| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat ca intr-o relatie sa iubiti mai mult decat celalalt?

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Scria cineva acum vreo lună pe-aici că într-o relaţie ori iubeşte unul, ori, cazul fericit, nu iubeşte niciunul. Din păcate de cele mai multe ori este justă această judecată.
Oricum, ca să-ţi răspund la întrebare, da, mi s-a întâmplat şi chiar de două ori! Totuşi, am fost şi în situaţia inversăwinking.
Salut.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Intotdeauna aproape este asa, in afara de cazurile triste, cand doar unul iubeste, sau il adora pe celalalt...

| Libelle a răspuns:

Naspa la sfarsit cand se vede lucrul asta mai limpede decat orice

| NickiMinaj a răspuns:

Da happy la un moment dat devine nesatisfacatoare relatia. eu una am renuntat de fiecare data cand m-am gasit in postura asta.
Am fost si in situatia inversa si nici aia nu e de preferat, cel mai bine este sa existe un echilibru... cel putin un semi-echilibru.

| amanda33 a răspuns:

Buna.

Nu exista relatii in care iubirea sa vina din partea ambilor parteneri in proportii egale. Unul din cei 2 este sigur mai sensibil ca celalalt si automat implica mai multe sentimente. Nu cred ca exista cuplu care sa nu aiba problema asta. Asa ca nu esti singura. Capul sus, poate vei avea pe cineva care sa te iubeasca mai mult decat o faci tu

Răspuns utilizator avertizat
| petitdreamer a răspuns:

Bag mana in foc ca in 90% din relatii, unul iubeste mai mult decat celalat

| ana_7191 a răspuns:

Oricat ar spune partenerii ca tin echilibrat unul la celalalt este imposibil asa ceva.nu vreau sa te dezamagesc dar asa se intampla.si da mi s-a intamplat. dar lasa ca data viitoare poate vei avea noroc si iti vei gasi pe cine trebuie

| totem a răspuns:

Bai ce filozofie mare. asa ma, stati sa cantariti sa masurati sa calculati
bai daca e iubire, ca de iubire vorbeai, nu se masoara fata. nu mi s-a intamplat, ori dai tot, ori stai sa faci procente
egoisti mai sunteti

| SorinaMaria a răspuns:

Da. Cred ca si in relatia actuala e asa...