| no name a întrebat:

Vb cu un baiat de ceva timp e din Hunedoara departe ma inteleg foarte bine cu el chiar imi place tipu si lui de mine dar avem o problema nu ne putem vedea deoarece e distanta si el la cluj nu are unde sta daca vine pentru ca eu nu am decat o camera si stau cu mama... si eu la el nu pot sa merg din motivul ca mama nu m-ar lasa sa merg asa fara sal cunoasca pe baiat si sa fie ceva intre noi de ceva timp de frica sa nu patesc ceva cum in ziua de azi se intampla asa multe ce ma sfatuiti sa fac? cateodata ne certam si zicem ca mai bine nu mai vb ca oricum nu putem avea o relatie ca suntem departe unul de altul si a 2 zi ne impacam... ce sa fac? chiar tin la el si mi ff drag ma inteleg si ff bine cu el.ne purtam ca si cum am fi impreuna.

Răspuns Câştigător
| InSaNe a răspuns:

Cred ca si eu sunt in aceasta situatie, exact la fel ca tine, sunt intr-o relatie de dragoste la indepartare, ea din Constanta si eu din Calarasi, ne vorbim de 1 an de zile, pot sa spun ca la inceput a fost foarte greu sa avem incredere unul in celalalt, la un moment dat ne-am dat seama ca increderea este cheia succesului intr-o relatie, a urmat ziua in care trebuia sa ne vedem, am fost la ea in Ct. si ne-am cunoscut pentru prima data in realitate, eram amandoi foarte timizi, si incordati, am decis sa mergem la ea acasa sa ma prezinte parintilor ei. Reactia parintilor a fost una de neasteptat, m-au primit cu bratele deschise si am vorbit deschis cu ei, sa ma cunoasca, sa-si dea seama ce fel de om sunt, si tin sa iti spun ca ea e mai mare ca mine cu 1 an, eu 19 si ea 20, deci pe langa faptul ca dragostea nu are bariere, nu are nici varsta si nici o lege. Iar intr-un weekend cand am fost la ea, i-am convins parintii sa o lase cu mine la Calarasi. Acum ne vedem mai des, de 3-4 ori pe luna, avand in vedere ca distanta nu este chiar foarte mare. Nu lasati lucrurile marunte sa va stinga relatia...

@Elena: Unele relatii nu sunt false, nu o mai influenta prost, vorbesti in plus pentru cateva puncte?

6 răspunsuri:
| elenaskumpik a răspuns:

Nu stiu ce sa zicbig grinbig grinbig grin

| gabriela007 a răspuns:

Recunosc este greu sa-ti dau un raspsuns... Daca va placeti ati putea sa tineti relatia la distanta, insa nu este usor. puteti sa vb pe mess sau la telefon, dar totusi.Lupta daca iti place cu adevarat de elwinking eu iti urez succes

soothe
| soothe a răspuns:

Invita-l la tine si prezinta-l mamei. Poate sta la tine sau sa isi ia o camera la hotel pentru 2-nopti. E de ajuns sa va cunapsteti mai bine si sa vedeti daca puteti continua.

| lela_1124 a răspuns:

Daniela, nu crede in relatiile la distanta, sunt false

| sasasy a răspuns:

Eu zic sa nu renutzi la elbig grin si eu sunt din judetu hunedoara aici baieti sunt smecherasi dar ei iubesc calumea uni sunt cam obrasnici dar cand gasesti unu calumea pacat sa renunti nu stiu faci de vrei dar poate pierzi ceva important.

| SweetPrinces a răspuns:

Scumpo eu sunt aproape de Hunedoara cam la vreo 30 km poate mai putin. sincer sa iti spun baietii din hd nu prea sunt seriosi sunt cam curvari si prefacuti, asta daca baiatu e chiar din orasul hd, am avut prietene care au avut de aface cu hunedorenii si au avut de suferit sincer te sfatuiesc sa nu crezi chiar tot ce iti spune ca astea ar face orce sa f... a si ei ceva, ti-am zis toate astea pentru binele tau nu trebuie neaparat sa ma asculti sa ma crezi. bafta multa sper ca ti-am fost de folos. happy