| Adytza09z a întrebat:

Va salut, colegi, vreau sa va intreb si eu ceva.
1.De la ce cauza are prietena mea sanii moi si plini?
2.Ii curge ceva alb pe chilot si cand se usuca e galbui un picut.
3.I se vad venele pe sani si piept(piept mai vizibil mult).
Ciclul trebuie sa ii vina pe 5 luna asta, cam asa e perioada.
Am avut contacte da protejate.
Va multumesc.

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Fiindca nu face miscare.
2. E probabil secretia vaginala normala, daca a suferit vreo moificare trebuie sa o vada urgent ginecologul.
3. Probabil are pielea mai alba.

| Adytza09z explică (pentru Brigaela):

Va multumesk.Si se poate schimba data veniri ciclului si fara sa ai simptome.

| Brigaela a răspuns (pentru Adytza09z):

Sigur ca se poate. menstruatiile pot avea neregularitati fara ca asta sa fie ceva grav. daca abaterea depaseste 5 zile, chiar in lipsa simptomelor, trebuie consultata de ginecologul ei, cel care o vede ed obicei

| Adytza09z explică (pentru Brigaela):

Si inca cv se poate ramane insarcinata de la lichidul acela ce iese inainte.Sti cazuri.

| Brigaela a răspuns (pentru Adytza09z):

Da, stiu multe cazuri in care sarcina s-a prudus de la contacte sexuale neprotejate fara ejaculare. aia cu mana care a atins nu stiu ce si nu stiu ce nu cred ca este posibila, mai les ca in general mainile se spala inainte ed a atinge organele genitale ale partenerei/partenerului.

| Adytza09z explică (pentru Brigaela):

Pai a atins la mine penisul. apoi am pus prezervativ (dar pana sa pun a tins la mine).
Si trebuie sa i vina p 5 asa de obicei dar acum nu are decat sanii plini si i se vad niste vene p piept si sani.
Poate veni ciclu si fara simptome.
Sa i vina o data c moor d stres.

| Brigaela a răspuns (pentru Adytza09z):

De ce sa mori de stres, sunt niste lucruri asumate cand ai viata sexuala. Stai calm si asteapta, o stresezi si pe ea inutil. Fii relaxat, sustine-o si spune-i ca oricare ar fi situatia, tu o vei sustine neconditionat si pana la capat. Ca doar esti barbat!

| Adytza09z explică (pentru Brigaela):

.şti cacaşa trebuie doar ca ma gandesc daca pui mana pe capu la penis si ai lichid d acela si pe urma pe vagin chiar se poate cv.
.Nu e timpul ak pentru asa ceva, eu sper da i vina.
Sunt simptome d sarcina sanii plini si venele pe qiept. poate i vine odata sa fiu lin.

| Brigaela a răspuns (pentru Adytza09z):

Nu inteleg absolut nimic, incearca sa rogi pe cineva care stie bine limba romana sa iti corecteze intrebarile, asa incat sa poata fi citite. Este o rusine sa postezi asa ceva

| Adytza09z explică (pentru Brigaela):

Am scris repede ca ma grabeam scuze.
Deci intai prietena mea mi-a pus mana pe penis si aveam lichid din acela(cred).
Apoi a dus mana la ea in vagin.Pe urma am pus prezervativu si am facut protejat.
Intrebarea mea este.
Se poate ramne d la lichidul acela adica stiti SIGUR pe cineva care a pãţit asa ceva?
Normal urmeaza sa i vina Cm acum pe 5 cam asa ii vine d nu stiu dqca i s-a schimbat data ceva pentru ca la momentul actual are doar sanii mai mari si i se vad vene p sani si mai ales piept.(. sunt simptome astea ceva de sarcina).
Poate veni si fara simptome? Va multumesc si mam grabit cand am scris mai devreme.

| Brigaela a răspuns (pentru Adytza09z):

Nu, nu stiu pe cineva care a patit asta si nu cred nici macar ca este posibil. Oricum, ar fi bine ca in viitor sa fiti mai atenti la igiena, enu va atingeti organele genitale fara sa va spalati corect pe maini in prealabil. daca a pus mana pe penisul tau, fara prezervativ, fie nu isi mai atinge vulva, fie intai se spala pe maini.
Nu stiu la ce te referi cand intrebi daca poate veni fara simptome, nu are nici o logica in context (la sfarsit textul devine din nou complet lipsit de orice coerenta, pare a nu fi scris in limba romana si nu poate fi inteles)

| Adytza09z explică (pentru Brigaela):

Cm daca poate veni fara simptome.

| Brigaela a răspuns (pentru Adytza09z):

Daca Cm inseamna ciclul menstrual, atunci el nu vine, fiindca ciclul menstrual este o perioada de timp care incepe in prima zi a unei menstruatii si se termina in ultima zi inaintea urmatoarei menstruatii.
Daca te referi la menstruatie, atunci ea poate fi precedata de un sindrom premenstrual de 1-2 zile, sau nu, poate veni fara simptome anterioare.

| Adytza09z explică (pentru Brigaela):

Va multumesc sper sa i vina.

| Adytza09z explică (pentru Brigaela):

.Sunt simptome de sarcina venele pe piept/sani şi sanii plini si moi.

| Brigaela a răspuns (pentru Adytza09z):

Sigur ca nu

| Adytza09z explică (pentru Brigaela):

Mersi

| Emilian65 a răspuns:

1. Pentru ca ai dezvirginat-o tu.
2. Acel lichid de care vorbesti, il au toate fetele indiferent ca sunt sau nu virgine.
3. Venele de care vorbesti arata ca prin sani circula sangele dragostei.
Foarte bine ca faceti sex protejat.

| Adytza09z explică (pentru Emilian65):

Potejat am facut dar ea a pus mana p penisul meu si apoi p vaginul ei ma gandesc sa nu se intample cv.
D obicei ii vine in fiecare luna pe 5.
Acum are sani plini si i se vad venele pe piept si sani.Şii mai i-a curs. Un lichid alb.
Sper sa i vina odata ca stau in stres.

| Fundita123 a răspuns:

Pai sanii sunt asa deoarece nu mai e virgina, si incep sa i se lase, 2. Acelea sunt scurgeri pe care orice fata le are si sunt premenetruale 3. Venele nu e nimic de speriat, adica e ceva normal, doar ca la ea sunt mai accentuate

| Adytza09z explică (pentru Fundita123):

Mi s-a parut mai mari si plini.Nu mai i-am vazut pan acum asa.Si daca ii curge lichidul ala alb ii vine ciclu?

| BiancaMatcu a răspuns:

1.Nu mai e virgina si se lasă, sunt de acord cu Fundita123
2.Orice fata le are.
3.E posibil sa fie vergeturi ci nu vene, e posibil să-i fi apărut de la creșterea rapida a sânilor.