| Tha_Roxy_1997 a întrebat:

Varsta de 16 ani jumate e o varsta potrivita pentru a'mi incepe viata sexuala? sunt virgina si duminica vreau sa fac dragoste cu iubitul meu confused ast sfaturi de la fete :*

Răspuns Câştigător
| Miryami21 a răspuns:

Iubita cred ca nu e vorba ca esti micuta, dar daca e baiatul nepotrivit, O sa regreti mult ca si eu la fel am facut si tot la varsta ta.Acum regret ca nu am asteptat mai mult.Dar daca aveti o relatie lunga si esti sigura pe el. Atunci ce iti zic.Fa ce simte inimioara ta love struck Kisses!

| Tha_Roxy_1997 explică (pentru Miryami21):

Mss :*

| Tiffanny a răspuns (pentru Tha_Roxy_1997):

Am aceeasi varsta cu tine si sunt cu prietenul meu de 9 luni.am facut chestia asta si sincer, nu-mi pare rau absolut deloc.mi se pare o tampenie asta cu,, sa fii fecioara pana in noaptea nuntii,, sau chestii de genu. dupa ce am facut chestia asta cu prietenul meu, vreau sa zic ca si-a schimbat comportamentul.parca are mai multa grija de mine, parca tine mai mult la mine, ma simt ca si cum m-ar vrea numai pentru el si pentru totdeauna.tin sa mentionez c-am facut chestia asta acum cam 3 luni. happy acum depinde de tine, de voi..de cat timp sunteti impreuna, cat de bine va intelegeti.eu cu prietenul meu in 9 luni de relatie nu am fost certat decat pentru 5 minute laughing in toate astea 9 luni. big grin nu-ti zic:,, fa'o!,,, daca tu consideri ca esti pregatita, e ok!happy numai, ai grija.protejati'va!happy

| Tha_Roxy_1997 explică (pentru Tiffanny):

Ok mss relatia noastra e una frumos suntem imp d 3 luna.dar tine la mine se vede dupa comportament ne certam apr in fiecare sapt si zi.dar ne impakam..nu am vbit doar 1 zi...pe oarcursul relatiei!

Răspuns utilizator avertizat
34 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prea devreme sa te incurci cu sexul.

Răspuns utilizator avertizat
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

Ar fi INDICAT să mai AŞTEPŢI 1-2 ani!

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic sa mai astepti cel putin un an.Organele tale genitale( si mintea ) nu sunt sufiicent de dezvoltate pentru o asemenea actiune.Pana atunci informeza-te. Daca printr-un accident ramai insarcinata sau Doamne fereste contactezi un BTS, ce faci? Vii sa te plangi pe TPU?

In tot cazul daca hotararea ta e luata ( indient de sfaturile primite ) parterul tau sa folosesca prezervativ( nu accepta fara )Si nu uita vizita la ginecolog.

| Tha_Roxy_1997 explică (pentru Fatamuntilor):

O sa folosim prezervativ...e mai sigur..la ginecolog nu o sa merg..pt ca am frica de doctori :* mss de sfat :*

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai astepti putina vreme. Este indicat sa iti incepi viata sexuala intre 17, 18 si 22. Dar daca vrei neaparat si te simti pregatita pentru acest pas, nu te tine nimeni.

| Alcyon a răspuns:

Cred ca e cam devreme sa-ti incepi viata sexuala... Mai ales cu un tip de 24 de ani, pe care-l cunosti doar de trei luni. Ai idee cu cine a mai fost? Il cunosti suficient de bine? Poate-ti da vreun BTS, luat de la vreo fosta. Nu vreau sa te sperii, dar sexul implica multe riscuri. Oarecum te legi la cap cand nu te doare. O sa stai in fiecare luna cu groaza ca ai ramas gravida si-o sa ai insomnii, la gandul ca ti-a intarziat si nu esti pregatita sa fii mama. Nu exista mijloace de contraceptie 100% sigure. In afara de asta, un barbat de 24 de ani, sta cu o fetiscana de 16 ani doar dintr-un singur motiv: fiindca n-are cu cine sa o faca. Probabil ca n-are succes la fete de varsta lui, si te-a gasit pe tine. Nu te supara dar sunt cu vreo 10 ani mai mare ca tine, si stiu prea bine cum gandesc baietii.

| Danysan a răspuns:

Daca esti pregatita fa-o.

| FadetoBlack a răspuns:

Nu face prostia asta... Vei regreta când vei vedea că după ce te-a regulat, îţi dă gara. 3 luni e foarte puţin. Nici nu poţi ajunge să ai încredere în persoana respectivă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu iubitul? de ce nu te pastrezi pentru sotul tau? daca te intreaba ala; unde tie cinstea de femeie? ce-i raspunzi? pe plaiul cu flori? esti fecioara, esti deosebita de restul care nu mai sant. vrei sa intri in banalitate? in cotidian? de ce? povestile despre sex sant exagerate de cei mai multi.mare branza.e frumos, dar in conditii de siguranta, romantism., responsabilitate, si sentimente puternice.iar sentiment puternic e cel ce te leaga si tine toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
http://www.tpu.ro/......e-va-aduc/
E bine daca l-ai citi.
Te pup1

| Tha_Roxy_1997 explică (pentru anonim_4396):

