| LuciaStefaniaa a întrebat:

Va rog spuneti-mi daca este bine cea ce am facut. Acum o saptamana am aflat ca unui baiat de la mine din clasa ii place de mine si mie mi se parea dragut la inceput, apoi am observat ca prietenei mele ii place de el dupa felul in care se comporta cu mine si cum vorbeste cu mine cand suntem toti trei. Nu stiam exact ce trebuie sa fac, dar din moment ce mie nu mi se amplifica sentimentele pentru el i-am spus si apoi i-am spus si prietenei mele ca nu imi place de el si ca nu va merge ( nu intelegeti gresit, nu am mintit-o chiar nu simteam nimic mai mult decat o simpla prietenie) asa ca am impins-o sa vorbeasca cu el sa fie prieteni si au ajus foarte repede sa fie impreuna. Chestia cea mai naspa este acum cand o vad cu el adica cand ii vad impreuna ma simt ciudat parca n-as vrea sa fie impreuna ( dar e prietena mea cea mai buna cum pot sa-i fac una ca sta) si faza care ma face sa ma simt mult mai rau e ca atunci cand vorbesc cu el simt si de la el ceva ( nu pot explica dar e ceva puterni)...
Ce sa fac, va rog dati-mi un sfat ce, orice! Sa renut la el pentru prietena mea desi cu fiecare zi ce trece simt ca imi place din ce in ce mai mult de el?

Răspuns Câştigător
| InViataReala a răspuns:

Renunta la el! Indata ce tu ai combinato pe prietena ta cu el e vina ta! Deci acum accepta! Atunci nu simteai nimic dar acum iti cam place! Nu iti trada cea mai buna prietena! Niciun baiat [prost ca in general asa sunt baieti] sa nu intervina intre voi!
Sper ca te-am ajutat!
Funda?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai luat o hotarare pe care trebuie sa o respecti.

| LolaKiss a răspuns:

Nu mai tine seama de prietenie. Spune-i acelui baiat ca il placi, dar o sa fie mai greu sa aveti o relatie daca ai ajutat-o pe prietena ta. O sa vezi ca dupa un timp prietena ta te va dezamagi intr-un mod sau altu si o sa-ti para rau. Lupta pentru el daca il placi cu adevarat

| LuciaStefaniaa explică:

Multumes mult... chiar m-au ajutat raspunsurile vostre in decizia pe care o voi lua.happy