| IoNyShimotukushichi a întrebat:

Vi se pare aiurea ca o fata sa intrebe un baiat daca vrea sa fie cu ea? Motivati putin raspunsul. Funda. kiss

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Nu mi se pare deloc aiurea, din contra, chiar as aprecia fata ca este sincera cu mine, si ca imi spune ceea ce simte pentru mine.
Mi se pare aiurea ca 2 persoane sa nu fie impreuna doar pentru ca baiatul trebuie sa faca intotdeauna primul pas.
Tot respectul pentru fetele care n-au pretentia ca baiatul sa faca intotdeauna primul pas, care-si iau inima in dinti si spun ceea ce simt!

| raluk27 a răspuns (pentru Șurubelniță):

Scuze ca intreb: cu banii cum stai?

| Șurubelniță a răspuns (pentru raluk27):

Cu ce te ajuta daca-ti raspund si afli despre situatia mea financiara?

| raluk27 a răspuns (pentru Șurubelniță):

Pt ca observ in mai toate raspunsurile tale ca incurajezi fetele sa dea totul: ele sa aiba initiativa, ele sa propuna, ele sa te pupe, sa te ia in brate ( ca daca nu, vezi doamne, este indiferenta), sa faca sa dreaga, si ma intrebam asa, din moment ce ai comportament de "lenes" in relatie si iti place ca fata sa se dea peste cap, ce anume te-ar recomanda ca un posibil iubit (general vorbind). Mai exact, tu ce oferi?

| Șurubelniță a răspuns (pentru raluk27):

E parerea ta, si ti-o respect. Nu ma cunosti, habar nu ai cum sunt.
Eu cred in reciprocitate de sentimente. Ce mi se ofera, ofer si eu, nimic mai mult, nimic mai putin. Evident, daca o fata imi place, ma impresioneaza cu calitatile sale si consider ca are mai multe lucruri in plus fata de altele, actionez, preiau initiativa si spun lucrurilor pe nume. Daca ea are aceleasi sentimente fata de mine, e ok, daca nu, asta e, nu poti forta omul sa te placa, sa tina la tine cu forta.
Da, incurajez fetele sa aiba initiativa, sa faca si ele ceva pentru ca am observat foarte multa indiferenta din partea sexului frumos, multe fete au pretentia ca baietii sa faca totul iar pe urma se plang ca nu sunt iubite, ca noi suntem magari, ca va tratam cu indiferenta.
Ce m-ar recomanda ca posibil iubit? Sincer, habar n-am, nici nu-mi bat capul cu asta, prefer ca omul sa ma cunoasca, indiferent de sexul acestuia.
Daca o fata ma apreciaza pentru calitatile mele (daca am vreuna), iti spun cu siguranta ca si eu fac acelasi lucru, nu imi place sa citesc carti, ci sa citesc oameni.

12 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Sincer nu mi se pare aiurea si sa iti spun de ce.Si eu acum ceva timp mi-am luat inima in dinti, mi-am facut curaj si i-am spus baiatului pe care il placeam tot ceea ce simteam pentru el si am ramas surprinsa cand am vazut ca totul a iesit bine.Am format o relatie timp de un 1 an si 8 luni care s-a terminat si de asta iti spun.Nu are de ce sa iti fie rusine, s-au sa te simti aiurea daca ii spui unui baiat asta.Nu este o regula, ca neaparat sa faca numai baiatu primul pas, poate sa il faca si fata la fel de bine.Stii vorba aia"daca nu risti, nu castigi".
Curaj si sper sa ai noroc sa fi cu el.
Succeeshappy

| IoNyShimotukushichi explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri..pacat ca pot da doar o funda sad! Va pup dulce :*

| malina1 a răspuns:

Nu mi se pare aiurea exista si baietii care asteapta mult timpo sa intrebe o fata, iar cand isi iau inima in dinti isi dau seama ca e prea tarziu asa ca si tu trebuie sa faci acelasi lucru daca esti sigura de acest pas intreaba-l inainte sa fie prea taziu.Succes!

| Mikhtarian a răspuns:

Nu,daca nu va stii sa aprecieze, e un nasol.

Răspuns utilizator avertizat
| e7d7n7 a răspuns:

Mi se pare aiurea şi aşa, dar şi invers.
Chestia asta nu se spune aşa: "Vrei să fii cu mine?" De fapt, nici măcar nu se întreabă.

| wasilika24 a răspuns:

E destul de normal asa ceva, eu sunt baiat pe mine sa ma intrebe o fata asa ceva eas raspunde sincer ce simt pentru ea, si asta-i tot big grin

| Visitor a răspuns:

E destul de normal acest lucru... daca baiatul e cam timid atunci ce se intampla, moare fata dupa el?tongue