| Trainspotter20 a întrebat:

Va salut! Nu va intreb cum imi fac iubita la varsta de 23 de ani, pentru ca stiu deja motivul pentru care nu am, nu am avut si cel mai probabil nu voi avea (evident, din cauza aspectului fizic. Am umblat si eu prin locuri cu multi tineri si am vazut cum arata baietii de varsta mea si chiar mai mici care au iubite, deci ce discutam?).

Ce vreau insa sa va intreb este cum as putea sa imi conving parintii ca totul s-a terminat pentru mine? De fiecare data cand am discutie pe tema asta cu ei si le spun motivul, incep sa tipe la mine, sa ma jigneasca, sa ma faca "bolnav psihic care trebuie internat", sa imi spuna ca de fapt eu sunt foarte frumos, foarte atragator si ca orice fata ar vrea sa fie cu mine, lucruri care pe mine bineinteles ca ma scot din sarite. Le-am expus problema verbal (nu au inteles-o), le-am aratat informatii si poze/video de pe net (nu au inteles); le-am aratat inclusiv cupluri reale pe strada, la mall etc (raspunsul lor: "tu nu vezi cat de urat e baiatul ala? Tu arati de 100 de ori mai bine ca el", in conditiile in care arata de nu se poate, dar ma rog).

Mersi pentru raspunsuri si va rog frumos, as prefera sfaturi DOAR DE LA CEI CARE TREC PRIN ASA CEVA!

25 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, sunt altii la 45-50 sau alte fete la 45 50 de ani singure care sunt virgine asa ca tu la 23 de ani te plîngi?

| ania a răspuns:

Roagă-te Creatorului nostru ca la timpul pe care El îl considera potrivit sa aducă în viata ta fata care El știe ca ar fi potrivita pentru tine pentru căsătorie. Și pe Nick Vujdjuk care nu are mâini și picioare, l-ajutat Dumnezeu sa se însoare, sa aibă nevasta și copii. Cine are încredere în El. El îl ajuta.

| RAY a răspuns:

Asa cum tatal tau a gasit o pe maicata asa vei gasi si tu pe una, ideea e sa te imbunatesti mereu si sa incerci,parinti nu o sa recunoasca ca esti urat,ca ei te vad ca pe copilul lor
-Vezi de aspectul fizic -slabeste,fa culturism,freza,parfum etc
-cariera -vezi de un loc de munca bun
-incearca si cu urate, urati cu urati, asa e lasat de la natura, vezi de o urata, una tot gasesti

| Violleta2022 a răspuns:

Tu la 23 de ani inca mai plangi si discuti cu parintii de problemele tale intime si incapacitatile tale?

Ia-ti viata in maini ca esti ditamai barbatul si muta-te singur, fa-ti prieteni si prietene si vei reusii sa-ti faci o iubita, devino independet si nu mai sta in carca parintilor si la mila lor. In loc sa-ti plangi de mila ca un copilas de cativa anisori, care nu are bani sa-si ia masinuta favorita, poti sa-ti faci o viata frumoasa si sa o traiesti independent si fericit, daca vrei.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca vei continua cu aceasta mentalitate,, pentru ca stiu deja motivul pentru care nu am, nu am avut si cel mai probabil nu voi avea'', sigur iti vei gasi.

Nu e treaba nimanui sa te salveze, tu esti responsabil.Cum iti asezi asa dormi.Asa ca in locul tau as cauta sa imi schimb mindsetul si sa mai asculti de parinti.Asa cum ei te vad frumos va exista si o posibila partenera pe viitor care sa te vada frumos, atractiv si tot ce speri, asta desigur doar daca vrei tu.Din ce scrii aici pari resemnat si nu e ok. Poate totusi ai noroc si vei da peste cineva fix cand te astepti mai putin, cand nu mai depui efort.Se mai intampla si asa.Succes.

| Trainspotter20 explică (pentru dullcat):

Frumos cum te vad parintii nu e acelasi lucru cu "frumos cum te vad fetele", ca doar nu te insori cu parintii. E drept ca parintii nu isi vad copilul altfel decat frumos si inteligent, dar totusi sa te prosteasca in fata cand le arati atatea argumente... nu e ok nici asa.
Si nu, INCA nu sunt resemnat, de aia am pus "cel mai probabil". Probabil o sa ma resemnez de tot in maxim 1 an daca in continuare nu si nu.

| Slv07 a răspuns (pentru Trainspotter20):

