| anonim_4396 a întrebat:

Vi se par atragatoare fetele cu bucii,sanii mari,machiate? In defavoarea celor fara fund,sani foarte mici, fara machiaj? Daca Da >--- De ce?
Atat in realitate, cat si pe chaturi(romanesti) vorbind de fete aud acelasi preferinte: sa fie dotate, stilate etc. Restul sunt considerate "fara valoare"/total neinteresante, ca si cum nu ar exista.
Pe cand in chaturile straine SUA,/ vestul europei (spun din experienta personala ce am avut-o pe multe chaturi) oamenii cauta fetele obisnuite, normale. Acuma nu spun ca vesticii nu-s interesati de fetele dotate, dar categoric nu dau atata importanta ca Romanii.

17 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Astea tin mai degraba de obisnuinta si de pattern-uri culturale personale, asociat cu faptul ca barbatii sunt prin excelenta fiinte preponderent vizuale si tactile!
Daca pe langa rotunjimi mai exista si carater si spirit si cultura, e super!

| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi cine are asemenea pretenti? conform unei ipoteze de care probabil esti constient, 80% din barbati nu ar trece de testul atractiei si doar 20%, deci omul este o fiinta poligama, pentru a fi monogama face unele sacrifici astfel femeile si barbati se compromit uni cu alti din motive de socializare, plictiseala,reproducere,cati din noi avem ce ne dorim sau macar stim ce ne dorim, astea sunt pretenti a unor barbati frumosi sau bogati care vor cele mai hot fete dar majoritatea se compromit, atractia este involuntara, am observat ca ma atrag fetele simetrice, cat despre restul repet e involuntar

| mihai69 a răspuns:

Măi, bucii ca bucii, dar fetele cu sănii mari chiar nu mă interesează... Mai ales dacă le mai și machiază.
Evident că urmăresc în special fetele naturale, normale. Nu vreau să o frec la femei de plastic.

| Andreeush a răspuns:

Nu toată lumea gândește la fel.

| Sofer a răspuns:

Sanii mari cur mare si putin machiaj dar nu exagerat. Clar mai frumoase. pe mine asta ma atrage.

| Plato a răspuns:

Ce-s "bucii"? Un buc, doi buci, toti bucii?

Personal, nu ma intereseaza aspectele astea. Ca-s mari "bucii", ca-s mici, ma preocupa total alte calitati ale femeii.
Trebuie sa fii ratat rau sa interesezi doar de aspectul ei fizic, iar ea ratata rau sa accepte sa fie placuta doar pentru asta.

Oamenii ce vorbesc chestii ca asta pe chat-uri, sunt sigur ca nu citesc CC Jung dupa ce inchid chat-ul. Adica sunt oameni prosti, cu toate sensurile. (Mai demult, "prost" insemna om simplu".)

Un barbat adevarat, demn, ce se respecta, va alege mereu o femeie cu care poate construi, cu care poate avea o familie si creste copii.
Imi pare rau de femeile ce se pricep doar la erectii, si de barbatii ce se gândeasc doar la erectii.

"Ca si cum nu ar exista" - pai chiar nu exista, pentru ei. Ei vad femeia doar fizic, iar daca n-are fizic nu are nimic.
Pentru cineva care apreciaza femeia ca fiinta, suflet, fara valoare sunt "bucii'".

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

De ce ești atât de radical și nu mă lași să apreciez femeia și ca ființă, suflet, sentimente dar și ca "bucii", țâțe și alde d-astea? Ce, sunt incompatibile unele cu altele?

| Plato a răspuns (pentru Plato):

N-am zis nimic de machiaj. Sunt genul de persoana ce considera ca gletul se aplica doar pe pereti.
E ok cat timp se foloseste pensula aia, nu trafaletul. Totusi, mai bine fara, tragi o lavabila si aia e.

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Sunt sigur ca am pus pe acolo un "doar", deci nu, Doamne fereste, nu ne luam de bucii doamnei.

| Crackman a răspuns:

Natural, cum imi place sucul.
Ce fac cu papusa gonflabila cand sta la lumina sau mai rau cand imbatraneste

| Endoryus a răspuns:

Lumea mananca rahat cu gura plina. Si aici, SUA si peste tot. LAsa ce nimicuri citesti tu pe nu stiu ce chat-uri. SUA e cea mai jegoasa tara cand vine vorba de schimbatul femeii. Baga aia silicon si in fund, buze, sani si nu vreau sa imi mai imaginez unde. Ca citesti tu pe nu ce site ca "vreau una virgina, fara fund si nemachiata" aia e apa de ploaie. Citeste mai multe despre SUA si vezi cum iti trece pofta de mancare. Cat despre preferinte, sunt oameni si oameni.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

" In defavoarea celor fara fund, sani foarte mici"
Fii serioasă. Cine naiba prefera o tipa plata in favoarea uneia cu forme?
Cât de trist poți sa fii sa te consolezi cu gândul ca nu e vina ta(a felului cum arați), ci e vina țării in care trăiești?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu! O fata slaba- (sa definim ce e slaba ex 1, 60cm-40 kg) Ma atrage din start.
Curul mare- grasime pura. La sani, intr-adevar nu strica sa aiba ceva, sa nu fie chiar plat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca te atrag din start.Slaba nu înseamnă neapărat plata.Formele nu înseamnă grăsime.E aiurea sa spui ca trebuie sa fii grasa ca sa ai forme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Valoarea" sexuala este datã de majoritatea indiferent ca sunt in SUA sau România.
Mai demult erau prefeinte pe fete plinute, acum ne-am hasladit si trebuie sa fie slabuta tip model si frumoasa la botic ca sa aibã valoare. M

| Anca32 a răspuns:

Romanii dau importanta mereu în toate