| Anonim3349 a întrebat:

Vi se pare un lucru de iertat faptul că eu nu am putut ieși sâmbătă seară in oraș însă iubitul meu a ieșit singur? S-a mai întâmplat și în trecut m-a dus pe mine acasă și m-a păcălit că iese până la baie însă el a plecat, normal și atunci a făcut la fel.

16 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Faptul că într-o relație există și momente de singurătate e perfect OK. Cu faptul că le procură pe ascuns e adevărata problemă.
Lucrați la astea - tu să accepți că are nevoie de timp pentru el, iar el să spună când are nevoie, nu să dispară ca măgaru-n ceață!

| Freya1 a răspuns:

Cred ca el cam vrea sa scape de tine si sa te aive cand are nevoie doar ceia ce e de neiertat si rabdat.

| sofisis a răspuns:

Faptul ca a iesit fara tine, da, e de iertat.
Faptul ca te-a mintit...asta e problema. Eu asta nu as ierta.
Vrei sa iesi? Ft bine, iesi. Dar imi spui, nu ma aburesti.

| SG1995 a răspuns:

Faptul ca te-a mintit e o problema, faptul ca a iesit nu e.

| HazelEyes77 a răspuns:

Mi se pare ca nu se poarta in cel mai dragut mod cu tine, iar atitudinea asta a lui lasa mult de dorit.Chiar ai motive sa fii suparata pe el, mie una chiar nu mi ar placea sa mi faca faze de genul. Si te mai si pacaleste cand pleaca de parca ai fi un copil mic pe care il duci usor cu zaharelul. Nu stiu vorbeste serios cu el si explica ca te deranjeaza mult ce face si ca n o sa mai accepti asa ceva de acum incolo. Daca o mai face va avea repercursiuni. Fii ferma cu el.Tu stii cel mai bine ce simti.

| Necunoscut112 a răspuns:

De ce ar trebui să îl ierţi că a ieşit singur? Suntem legaţi printr-un cordon ombilical? Nu ai vrut să ieşi, e absolut normal să iasă singur. Şi faptul că a început să te mintă ca să poată ieşi în oraş, probabil se întâmplă din cauză că ştie că nici nu vrei să ieşi cu el, nici nu îl laşi să iasă singur.

| kandaraki a răspuns:

Pai daca tie iti place asa comportament rabda in continuare, daca nu atunci spune-i ce te deranjeaza.

| sweetangels a răspuns:

Tu cati ani ai? E clar ca a prins o nisa si vrea sa te duca cu zaharelul, a vazut ca se poate si asa! Trebuie sa te impui si sa ii explici ca daca are de gand sa te minta pe viitor, nu mai vezi posibila o relatie intre voi doi. Decat dezamagita, mai bine singura, fara griji si fericita.

| Anonim3349 explică (pentru sweetangels):

Tocmai că mereu l-am iertat de prea multe ori și niciodată nu am avut curajul de a pune punct.De fiecare dată el bagă vina în mine și când vreau să pun punct el îmi tot zice "ăsta nu e motiv de a pune punct" sau "dacă pleci, pleci tu nu eu".Nu mai zic că acest individ la 28 de ani m-a pus să fac terminare la sarcina mea și eu ca o copilă proastă ce eram după N încercări să l fac sa și schimbe parerea m-am lăsat bătută.El mi-a mințit și mama nu e ceva nou ceea ce face întocmai că părinții mei nu l au vrut (însă nici nu mi au impus să l las ) și eu mereu îi luam partea lui.Acum vine cu scuza că el se schimbă însă pare a fi mai nesimțit decât înainte.

| sofisis a răspuns (pentru Anonim3349):

La faza cu copilul e vina ta. Daca voiai musai sa tii copilul il trimiteai in aia a ma-si si iti nasteai copilul. Deci argumentul asta pica.
Cat despre despartire...iar nu e logic ce spui. Asa si daca zice el ca un motiv anume nu e suficient pentru a pune punct, pe tine te intereseaza?
Daca nu esti fericita...du-te tare. Lasa-l si gata. Daca alegi sa stai cu el in orice conditii, nu te mai vaita.

| sweetangels a răspuns (pentru Anonim3349):

O, pai e clar. Viermele asta ti-a prins slabiciunea. Ar trebui sa incepi sa vorbesti cu fete, sa-ti faci un cerc de prieteni care sa-ti mai ridice un pic moralul, ca e la pamant. Exista oameni de genul, cum e acest iubit al tau care au darul de a-ti altera stima si respectul de sine si de a-ti distruge in totalitate modul de gandire apeland la tertipuri ieftine de genul cum face el, numai sa te manipuleze dat fiind ca stie ca tu nu iesi, practic, din cuvantul lui. Sincer, nici tu nu il iubesti, doar te-ai obisnuit cu violenta lui. Atasamentul asta toxic trebuie sa dispara pentru ca acum esti orbita si ai impresia ca daca pleaca el, nu o sa mai fii fericita cu altul, de fapt nici nu realizezi ca ce e bun de abia dupa ce te desparti de el va veni! Parintii tai, ar trebui sa fie mai categorici si sa il scoata afara din casa in suturi! Un astfel de individ NU merita sa aiba o relatie, sa fie multumit ca nu i-a rupt tatal tau mainile si isi mai poate face la.ba!

| SG1995 a răspuns (pentru Anonim3349):

Tipul asta draga mea e unul nociv, ai tai au avut dreptate, scapa de el, daca nu peste ceva timp te vei trezi si ca e violent.

| ovidiu29asd a răspuns:

Stai putin, ca nu inteleg laughing Cum adica te-a mintit ca se duce pana la baie si a iesit in oras?( scuza-ma, dar mi-am adus aminte de film din ala cu charlie chaplin, cand era o faza cu o scara rulanta ) Incearca sa ne oferi mai multe detalii ca sa primesti un raspuns elocvent. Stati impreuna? Inainte sa plece te-a invitat in oras si nu ai vrut tu sa iesi? De ce zici ca "normal" a facut la fel?

| Thesimplecat a răspuns:

Normal ca nu! Nu asa te comporti cu o persoana la care ti. Tipul nu te iubeste cu adevarat te foloseste. Da-l incolo de vagabond nu te merita. Tu ai incredere in el si el te duce cu zaharelul. L-ai iertat prea mult si acum se foloseste de asta in ochii lui pari slaba si supusa lui. Eu zic sa pui piciorul in prag. Esti puternica