Dar cred ca au ceva probleme parintii tai, nu destul esti batut de soarta, ca nu te accepta nicio tarfa si pe tine ca toti prostii, te mai si jignesc pe motivul asta?

| Trainspotter20 explică (pentru Slv07):

Chiar ma pregateam sa te intreb daca ai patit si tu chestia asta. E bine ca ai tai au inteles intr-un final.

| Slv07 a răspuns (pentru Trainspotter20):

Da am patit, am ajuns fara relatie si plec pe 32 de ani, mai sunt momente cand ii aud ca imi zic ca sunt inca tanar si ca atentie nu e ceva rau sa fi virgin la o asemenea varsta si ca fetele apreciaza lucrul asta laughing sau pretextul e vina noastra ca ai ajuns asa - teoretic NU, practic DA ca ei mi-au dat la nastere muia asta de ca ca t

| Slv07 a răspuns (pentru Trainspotter20):

Ce nu inteleg maicata si taicato e un lucru banal - pe internet si in viata pe strada la prima vedere primeaza aspectul tau, felul cum arati, sex appeal! ca o fata sa fie cum sa spun eu impresionata de alti factori externi pe care tu ii detii de la statut social, faima, anturaj, trebuie sa te intalneasca in alte circumstante, prin prietenii ei, la locurile de munca, pricepi destul de bine la ce ma refer - si banuiesc ca handicapul asta pe care il ai te-a tinut sa nu ai nici tovarasi cu care sa iesi vara pe afara la 25 de ani ai tai

| Trainspotter20 explică (pentru Slv07):

Mi-a placut asta cu intalnire la locul de munca. Prin clasa a zecea, eram cu niste colegi in pauza si vin doua fete la mine sa ma intrebe despre un coleg de clasa daca are iubita sau nu ca e foarte dragut. Cred ca iti dai seama ce am simtit in momentul ala. Am ramas efectiv blocat. Atunci am inceput sa realizez ca felul in care arati e cel mai important.

| Slv07 a răspuns (pentru Trainspotter20):

Lol, ceva similar am patit si eu in clasa a 10-a, dar era vorba de o fata pocaita, nu mai retin exact sub ce context mi-a cerut odata numarul de telefon i l-am dat si a doua zi m-a sunat sa ma roage frumos sa ii dau numarul de telefon al unui coleg de la mine din clasa de care era indragostitA, imi venea sa ii iau tot neamul in momentul, m-am simtit ULTIMUL OM

| Slv07 a răspuns (pentru Trainspotter20):

Ia exemplu de la Ray nu spune rau deloc, la teorie e AS, la practica nu prea, nici pana la 30 si cv de ani la fel e nu si-a gsit nicio urata pana acum

| Slv07 a răspuns (pentru Trainspotter20):

Nu e adevarat ce zici, pe vremea parintilor nostri in primul rand nu exista internet si tehnologia nu era atat de avansata in aria dating-ului, astfel ca femeile se cuplau cu barbatii de nevoie sau fara sa puna prea mult pret pe felul cum aratau, era mult mai usor cu o floare si gata

| Hyperion7 a răspuns:

Man,eu cred că stima ta de sine e mai praf decât praful și asta e un lucru extrem de grav.
Nu cred că în viața asta,macar o data,sa nu fi existat vreo persoană care să-și spuna ca e urâtă,că na,noi ne vedem foarte subiectiv că suntem noi și ne vedem in fiecare zi,dar un străin sau cineva din exterior,nu contează cine, te poate vedea diferit!
Doar pentru că tu te vezi ca arătând nu foarte atractiv,asta nu înseamnă că este un adevăr absolut! De unde ai tu certitudinea că ai dreptate? Poate chiar nu ai și ești negativist, atât!
Însă viața nu e chiar ca-n filme, nu contează doar frumusețea in acest univers, unii se mai uită și la comportament, atitudine.Vezi tu,frumusețea e trecătoare,însă un caracter frumos este permanent!
Poate frumusețea fizică este un prim factor care contribuie la atracția sexuală,însă și caracterul este relevant!
Până nu demult am avut și eu probleme grave de încredere! Mă vedeam urât și fel ca tine,mă desconsideram că mă comparam cu ceilalți, însă e toxic! Nici tu nu ai viața lor și nici ei pe a ta!
Și să-ti mai zic ceva,am cunoscut narcisiști chiar și mai urâți decât mine, dar care se vedeau frumoși din cale afară! Mă miram când îi vedeam, dar acum, după ce am realizat că de fapt eu mă văd urat doar pentru faptul că sunt super subiectiv și văd toate imperfecțiunile, însă cineva din exterior mă va vedea mult mai frumos, deoarece e obiectiv și nu mă vede de la 15 cm.
Cum or arata băieții din ziua de azi,asta nu te face pe tine automat urat! Să-ți mai zic un lucru,degeaba ești frumos,atât îmbrăcat, cât și fizic, daca ai un caracter de gunoi infect!
Fetele astea care se iau doar după aspect și bani, sunt și cele care ajung sa ia bătaie la micul dejun sau ajung pe nu știu unde, că le-o înlocuit gagii că nu le-o dat ceea ce ei aveau nevoie.Ca da,un frumos sau un bogat mereu te vor înlocui pentru simplul fapt că pot face asta!
De asemenea, ca sa îți dezvolți încrederea în tine, recomand sa faci sport! Când vei vedea cum o să arăți, automat că o să prinzi încredere în tine!
Nu e totul pierdut! Cu pași mici poți ajunge de neoprit! Nu trebuie sa te enervezi daca nu îți iese din prima, trebuie doar sa nu renunți!
Și deși nu te vad, sunt sigur că arăți bine maan! Capul sus!

