelotz a răspuns:

Parerea mea este ca da esti insarcinata, 1 pentru a zici ca ti-a intarziat ciclu si 2 pentru ca zici ca iti vine sa vomiti, am o amica care are un baiat de 2 ani si imi povestea ca atunci cand a ramas gravida ii venea sa vomite si avea o stare asa nasoala. Eu zic ca numai un ginecolog sau un test de sarcina te lamureste si te scapa de orice banuiala. Succes.

| Serafir a răspuns:

Fa un test sau mai bine mai multe. chiar daca iti vine stopu poti fi gravidawinking

| Crinutzaaa a răspuns:

A da si ar fi bine sa il faci dimineata. la prima toaleta sa zic asa.winking:*