| Rainner a întrebat:

Va salut!
De la o vreme am tot timpul o senzatie de a urina si chiar si dupa ce urinez am senzatia ca nu a fost complet, sincer sa fiu nici jetul numai este ca alta dată...
Si câteodată când urinez, simt si o oare care usturime ca sa zic asa...
Tin sa cred ca as avea o problema cu prostata...
Dar totusi, sunt destul de tanar, am 25 de ani...
Inca o chestie pe care o fac si stiu ca este gresită, este faptul ca ma masturbez destul de des, stiu ca nu este ok...
Poate fi si din cauza asta?
Va rog sa tratati cu seriozitate subiectul...

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai infectie urinara nu este din cauza masturbarii

| RAY a răspuns:

Urinarea deasa nu are legatura cu masturbarea,daca te ustura si bei suficienta apa =daca e de culoare alba -transparenta si tot te ustura ai infectie urinara si in lipsa apei devine galbena,boala nu tine cont de varsta, ai sistemul imunitar slab, sa faci un test de sange si de urina, prima urina de dimineata, iti va da antibotic =o data la 12 ore se ia, sa iei si probiotice

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil ca urinara deasa sa fie din cauza masturbarii în exces. Consulta un medic urolog pentru problema cu care te confrunți.

| TimberWolf a răspuns:

Sunt si eu o data de acord cu RAY, ai sistemul imunitar varza de asta ai infectie urinara care nu trece sau care sunt recurente, asta daca nu ai vreo alta problema dar la varsta ta nu cred.
Chiar daca vei lua antibiotic problema nu se va rezolva daca nu faci ceva in privinta stilului de viata.

| Rainner explică (pentru TimberWolf):

Recomandă-mi un steel de viață sănătos te rog

| TimberWolf a răspuns (pentru Rainner):

Ai fost la medic? e a doua oara cand pui intrebarea, dupa ce tratezi infectia incepi sa lucrezi la sistemul imunitar nu inainte.

| Rainner explică (pentru TimberWolf):

Am sa merg la medic si revin cu info...