| Intelligence a întrebat:

Voi ati crede daca fostul vostru iubit (prima iubire) vi-ar spune ca vrea sa fiti prieteni, pentru ca va cunoasteti foarte bine si pentru k puteti vbii orice?
Marturisesc ca am avut o relatie f.frumoasa cu el care a durat 9 luni, dar ne-am despartit acum 8 luni.
El a fost important pentru mine(primul prieten), iar eu importanta pentru el, prima relatie serioasa.
Sa cred asa ceva? Vine dupa 8 luni de la despartire sa spuna ca nu vrea sa ma piarda ca prietena si "mai ales p mine"?
Eu l-am intrebat daca chiar crede ca putem fi prieteni si el a zis "cred"..si dupa aceea i-am zis " nu m-ai prea iubit, nu?"(ca sa vada ca 2 iubiti nu pot fi prieteni"..si mi-a spus ca " asta vrea sa ramana un mister si sa nu-l intreb de ce".
Ce parere aveti? Ce intentii are?

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu conteaza ce credem noi atunci cand iti alegi prietenii!

| mona a răspuns:

Mi se pare un lucru bun ca voi sa fiti prieteni[amici]chiar daca in trecut ati fost iubiti

| neutrino a răspuns:

E bine sa ramana...fost iubit! Lasa-l cu misterele lui si vezi-ti de drumul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă eşti curioasă să descoperi ce intenţii are, acordă-i o şansă şi vezi cum se comportă şi dacă întradevăr se mulţumeşte cu o relaţie de prietenie!

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Depinde de ce v-ati despartit.Eu da, cred ca ar putea să existe prietenie intre doi foşti iubiţi atâta timp cât despăţirea fusese de comun acord. Totusi poate in spatele acestei propuneri se ascunde o intentie de impacare

| sarbucristina a răspuns:

thinking sincer am trecut si eu prin asta.Si eu dupa ce m-am despartit de prietenul meu acesta mi-a spus sa ramanem prieteni si eu am aceptat.Cu toate ca imi era greu cand stiam ca numai suntem impreuna, practic nu puteam sa il vad decat ca pe un simplu prieten dar am rezistat.Ne intelegeam destul de bine. Dupa 2 luni de cand ne-am despartit si dupa 2 luni de cand eram prieteni s-a intors din nou la mine si mi-a spus ca si-a dat seama ca a facut o greseala cand a pus punct la relatie si ca inca tine la minehappy.
Poate ca fostul tau prieten inca mai tine la tine si te place, daca spui ca a fost si primul tau prieten si pentru el la fel nu are cum sa te uite atat de usor.
Parerea mea este ca ar trebui sa dai o sansa acestei prietenii, poate cine stie o sa va impacati din nou.
Acum faci cum crezi tu, dar poti incerca, pentru ca stii ca exista si o vorba"incercarea moarte nu are"happy.
Baftahappy