| CleanHeart a răspuns:

Nu tine de aspect fizic
Cu toții am văzut băieți care poate nu erau atât de atrăgători ca altii dar aveau la braț o fată drăguță, tine de încredere în tine și să știi cum să comunici cu ele și poți sa nu fi de acord dar comunicarea face minuni așa că învață comunicarea aia top nu aia enervanta și plictisitoare și cel mai important sa fii sincer și să zici mereu ce simți.

| Jany123Jane a răspuns:

Vrei sa ne cunoastem?

| Slv07 a răspuns:

Asa sunt toti parintii brothere, le e teama sa iti spuna adevarul in fata, pe motiv ca recurgi la un gest necugetat? tu stii ce mi-a zis mie taicameo odata - ca nu exista sa nu poti sa iti faci o relatie pe site-urile de dating din internet indiferent de cum arati, eu care i-am zis ca am tinder de 5 ani de zile si ca nu am avut vreodata un MATCH - n-ai ce le face mentalitate de COMUNISTI, ei nu stiu cum stau lucrurile in zilele noastre si le e usor sa vorbeasca! cat despre problema asta, cu timpul se vor resemna si ei si te vor lasa in pace, daca ajungi la 30 si tot pe modul laba ramai

| Trainspotter20 explică (pentru Slv07):

Si culmea, inclusiv pe vremea lor tot fizicul era baza. Poate nu conta asa mult ca acum, dar tot el era de baza.

| Slv07 a răspuns (pentru Trainspotter20):

Mai ales daca te nasteri cu trasaturile genetice ale maicatii, esti cel mai mare blestemat pe viata, cum le am eu in proportie de 85%, nu am nimic din taicameo, sa zic atitudine, tupeu sau astea, nu ma refer la aparitie fizica

| KingOoO a răspuns:

Tot vad comentarii cu "cand s-au luat parintii cuiva".

Cand s-au luat, majorotatea abia scapasera din comunism. Si atunci pe vremea parintilor nostri baietii erau vanati de catre fete pe motivul:

Taica-su lu asta a fost sef la securitate, sef de CAP sau ce functii la stat.

Astfel ca, de cand lumea si pamantul fetele au fost atrase de baieti cu potenta financiara. Deaia poti sa fii si urat.

La fel si azi, poti sa fii super frumos, daca nu ai bani sau statut esti pielea p u l i i.

| Slv07 a răspuns (pentru KingOoO):

Pai si omul cu ce le-a gresit alor lui, aratandu-le fix exact cam cu ce tip de baieti umbla fetele, el nefiind incadrat in tiparul respectiv, mi se pare aberant sa le aratii parintilor realitatea in fata ei sa o nege si sa te mai si jigneasca

| Slv07 a răspuns (pentru KingOoO):

Asa e in gena parintilor sa spun asa, isi apara odrasla indiferent de circumstante, tu daca esti un prost in viata care pune biscuiti pe rafturi la lidl, ei tot vor cauta ceva bun in ceea ce faci tu raportat cu o cunostinta care are un baiat ce e inginer etc dau un exemplu...

| Georgexyz99 a răspuns:

Suntem în același asentiment, doar că eu am 24 și trec exact prin ce ai relatat tu. Dacă vrei să discutăm, îmi poți trimite un mesaj privat sau îți pot da un Facebook sau un insta.

| passatlover03 a răspuns:

Ai bani stau, nu ai bani ceau