| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, sa-mi spuna cineva cum sa uit o fata pe care o plac, la maxim.Nu pot nici sa o ignor dintr-o data...pnmcrying Un sfat, va rog.big grin

P. S. Fata e in gasca cu mine, grup de prieteni...cum vreti sa ii spunetibig grin

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Deja numele cu care te-ai logat aici, este de fapt o revolta la neputinta ta. Nimeni nu te poate face sa uiti ceea ce a fost odata, cu atat mai mult si ceea ce este inca in sufletul tau. Semnele exterioare sunt doar o amagire, insa numai pentru tine. De fapt nici tu nu te poti crede prea mult cateodata, nu-i asa? Daca o placi de ce sa o ignori de fapt? Esti cumva misogin, sau nu o prea meriti pe deplin? Si mai este ceva: intre gasca si grup de prieteni, este o diferenta ca de la cer la pamant. Parerea mea este ca nu trebuie sa te lasi influentat de parerile celorlalti, doar ca sa ti se para tie ca esti la un moment dat mai interesant. Fii tu insuti, iubeste ceea ce trebuie sa iubesti si daruieste ceea ce esti dator sa daruiesti. Poate rezultatele vor veni. Daca este o fata desteapta si cu bun simt, cu siguranta acele rezultate vor veni chiar foarte repede. Daca nu, inseamna ca nu te-ai straduit indeajuns. Mai incearca si mai invata sa cresti. Vei ajunge si la varsta cand vei dori sa iti intemeiezi o familie. Ei bine, nu cu gasca ta o vei intemeia, ci cu o iubire adevarata, la care ii vei raspunde obligatoriu pe masura.

1 răspuns:
| larilari_4889 a răspuns:

De ce trebuie sa o uiti? oricum gandeste-te ca mai sunt o gramada de fete si ca e posibil sa o uiti cu putina vointa.In viata toti am trecut prin asa ceva deci se poate.Incearca sa o uiti pas cu pas ca dintr-o data n-ai cumhappy Vorba aia de la sine cu putin ajutor de la tinewinking