| OneLa16 a întrebat:

Va rog spuneti-mi cum sa ma razbun pe un baiat care doar si-a batut joc de mine, care m-a facut sa pling multe nopti, va rog ajutati-ma.

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Bai cum poti sa zici ca vrei sa te razbuni? Nu se presupunea ca-l iubesti,ca plangi ca-l iubesti?

Iubirea nu-si cauta ura,razbunare.

In plus,ce iti foloseste? de ce vrei sa-ti incarci sufletul atat cu resentimente sa tii ura asta in tine?

Ai plans ai suferit,ai stat nopti, gata.s-au dus, lasa-le in urma.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna draga mea.
Eu cred ca nu are rost sa te razbuni pe el. Daca te-a facut sa suferi o va patzi si el intr-o zi happy
Tot ce trebuie tu sa faci e in sufletul tau sa-l ierti si doar trateaza`l cu indiferenta :-)

| dan_2834 a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta, cred ca asa te poti razbuna.Si daca o sa ai vreo ocazie sa il faci sa sufere, nu ezita.Gandeste-te ca nu are rost sa iti pierzi timpul pentru el.

| effect a răspuns:

Nu vei rezolva nimic cu razbunarea
Pentru ca daca nu tine la tine il va durea in cot
Deci incearca sa-ti vezi in continuare de viata ta
Si sa uiti de el
Nu te merita

| ταξιδιώτης a răspuns:

Ai lasat sa se-ntample asta, trateaza-l cu indiferenta...asta doare mai rau ca orice razbunare.

| pitronia a răspuns:

Rasplata cu aceeasi moneda.
Fal si tu pe el sa sufere si sa planga.

| ραтяίcία a răspuns:

In viata totul se platestewinking
daca te'a facut sa plangi fi sigura ca si el va fi facut sa plangawinking
ignora'l...nu are rost sa te razbuni
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l jos si sui calare pe el.ii dai pana incepe sa tipe.