| anonim_4396 a întrebat:

VA ROG!(vine saptamana mare) Bunaaa! Am nevoie de ajutorul vostru. Povestea mea suna cam asa. M-am indragostit de un vagabont.La inceput el mi-a aratat ca ma place si el, insa eu am inceput cu stangul si am facut un id fals de pe care am vorbit cu el fara sa ii spun cine sunt(in felul asta eu l-am cunscotu pe el si mi-am dat seama ca are o parte foarte frumoasa pe care ajungi f greu sa o cunosti). Pe parcursul discutiilor noastre el si-a dat seama cine sunt. Dupa un timp eu am vrut sa-i cunosc reactia si l-am injurat (tot de pe id)si m-am luat de un defect fizic de-al lui, care-l supara destul de tare. El s-a abtinut si niciodata nu mi-a facut ceva sau nu m-a acuzat vreodata.Prima data m-a tratat cu indiferenta dupa ce s-a intamplat si apoi a inceput sa ma considere o copila.Eu stiu tot ce am facut a fost o copilarie.tocmai de aia vreau sa ma duc la el si sa-mi cer scuze pentru ce s-a intamplat.Credeti ca e bine? Nu am pretentia sa se mai intample ceva intre noi doi doar sa ma simt eu impacata cu mine. Multuumesc!(nu am cuprins toate detaliile-spre ex avem prieteni comuni, am vorbit cu el si-n realitate si altele)daca e vreo intrebare..raspund! Multumesc mult

2 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Da intre adevarar ai facut ceva copilaresc dar e bine ca ti-ai dat seama. Du-te si spune-i ca iti pare rau si ca stii ca nu a fost bine ce ai facut. Si explica-i ca vroiai doar sa il cunosti si spune-i parerea care o ai despre el. Si vorba lui Teo, chiar daca nu te va ierta macar ramai cu sufletul impacat ca tu ti-ai facut datoria. De acolo e datoria lui. Te pup!

| Teo a răspuns:

Eu zic sa te duci la ei sa-i ceri iertare.Adica daca el a tinut cu adevarat la tine si inca mai exista un mic sentiment la mijloc te va ierta. Daca nu te va ierta macar ramai cu sufletul impacat ca ti-ai cerut scuze.
Sper ca te-am ajutat si iti doresc mult succes!happy