| nely19 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati fundita

Deci in a 6-a zi a cm`ului(de fapt mi se terminase)am avut contact sexual neprotejat, la sf a ejaculat putin in mine, oare o sa raman? Mentionez ca am fost la ginecolog inainte si mi-a prescris anticonceptionale, dar le iau doar de 6 zile?

Ce credeti voi? rasp urgentsadsadsad

mersi

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Normal daca iei anticonceptionale nu poti ramane insarcinata. Dar te rog citeste asta:
http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm
Te pune pe ganduri?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionalele te protejeaza, nu vei ramane insarcinata (ma rog, in marja de siguranta a anticonceptionalelor, adica de 99, 5%).

| Floreenofficial a răspuns:

Pai nu poti ramane fiindca iei pastilele alea.adica daca isi fac efectul nu poti ramane mai bine zis...depinde si de cat de mult a ejaculat.

| Snow a răspuns:

Depinde, daca ai ciclu mestrual neregulat nu stii cand poti avea perioada de ovulatie. insa daca ai ciclu menstrual regulat erai la sfarsitul menstruatiei si deci sansele sunt foarte mici. Poti sa-ti cumperi un test de la farmacie sunt destul de sigure.

| maya1311 a răspuns:

Le iei de prea putin timp dupa 2 saptamani de abia se formeaza aceea bariera deci mai da o fuga la ginecolog

| Alasia a răspuns:

Eu nu cred. daca tocmai ti s-a terminat, inseamna ca sau eliminat si nu are din ce sa se formeze ceva. Dar sa nu mai faci asta. Dupa cum stiu eu, dupa cateva zile dupa ce ti s-a oprit menstruatia poti ramane. aproximativ 6-7 zile dupa cum imi amintesc. Dar pentru ca sa stai linistita, mergi la farmacie si ia-ti un test si fatil. Daca nu, asteapta pana luna viitoare sa vezi daca iti vine, nu ai ramas:d

| Jhonny18Villa a răspuns:

Cred ca da sad. Ia si tu niste anticonceptionale happy.