| Nudamnume a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.M-am masturbat in ultimul timp de cateva ori pe zi,si acum am ramas fara erectie,cam de doua zile. Orice fac,nu pot sa obtin nici un fel de excitatie,Am dorinta sexuala,dar nu pot sa ma excit.e din cauza masturbarii excesive? sunt foarte speriat,nu dorm noaptea.e ceva temporar? Va rog,nu luati probelma mea in ras, chiar nu stiu ce sa fac. crying

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Păi dacă ai golit rezervoru', la ce să se mai scoale?!? Mai fă și tu pauze.
Și caută să amâni cât de mult poți orgasmul; masturbația nu e concurs cu tine însuți, de câte ori poți termina într-o zi. Dimpotrivă.
Învață-te să îți controlezi plăcerea, astfel încât aceasta să țină cât mai mult.
După o pauză de câteva zile îți revii.

| Nudamnume explică (pentru mihai69):

Sa inteleg ca e temporar? Nu mai obtin erectii deloc, si cand le obtin sunt foarte slabe. vreau sa stiu doar daca va trece.

| mihai69 a răspuns (pentru Nudamnume):

Fă tu pauza aia de minimum cinci zile și mai vorbim pe urmă. O să vezi că e mai bine. Dar trebuie să iei pauză și de la pornache!

| Nudamnume explică (pentru mihai69):

Multumesc pentru sfaturi, mai astept raspunsuri. daca nu mai primesc nimic, iti dau funda.Multumesc inca odata

| mihai69 a răspuns (pentru Nudamnume):

Să-ți crească mare!
Și pe timpul pauzei, ia-ți și gândul de la asta. Ieși pe-afară, mergi cu bicicleta sau joacă un fotbal - ai nevoie de relaxare și de efort fizic.

| Nudamnume explică (pentru mihai69):

Ai avut dreptate, multumesc pentru sfaturi

13 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ai un blocaj, esti atat de ingrijorat si probabil te simti si un pic vinovat happy
Nu te mai gandi la asta, o sa se intample. Natural.

| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce impotenta, altfel doua treimi din barbatii intre 20 si 40 de ani ar fi impotenti.

Frecventa masturbarii e functie de cat esti de excitabil, daca esti foarte tanar esti mai excitabil.

Tu de fapt prin intrebare nu ceri un diagnostic, ci ceri retete magice. Diagnostice pun numai medicii si nu le pun ca raspunsuri pe forumuri.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te lasi de masturbare nu mai esti bun de numic, toate fetele vor fugi de tine ca nu ti se mai scoala cocoselul.

| LoveSleep a răspuns:

Nu mai e bună.

| Seba2013 a răspuns:

Ai dreptate ca masturbarea poate cauza disfunctie sexuala.
https://www.researchgate.net/......_Young_Men

In studiu spune ca lasatul de masturbare ajuta la recuperare.

| Nudamnume explică (pentru Seba2013):

Starea asta e temporara sau nu? asta vreau sa stiu

| Seba2013 a răspuns (pentru Nudamnume):

In majoritatea cazurilor, este temporara.
Eu nu pot sa spun exact, depinde de gravitatea problemei.
Iar cel care are ultimul cuvant, este medicul.

| immortalfaith a răspuns:

Nu te mai masturba si o sa ti treaca, altfel cand iti faci iubita o sa rada de tine ca nu ti se scoala.