| anonim_4396 a întrebat:

Vă salut

Da data asta vin cu o altă întrebare, problemă
Toată starea mea de rău, lipsa de poftă de mâncare, nesomnul şi cu atât mai mult faptul că am stricat o relaţie la care am ţinut şi ţin, la toate fazele mele de copil şi prostiile pe care le zic se trag din cauza geloziei excesive precum şi posesivităţii în exces.
Sunt genul de tip, care dacă actuala - fosta este idle de 30 de minute şi ştiu de ce. îmi vin tot felul de gânduri în cap : " sigur e cu altu', sigur vorbeşte cu altu' la telefon " chestii cam paranoice care nu-mi fac decât rău. Am tot felul de gânduri şi toate legate de cum mă înşeală sau de cum îl sărută pe altu' în momentu' X când eu nu ştiu de ea.
Toate chestiile astea îmi daunează mie personal, dar "ei" nu mai zic

Ce pot face să nu mai fiu atât de gelos şi posesiv?
Vreau răspunsuri cât mai. nu ştiu. vreau răspunsuri care să mă ajute cu adevărat, vă mulţumesc

6 răspunsuri:
| Neinteresantul a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva. dar, nu e chiar asa cum crezi. Daca vrea sa te insele, oricum n-o sa stii. Asa ca incearca sa nu strici tot happy Daca o sa-i dai prea multa atentie, i se urca la cap si se plictiseste de tine repede. Crede-ma, stiu ce spun. Fetelor le plac jegosii indiferenti care se poarta urat cu ele. Dau peste un din ala, apoi isi iau baiat calumea si is bat joc de el si, se intorc tot la ala al dracu. Asta-i viata. Accept-o si va fi mai bine.

| Annim a răspuns:

Hmm,, o fata extrem de geloasa e ceva clasic dar un baiat e foarte rar. Incearca sa gasesti anumite explicatii la toate gindurile acestea banale. Ok lipseste o perioada dar acest lucru nu inseamna ca e cu altul, ok e Online si nu iti scrie poate face in acel moment o baie sau vb cu prietena ei cea mai buna. Amintesteti de ceea ce a fost frumos intre voi. Cred ca rindurile de mai sus nu iti sunt chiar utile ( ai spus ca ai stricat relatia cu ea ) deci : Reintoarce-o si incearca sa lupti cu aceasta gelozie in cap, daca cu adevarat ai motive serioase sa fii gelos atunci discuta cu ea despre acest subiect, si i-ao mai EASY nu chiar direct : MA INSELI? GL

| NeimaginabilA a răspuns:

Treci peste, suna oribiil da n-ai ce face, nu poti sa detii tot ceea ce vrei, va trebuii sa te-obisnuiesti cu ideea ca nu poti controla tot ce vrei sau conform unei logici.
Nu sta singur, atata timp cat iesi cu un prieten si discutati te vei simtii mai bine.

| Oana92 a răspuns:

Un psiholog...e cel mai bun sfat pe care il pot oferi. Raspunsurile si solutiile sunt in tine, mergi la psiholog sa te invete cum sa le gasesti.Bafta

| Ghiti2011 a răspuns:

Fa si tu ca mine daca ma inseala mai sunt si altele dao dq

| coffeeinmyeyes a răspuns:

Sunt genul de tip, care dacă actuala - fosta este idle de 30 de minute şi nu ştiu de ce * nu am pus un "nu"