| EvelinaAndreea123456 a întrebat:

Vi se pare normal ca dupa o relatie de 3 ani sa imi zica că a vorbit cu mine doar la vrajeala? si ca nu ma iubeste.Eu l-am iubit dar el si-a batut joc de sentimentele mele si m-a facut sa sufar, cum as putea sa il uit sau sa ma razbun pe el.sad

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Face misto de tine, joaca un rol fals pentru tine

| RAY a răspuns:

Nu cred,probabil ca vrea sa te faca sa suferi, se razbuna pe tine, o sa vezi ca apoi tot el va plange de tine, barbati sunt si prosti cateodata ce sa faci, ignora-l si asta e, sa nu-i mai niciodata alta sansa, mergi pe drumul tau, iti garantez eu ca prostul spune una dar simte alta

| Andreeush a răspuns:

3 ani de relație la vrăjeală e prea mult, mai mult ca sigur a spus asta fiindcă vrea să suferi.
Nu merită să te gândești să te razbuni pe el fiindcă nu rezolvi nimic, mai bine uită-l.

| acerr a răspuns:

Fa i in ciuda repede, cauta un baiat si iesi cu el, si fa in asa fel sa afle! daca te vede sau afla ii spui, UITE nici nu ma gandeam ca ma pot indragosti atat de rapid! Dragoaste le prima vedere, culmea se mai si intmpla

| simplegirl2 a răspuns:

Nu e normal deloc.:3 ani înseamnă ca ia pierdut el; gândește-te ca meriti pe cineva mai bun și îl vei găsi; nu are rost sa plângi după ce ti-a zis ca nu te-a iubit; sfatul meu gasesteti pe altcineva care te iubeste cu adevarat și uita-l!

| llleo a răspuns:

Nu stiu daca un om ar rezista 3 ani de zile intr o relatie fara a iubi. e absurd.
nu esti nici prima, nici ultima intr o asemenea situatie. crezi sau nu, timpul va rezolva aceasta problema. renunta la răzbunare. fii tu mai demna. da dovada de maturitate. nu face lucrurile la moment pe care le poti regreta mai târziu. iti va trece si sentimentul de răzbunare la un moment dat. fii răbdătoare. chiar dacă e greu.
Spor.

| cristian200313 a răspuns:

Nu e normal, dupa atatia ani ( 3 ani ) sa fii cu el care a vorbit cu tine doar la vrajeala... nu e nevoie sa te razbuni, merita block si evitat toata viata, adica sa nu il mai vezi niciodata in viata ta.
Mult succes si sa treci peste.
Daca il vezi cu una, s-ar putea sa iti bati joc de el, sa auda si iubita-sahappy sanatate.

| M1989 a răspuns:

Sincer...razbunarea nu ar trebuie sa o vezi ca si pe o satisfactie. Eu am patit ce patesti tu. Mie mi s-a spus lasa Mamicule ca sigur vei gasi alata mai buna ca si mine? Probail a spus asa avand o alta si vroia sa scape de tine. Tu ar trebui sa iti pui ordine in ganduri si sa iti vezi de viata ta. Care va fi sa fie al tau il vei gasi la timpul potrivit. Multa bafta!

| Marlene123 a răspuns:

Nu e normal. Cel mai bine pentru tine este sa-ti ocupi timpul cu multe activitati ca sa-l uiti.