| Dana157 a întrebat:

Vi se pare ok varsta de 15 ani pentru a avea o relatie cu un baiat la fel de mare?
Eu sunt indragostita de un tip de la scoala.E din alta clasa si nu am mai vorbit cu el pana acum...L-am vazut pe holuri, prin curtea liceului si m-a fermecat pur si simplu!
Nu are prietena si nici nu e interesat de fete, din cate mi-am dat eu seama.Sta mai mult cu baietii si pare destul de dur,insa in realitate e un gentleman.
M-a vazut de cateva ori, dar nu ne-am salutat...Pentru ca el nu ma cunoaste.In schimb,avem niste prieteni comuni.
Mie imi este jena sa il abordez. Nu am mai facut asta pana acum si nu stiu daca se cade ca o fata sa procedeze astfel...
Nu vreau sa par o disperata,ca sa rada de mine sau sa ajung intr-o situatie penibila.
Ce as putea face? Este ok sa ii trimit eu mesaj prima,avand in vedere ca el nici nu cred ca stie cine sunt? Ce ar trebui sa zic?
Sau mai bine spus, ce sa fac pentru a intra in vorba cu el?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te poti opri in fata lui odata si saluti si iti spui numele si ca l-ai remarcat si il gasesti simpatic, si ai vrea sa il cunosti, e cel mai simplu si mai natural!
Asa ai sa ii vezi zambetul, reactia, privirea si incantarea sau raceala!
E mai bine sa te astepti si sa fie gay, ceea ce nu va poate impiedica sa fiti amici foarte buni!
Success!

| Emilian65 a răspuns:

Lasa-l pe el sa te abordeze.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ai grija ca sa nu-ti fie cantecul fluturasilor din stomac, iar el sa-ti vrea doar cantecul pasaricii.winking

| Dana157 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu ma refeream la o relatie de genul asta.Nici nu am de gand sa imi incep viata sexuala inainte de 18 ani...

| scriitor41063681 a răspuns:

Lasă astea şi treci la învățat!?
Unii sunt trecători.

| Night8 a răspuns:

Poti sa rogi unul dintre prietenii comuni sa va faca cunostinta. Si da, e foarte okay sa ii scrii tu prima, cu o atitudine amicala, cel putin initial pana va mai cunoașteți.

Si cel putin eu sunt perfect de acord cu relatiile de aproape orice vastă... doar ca fara viata sexuala pana la 18 ani, recomandarea medicului, apoi tu faci ce vrei.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Night8):

Care medic a recomandat viata sexuala doar dupa 18 ani?