| Adryan657 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati!
Eu si prietena mea ne certam de ceva timp si ea incepe intotdeauna prima...pe motiv ca eu sunt de vina.
Chestia e ca o iubesc foarte mult si nici nu isi da seama de acest lucru. D obicei cand ne certam(si a fost si certuri mari) i-a trecut repede asa fiind firea ei, dar azi a decis sa nu mai fim deloc un cuplu. Eu nu pot renunta usor la ea pentru ca o iubesc enorm de mult si as vrea sa o recuceresc. Firea ei este nerabdatoare in schimb eu sunt foarte calm si aici spune ea ca nu ne potrivim...si ar mai fi si alte chestii. Nu vreau sa cred ca nu vom mai fi impreuna, dar eu tot sper sa ne impacam. Eu sunt Rac iar ea este Leu si diferenta dintre noi este de 3 ani.
Eu am facut tot ce i-a poftit inima si nu a fost deloc usor dar eu tot cred ca merita.
Dragi prieteni TPU va rog sa ma ajutati cu sfaturi utile

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ai gandi putin la rece, ai realiza ca o relatie nu poate dura la infinit. Are si ea un sfarsit. Si daca te gandesti ca voi numai in certuri ati tinut-o, accepta ca relatia e gata.

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Am aceeasi fire ca si ea! Eu iti recomand sa o lasi 2-3 zile sa se gandeasca mai bine la ceea ce vrea sa faca! In acest timp vorbeste cu ea, dar evita sa vorbesti despre voi!

| Z6 a răspuns:

Incearca sa o lasi mai moale cateva zile, nu fii insistent, dar nici indiferent. Zambestei, salut-o, si atat.
Iti poti da seama foarte usor din asta daca chiar te iubeste. Daca e o iubire puternica intre voi doi, normal, nu veti putea sta departe unu de altul.
E posibilitatea, din pacate sa se fi jucat cu tine, poate..profita intr-un fel sau un altul.
Dar, in mare parte certurile sunt din pura dragoste, pe moment nu isi da seama de ceea ce spune, stii. poate asa e firea ei. Dar oricat de orgolioasa ar fi, daca te iubeste se va intoarce la tine!
Acuma, depinde si DE CE v-ati certat, poate a fost ceva care a suparat-o si a marcat-o, nu e usor sa treci peste o greseala ''mareata''

| Wistler a răspuns:

Stiu si eu cum e, o iubesti ca prostul, ii oferi ce vrea p***a ei si apoi zice ca tu esti vinovat, dar de fapt e cu gandul la un retardat angry
sfatul meu e sa accepti ideea asa cum e si sa o lasi in pace de tot pentru-ca nu uita toate-s la fel!

| alexnebunu0509 a răspuns:

Vere o parere, eu cred ca are pe altcineva si de asta nu iti mai acorda atentie si nu mai vrea sa fie cu tine, nu incerca sa ii mai faci poftele ca pnm asa sunt femeile daca vede ca esti in limba dupa ele... pnm se falesc si le place si traiesc cu gandu ca sunt frmse si ca le merge si pot sa aiba mai multi.nush daca am fost destul de expicit dar sfatu meu e sa iti vezi de viitorul taw
si sa iti iei gandu de la ea o sa iti fie greu sa renunti dar crede-ma ca nu are rost sa o tii tot asa pentru ca tu suferi ea nu si nici macar nu o intereseaza