| zuzuliana a întrebat:

Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari: 1.cat de important este sexul intr-o relatie? 2. dupa cat timpde relatie e bine sa-ti incepi viata sexuala(aproximativ, o parere personala)? 3.este important cu cine faci prima data? astept raspunsurile

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

1.Este important, dar nu cel mai important. O relatie bazata numai pe sex nu este relatie. Dar o relatie normala, sanatoasa implica la un moment dat si sex.
2.Depinde de principiile fiecaruia.Respectati-va unii altora principiile si deciziile.
3.Cred ca este important s-o faci cu persoana iubita, in cadrul casniciei, pentru ca sexul, ca si dragostea implica angajament si responsabilitate.

8 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

1. este destul de important intretine relatia, o face mai frumoasa.
2. E bine s-o faci atunci cand te simti pregatita si mai ales cand e prima data
3 E foarte important cu cine o faci pentru prima data, pentru ca toata viata o sa-ti aduci aminte de el, chiar daca nu ramai cu nimic, macar cu o amintire frumoasa.

pupimik
| pupimik a răspuns:

1. depinde pe ce se bazeaza relatia. Daca e o relatie bazata pe sex...acesta este foarte important. Daca e bazata mai mult pe iubire...nu conteaza chiar atat de mult.

2. din punctul meu de vedere...inceperea vietii sexuale ar trebui sa aiba loc dupa cel putin 5 luni. Daca partenerii au viata sexuala deja inceputa... e ok si mai repede... dupa vreo luna jumate-2.

3.este foarte importanta prima persoana din viata ta...pe plan sexual. Cel mai mult conteaza sa te simti bine in prezenta persoanei si sa ai incredere ca sigur va face tot ce ii sta in puteri sa te faca sa te simiti bine.

tundenana
| tundenana a răspuns:

1. eu zic ca are importanta destul de mare... o relatie fara sex sa fim seriosi nu rezista oricat de mult s-ar iubii cei doi... sexul face parte din viata unui cuplu... o relatie seriosa de lunga durata fara sex este ca si cum ai face mancare fara sa pui sare...
2. eu zic ca asta tine de ce simti... acum nu da bine sa te culci cu cineva la prima intalnire insa nici sa stai 1 an numai de dragul de a arata cat de serioasa esti... sa o faci atunci cand te simti pregatita, cand tu iti doresti... atunci cand crezi ca relatia voastra poate face pasul acesta...
3. Da! eu zic ca e important... oricum prima oara nu e cea mai placuta experienta daca o faci si cu o persoana fata de care nu ai nici un sentiment numai pentru ca esti curioasa sau asa e la moda atunci nu va fi o amintire prea placuta pe viitor... eu zic ca prima experienta sexuala ar trebui traita cu cineva pe care il iubesti... de ex : prima dragoste... la mine asa a fost si a fost foarte bine pentru ca a stiut cum sa ma faca sa ma simt bine si chiar daca nu a fost foarte placut din prima pana la urma a fost OK si amintirile ramase si azi imi scos un zambet pe buze...

| manoka a răspuns:

Buna.1-o relatie trebuie so inchipui ca o masina daca-i lipseste o piesa nu merge, daca restul, iubirea, respectul, intelegerea exista si sexul nu-i bun dupa un timp celalat o sa-si aute altundeva de ce are nevoie, asa mai bine sa fie OK si Sexul!
2-daca esti virgiona si vrei sa te pastrezi pentru sotul atuncia, respectati decizia, daca deja ai avut parte de viata sexuala depinde de cat de mult iubesti omul respectiv si cat de mult esti atrasa de el, cateodata avem instincte animale pe care nu le putem controla.
3-eu personal cred ca da, are mare importanta!

| niku a răspuns:

45% depinde de persoana sunt persoane care fac sex la prima intalnire si nu regreta acest lucru

| mary_9593 a răspuns:

1 este destul de important ii apropie foarte mult pe parteneri
2 depinde cat esti de pregatita [ sunt de acord cu aliosa6 ]
3 pentru mine una a fost foarte important. [parerea mea este ca trebuie sa o facu cu persoana pe care o iubesti... mai ales daca si el te iubeste si tu simpti asta,,,, daca sentimentul nu e impartasit si vrei doar sa il ti langa tine eu zic ca nu merita,... virginitatea e comoara femeii si nu merita sa o pierzi pentru orice "pirat" care iti iese in cale

| dulshe a răspuns:

1.cred ca sexul intr-o relatie e important un 50%
2.nu esti obligata, incepe cand esti pregatita
3. e fff important, prima data ar trebui sa faci cu un baiat in care ai o relatie fff serioasa si stii ca o sa dureze relatia cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. mie nu mi se pare k este foarte important sexul intr-o relati