E prea lunga sa o citesc confused voiam doar o parere de la fetele care au facut deja accest pas happy

| gabriela2201 a răspuns (pentru Tha_Roxy_1997):

Esti hotarata tare, dupa cum se vede! La 16 ani chiar nu mai gasesti nicio alta activitate de petrecere a timpului cu iubitul? daca insisti, ia-ti si pastila de a doua zi pentru orice eventualitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e deloc potrivita si s-ar putea sa regreti pe urma.Nu spun ca relatia n-o sa mearga, ci spun ca e posibil sa ai probleme de sanatate pe urma. Daca te iubeste, asa cum pretinde, se gandeste mai intai la riscurile la care te expui.
Iti vrea binele si asteapta sa ai macar 17, 17 jumate.
Acum,e decizia ta! Daca faceti asta,i-a in calcul multe lucruri. Pe langa problemele de sanatate pe care le poti avea,gandeste-te ca, poate, la un moment dat,se sparge prezervativul. No,ce faci atunci? Da, poti lua pastila de a doua zi, dar daca n-o iei, ce te faci?
Daca Doamne fereste ramai insarcinata la o varsta atat de frageda si vrei sa pastrezi copilasul, esti pregatita sa devii mamica la 17 ani?
Uite,sunt lucruri la care eu nu m-am gandit si-s aparent banale, dar sunt importante.
Doar gandeste-te, discuta cu el, iar pe urma faci cum iti doresti.
Dar nu uita ca, un baiat care te iubeste, te asteapta. Iti spun din proprie experienta.
Noapte buna happy

| MisFit20 a răspuns:

Depinde de cat timp esti cu el, daca esti de 2 luni mai bine iti vezi de treaba ta, varsta lui daca are +30 e clar.
Nu recomand pentru o fata sa inceapa la 16 ani viata sexuala, varsta medicala admisa este de 17 ani jumate, iar cea legala de 18 ani. Dar pana la urma fa ce simti, chiar daca vei suferi mai tarziu.

| Tha_Roxy_1997 explică (pentru MisFit20):

Suntem de 3 lunii impreuna...si are 24 nu +30winking

| MisFit20 a răspuns (pentru Tha_Roxy_1997):

Esti nebuna.Nu barbat la 24 de ani se gandeste sa-si faca o familie, doar daca nu sufera de un retard in faza termina, esti pregatita? Si nu ma critica pentru ca spun ce cred in fata, e mult mai bine asa, decat sa regreti. Acum tu faci ce crezi, nu uita de prezervativ.

| Tha_Roxy_1997 explică (pentru MisFit20):

Poate eu o sa fac parte din familia luiwinking nu se stie niciodatawinking nu uit de prezervativwinking mai bine un barbat matur decat un copil batut in kp si fara mintewinking

| MisFit20 a răspuns (pentru Tha_Roxy_1997):

Barbat matur, tu esti suficient de femeie pentru el? happy

| Tha_Roxy_1997 explică (pentru MisFit20):

Spre deosebire de alte fete care inca copilaresc am trecut prin viata si sunt destul de femeiewinking sunt matura si stiu cum s ma comportwinking

| Tha_Roxy_1997 explică (pentru MisFit20):

Si scuza'ma.tu cati ani ai de esti asa ATOTSTIUTOR?

| MisFit20 a răspuns (pentru Tha_Roxy_1997):

Toate lumea e de acord cu tine, daca erai sigura numai intrebai. Tunde-te cheala sa vezi cum ii dispare iubirea pentru tine.Sunt barbat si eu am facut la fel cu cele ca tine, si nu sunt mandru de asta.

| Tiffanny a răspuns (pentru MisFit20):

Buna. scuze ca ma bag...si eu am fost impreuna cu un baiat de varta prietenului ei. si sincer, tipul chiar tinea la mine..am fost 6 luni impreuna, tinea foarte mult la mine si inca nu mi-a cerut sa facem dragoste. dupa ce ne-am despartit am ramas foarte buni prieteni..si chiar am vorbit mult despre capitolul sex.

Răspuns utilizator avertizat
| alex19051988 a răspuns:

Nu conteaza varsta daca crezi ca esti pregatita pentru un asemenea crucial din viata ta

| miru20cmrecords a răspuns:

Da este foarte normal.

| Tha_Roxy_1997 explică (pentru miru20cmrecords):

Ce e normal?

| miru20cmrecords a răspuns (pentru Tha_Roxy_1997):

Sa iti incepi viata sexuala la 16 ani.

| alincik900 a răspuns:

Prea devreme eu cred ca merita sa mai astepti intodeauna ai sa reusesti, foarte mult conteaza primul barbat e o experinta importanta care trebuie sa fie cu persoana iubita, in care ai incredere e ceva ce ramiine pe toata viata,, primul barbat nu se uita''. Pina la urma nu cred ca exista o virsta potrivita e importat ce simti si daca esti pregatita...

| Marco_Rafael_1999 a răspuns:

Stiu ca au trecut ani buni de cand ai pus intrebarea, insa acum vreau un raspuns de la tine..Mai esti cu acel baiat? Iti pare rau de ceea cr ai facut?