| 2Anonim3 a întrebat:

Vă rog să mă ajutați! E posibil ca o sarcina de 10 săptămâni să nu fie văzută la ecografia transvaginala? M-am îngrășat și am și burta….

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil s anul se vada o sarcina la o ecografie transvaginala!

Ingrasatul este de la cat de multa mancare inghiti, nicium de la o sarcina de numai 10 saptamani, care nu-i mai mare decat o nuca. deci imposibil sa te ingrasi sau sa-ti creasca burta la numai 10 saptamani.

| Madaxo97 a răspuns:

Imposibil sa nu se vadă la transvaginală la 10 săptămâni. Mai mergi odată si fă încă o ecografie dacă nu ești sigura, sau un test de sarcină. Dacă te-ai îngrașat și ai făcut burtă nu înseamnă ca ești gravidă, doamne ferește.

| 2Anonim3 explică (pentru Madaxo97):

Am făcut 2 ecografii la 2 medici diferiți si scrie negru pe alb ca uterul este fără continut. Testele sunt negative. Am terminat de luat duphaston de 4 zile și ieri am avut o scurgere maronie și astăzi foarte puțin sânge deschis la culoare. Ce poate să mai fie? Nu știu ce să mai fac

| Madaxo97 a răspuns (pentru 2Anonim3):

Da, stiu, îmi amintesc de tine, ai mai pus întrebarea acum cateva zile, nu stiu sa îți spun ce ar putea fi dar îți pot spune sigur ce nu e, si anune sarcina, e 100% imposibil, ai zis chiar tu ca 2 medici ți-au spus ca uterul e gol, dacă era ceva ți-ar fi spus, doar nu erau nebuni, crede-mă, se vede tot acolo, si un chist dacă era se vedea mai ales un copil, mie mi-a vazut clar la 6 săptămâni de sarcina la transvaginală, la 10 săptămâni sigur s-ar fi văzut, e imposibil sa nu se vadă, ai fost si la 2 medici. Chiar nu înțeleg de ce iei in calcul posibilitatea sarcinii când ar trebui sa o excluzi din start, dacă nu ai mai avut contact sexual din martie.
Singura soluție ca să aflii ce ai e sa mergi la inca un control sa ii spui doctorului ce ne-ai întrebat pe noi aici, el îți va da un răspuns concret legat de tratament si simptomele tale.
Eu cred ca îți vine ciclu de aia ai scurgerile astea.

| 2Anonim3 explică (pentru Madaxo97):

N ai idee cat mă ajută să citesc ce scrii tu, mă liniștește foarte mult. Mă gândesc la sarcină pentru ca nu mi s-a mai întâmplat asta niciodată, am 20 de ani, ciclu regulat nu am avut. Dar sunt speriată, mi-a mai scris cineva de sarcina ascunsă… Daa medici au spus ca nu e sarcina. Și mie mi se pare ca am burta, dar mă gândesc și ca nu are cum sa fie sarcina sa mi crească burta și ei sa nu vadă. Mi e greu sa cred asta. Dar sânii se pot schimba de la dereglarea hormonală? Eu simptome de sarcina nu am deloc, nu merg des la baie nu am nimic. Mă gândesc să nu fie altceva pentru ca am dureri în partea stângă foarte mari uneori și mă gândesc să nu fie ceva de la intestine care să oprească si menstruatia….

| Madaxo97 a răspuns (pentru 2Anonim3):

Eu incerc sa te fac sa te liniștești pentru ca nu are cum sa fie sarcina. Ascunsa in niciun caz, ascunsa unde, ca sarcinile se formeaza in uter doar, nu in alta parte, nu in stomac, nu la rinichi, doar in uter. Am 27 ani si am trecut si eu prin sarcina si simptomele ei si multe ecografii, daca era ceva se vedea si iti spunea la ginecolog.
Ce ai tu e mai degraba ceva la stomac, pancreas, intestine, asta e in partea stanga.

| 2Anonim3 explică (pentru Madaxo97):

Îți mulțumesc tare mult ca mă ajuți, sincer aș dori să vorbim în privat să ne cunoaștem dacă se poate și dacă ați dori?

| 2Anonim3 explică (pentru Madaxo97):

Dar Sanii de la ce se pot schimba? Simt ceva tărișor în ei, ceva ce nu e asimetric, și mamelonul parcă arată altfel…Să fie de la dereglarea hormonală?

| Madaxo97 a răspuns (pentru 2Anonim3):

Https://www.doc.ro/......-in-varsta
Citiți acest articol, poate va ajută, scrie în ce context modificările sânilor pot fi motiv sau nu de îngrijorare.
Poate s-au mai mărit si din cauza faptului că ați luat in greutate, prin urmare si sânii au luat si ei în greutate si s-au modificat puțin.

| 2Anonim3 explică (pentru Madaxo97):

Mulțumesc frumos! Dar mie mameloanele mi se par schimbate destul de mult, culoarea acestora…Nu știu ce să mai fac și ce să mai cred…

| 2Anonim3 explică (pentru Madaxo97):

Hei. Au trecut 3 luni de la contactul sexual. Mai pot face un test beta hcg?

| Madaxo97 a răspuns (pentru 2Anonim3):

Da, sigur, in felul acesta când testul va ieși negativ vei sta mai liniștită știind 100% ca nu ești însărcinată.
Poți face si de sarcină simple teste, dacă ai dubii.

| Robert2526 a răspuns:

Zici ca ai facut ecografie transvaginala si si tratament cu duphaston? ce s-a vazut pe ecografie? ai chisturi pe ovare?
Cate zile de tratament cu duphaston ai primit? 5 sau 10?

Duphaston contine un hormon, care iti poate da si modificari ale sanilor, asa ca nu te ingrijora degeaba.

Sarcina este exclusa 100%

| 2Anonim3 explică (pentru Robert2526):

Bună! Mi a zis ca am ovare polichistice și am luat tratament 10 zile cu duphaston câte una în fiecare zi din ziua 16 până 25 de cm

| 2Anonim3 explică (pentru 2Anonim3):

La primul ginecolog la care am fost mi-a dat omega 3, d3 și acid folic și am primit diagnostic de ovare polichistice. Iar la al doilea ginecolog am primit tratament cu duphaston timp de 3 luni

| GouDidodino a răspuns:

Lasa shaorma