| AndruCriistina a întrebat:

Voi aveti probleme in dragoste? Mie mi se pare, mai bine zis nu am noroc deloc in dragoste. nu stiu de ce dar de fiecare data cand imi place, cand ma indragostesc de vreun baiat, ala nu ma prea baga in seama, nu ma cauta. Si cand vreun baiat vrea sa fie cu mine, eu nu vreau.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti alegi prost baietii pe care sa-i placi, nepotriviti pentru tine. Incearca sa-ti mai reduci pretentiile.

greece12
| greece12 a răspuns:

Daca pot spune asa, suferi de contratimp sentimental.
Posibil cand te indragostesti, sa-l sperii pe celalalt cu impetuozitatea sentimentelor tale sau sa i te pui la dispozitie prea usor, sa-l lipsesti de placerea sa te descopere, lamurindu-i pe loc orice curiozitate.Si daca dispare interesul din partea lui,daca nu ii mai provoci curiozitatea cu nimic,nu are sens sa mai stea cu tine,nu?
Pe urma, refuzand mereu baietii, refuzand sa ii cunosti, sa te intereseze persoana unora, poate ca soarta sau universul ti-o plateste...tratandu-te cum i-ai tratat,cu prima ocazie cand iti place cineva.
De obicei,ceea ce faci,ti se face,se intoarce la tine,e o lege nescrisa a echilibrului,fiecare om merita ascultat si are dreptul la o sansa,asa ca nu trece indiferenta,sfaramand inimi.happy
Pe de alta parte,poate ca ai criterii mai superficiale,nu stiu.Dar daca alegi baietii dupa frumusete,esti intr-o mare concurenta si intr-un impas serios.
Exista si alte criterii,mult mai stabile si mai durabile,inteligenta,sarmul, increderea in sine, eleganta, generozitatea, lasa-i pe cei din jur sa-ti arate de ce sunt in stare numai pentru tine!
Si nu stii niciodata de unde poate sari iepurele!
happy

| AndruCriistina explică (pentru greece12):

Nu aleg baietii dupa frumuseste, dar de ce sa stau cu un baiat daca nu ma atrage nimic la el? Recunosc, sunt mai naiva si arat prea repede, prea usor sentimentele care le port unui baiat, nu e bine...

| greece12 a răspuns (pentru AndruCriistina):

Da-i doar o sansa,nu trebuie sa stai cu el,doar sa cauti ce ar putea avea interesant,fiecare baiat care se apropie de tine,pe ceva se bazeaza,ceva are de oferit,nu e o simpla incercare. Unii au prea mult suflet,altii inteligenta, altii generozitate, cultura, in fine, nu exista om care sa nu aiba ceva calitativ.Lasa-i sa iti arate,nu poti stii ce anume ar putea gasi corespondent in tine si-n sufletul tau.
Daca nu va "intalniti" nicaieri,atunci,pleaca,dar nu le reteza sansa din prima clipa!
Legat de felul tau naiv de a fi,nu e bine,lasa-te descoperita incet,nu te oferi pe tava,invata sa asculti, nu sa povestesti, nu fii declamativa si totala, pastreaza lucruri si pentru sufletul tau si ofera-le gradat, pe masura ce incredere in celalalt iti confirma ca e capabil sa stie ceva in plus!

| mgtow a răspuns:

Asa patesc eu si asta se numeste blestemul singuratatii santem meniti sa fim singuri toata viata.

| Frrramboise a răspuns:

Credeam ca numai mie mi se intampla.E timpul pentru confesiuni.
Eu o patesc de fiecare data. Fie baiatul ma place si asteapta sa fac eu tot ca sa fim impreuna,fie ajung sa fiu impreuna cu un tip si imi da papucii laughing fie baiatul afla ca il plac si nu mai face nimic in privinta mea. Si de asemenea, imi dau tarcoale alti tipi are mie nu imi plac si incerc sa-i tin departe.
Deci nu, nu esti singura, sora intru suferinta laughing. Dar o sa prindem si zile mai bune, nu? :-

| AndruCriistina explică (pentru Frrramboise):

Desigur, faza este ca mie nu imi place nu sunt genul sa ii spun la baiat '' auzi stii ce, imi placi foarte tare si vreau sa fim impreuna '' laughing, vreau sa faca el primul pas, doar este baiat.

| Frrramboise a răspuns (pentru AndruCriistina):

Asta astept si eu de obicei, dar daca vad ca tipul bate apropouri ii spun laughing
Oricum, din cate vad, unii baieti asteapta sa-i combini straight face n-ar vrea sa le ducem si flori?

| neutrino a răspuns:

Este posibil ca tu sa ai dreptate referitor la lipsa de noroc in dragoste. Nici norocul nu a fost impartit in mod egal.

| corhaz a răspuns:

Problema ta ca alergi dupa aspectul fizic normal te place unul care tu consideri urat gata n-ai noroc cicalaughing iar cel pe care tu il consideri frumos cauta ceva mai bun tongue

| Ankutzaaa a răspuns:

Cauta "baiatul potrivit"! Incearca sa fi-ti prieteni o perioada, si daca simtiti acel ceva, puteti forma un cuplu.
Succes!

| Sonny1994 a răspuns:

Probabil le acorzi prea multa atentia celor de care iti plac cu adevarat...Incearca sa-i cuceresti cu sarmul tau.

| pisii11 a răspuns:

Te inteleg perfect! Poate ca vom avea si noi noroc candva.