| Valentin000 a întrebat:

Vara trecuta la mine in sat au venit doua fete.Una era de varsta mea, iar cealalta era de varsta vărului meu. Cele doua fete erau surori.Eu m-am îndrăgostit de fata mai mare, adică cea de varsta mea.Dar si vărului meu ii plăcea de ea.Eu eram rusinos iar verișoara mea i-a facut lipeală fetei cu varul meu.Asa ca si eu am stat cu sora ei mai mica, dar nu o iubeam.Varul meu si fata de care îmi plăcea se certau.De fapt el isi bătea joc de ea.Pana la urma ea l-a părăsit. Dupa o vreme si eu m-am despărțit de prietena mea pentru ca ea ma tot suspecta ca o însel.Vara asta ele au venit din nou.Eu încă eram îndrăgostit de ea.Vara asta am devenit mai curajos si i-am zis ca o iubesc.Prima data ea nu a vrut o relație.Dar mai tarziu a acceptat.Ea mi-a zis ca nu este sigura de sentimentele ei.Intri seara la priveghiul unui strabunic de-al meu, verișoara mea care ne făcuse legături vara trecuta s-a băgat intre noi si a vorbit cu varul meu si fata cu care eram eu sa se împace.Eu eram plecat pana in casa. Când am venit mi-a zis ca îmi face si mie lipeala cu fata cu care am stat vara trecuta.Dar eu o iubeam si o iubesc pe fata cu care stăteam vara asta.Iar azi am vorbit cu iubita mea si ne-am despărțit.Ea mi-a zis ca ma iubeste ca prieten si ca pe Alex il iubeste ca iubit.Dar eu ma gândesc cum poate sa stea cu el dupa cate i-a facut el iei.Acum sufăr si nu stiu ce sa fac. Aveti vreun sfat si pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Alle02 a răspuns:

Gândește-te că meriți ceva mai bun.O fată nu uită atât de repede un băiat pe care l-a iubit.E bine, că a vorbit cu tine și ți-a zis adevărul. Putea să stea cu tine și totodată cu vărul tău fără ca tu să știi.Stai liniștit, până la urmă ea își va da seama cine este vărul tău și că nu merită să fie iubit de ea.
Ai grijă de tine!

4 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Joacă de copii. Lasă dragostea pentru mai târziu, când vei prinde și mai mult curaj!

| whatevernvm a răspuns:

N-ați făcut orgie la priveghi?

| Valentin000 explică:

Multumesc Alle02 pentru sfat...

| Valentin000 explică:

Desi nu cred ca isi va da seama cine este el de fapt.