| anonim_4396 a întrebat:

VAI nu stiu ce sa fac.am un cooleg care de fiercare data ma asteapta sa mergem impreuna acasa. si cam tot dupa mine umbla.de ex am spus ca vreau sa sun eu. el repede sa ia clopotelul sa mi-l dea mie.nu-mi place de el imi place de altcineva.si mnoa e cam stanjenitor.si nu vreau sai spuun sa ma lase in pace asa direct nu vreau sa se supere dapoi nu pot sa fac nimic.tot la mine se uita si se cam bagga in viata mea privata.am incercat sa-l evit dar el nu-si da seama.deci nu stiu ce sa fac vreau sa fim prieteni. dapoi el nu se compoarta ca un prieten. sfat pls dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
| secrets a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie similara acum un an.Incearca sa-i spui ca nu te intereseaza chestiile de genul asta, dar intr-o discutie cu subinteles. Ceva de genul:vorbiti si incerci sa bagi in discutie subiectul asta si ii spui ca nu te intereseaza chestiile de acest gen.Atunci o sa-si dea seama ca nu are sanse si o sa-ti dea pace si o sa ramaneti si prieteni(daca tu vrei asta) si nici nu o sa te mai deranjeze.Succes!

4 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Spune-i ca ti-ai gasit pe altcineva. Povesteste-i cat mai multe despre "baiatul" cel nou pe care l-ai cunoscut. Spune-i ca-ti place, ca-ti vb frumos.Ridica-l in slavi cand esti pe langa el.Dar asta nu e un mod de-ai spune destul de ok.Cel mai bine ar fi sa-i spui pe mess sau undeva "uite care-i treaba, eu am impresia ca-mi cam invadezi spatiul privat cu intrebari care nu te privesc.Stiu ca ma placi, mi-am dat seama, dar eu nu te plac si n-as vrea sa stricam prietenia pentru asta.Prefer sa fiu sincera cu tine" si gata.In 2 zile ii va trece.

| Timmotey a răspuns:

Spune-i ca vrei sa fiti prieteni nu iubiti si cred ca va intelege desi va fi trist oricum i-ai spune va fi trist dar cu cat ii spui mai devreme cu atat va fi mai bine pentru sentimentele lui

| XxSh0xFirexX a răspuns:

Pai spune-i: Intelleg ca iti place de mine dar as vrea sa fim doar prieteni nu te supara

| Oni21 a răspuns:

Ok,deci poti sa il faci sa inteleaga ca esti cu altul, adica fa in asa fel incat sa te vada cu alt baiat de mana sau ceva de genul, orice numai sa inteleaga.Creca nu e asa idiot incat sa te vada cu altul de mana si sa vina sa te ia de cealalta mana, nu? Parerea mea.