| anonim_4396 a întrebat:

Voi cand credeti ca ar fi bine sa imi fac un prieten? Am 14 ani si am avut deja 3 prieteni. Dar, nu stiu.Cu ultimul, la care am tinut cel mai mult.Parca s`a sfarsit totul.Adica,vreau sa spun, nu il mai iubesc, dar totusi straight face. Nu mai vreau sa am un alt prieten .Adica...prietenii mei spun ca sunt destul de mare ca sa trec la "urmatorul" dar eu ma incapatanez si spun mereu ceva de genul:Nu ma ivreau un alt prieten, sunt prea micastraight face. Deci laughing ce parere aveti?happy

Răspuns Câştigător
| Brioşicăă a răspuns:

Heey! ^^

Parerea mea e ca n'ar trebui din cauza unui baiat sa numai vrei sa ai prieteni. poate daca faci o poza e O.K.
Dragostea nu are varsta si ar trebui sa fii cu cineva pentru. ca'l iubesti nu pentru. ca asa zice lumea.

4 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti. Mai ai 20 de ani pana te casatoresti[sau chiar poate mai mult] nu te grabi, ba chiar cand vei creste vei gasi alti si mai frumosi. Nu e o mare cauza sa zici ca n`ai prieten. Tu daca nu vrei e bine, las`o asa, mai ai timp la gagicarii cat vrei tu :*.

| Chocoleata a răspuns:

Eu zic ca gandesti foarte bine.L varste asa mici nimeni nu poate sti ce e aceea o dragoste adevarata.Si nu am inteles.Adica sper ca nu iti pasa de ce spun ceilalti...asta ar fi o mare gresala.Sa iti faci prieteni asa imediat unl dupa altul denota si putina nesimtire.Nu cred ca ai vrea sa se vada asta.Vezi-ti de scoala si probleme caci ai toata viata inainte pentru asa ceva.Nu te consuma de acum cu suferintele dragostei pentru ca fara sa vrei, fara sa stii cum sa abordezi situatiile vei ajunge sa intri in depresie.Asta in cel mai rau caz bine-inteles.Succes si sper sa ti cont de ce ti-am spus.

| DarkTerror a răspuns:

Totul depinde de tine, in aceasta situatie, cand va veni unul "perfect" il vei lua laughing asa ca nu este o problema ca ai 14 ani. Dar nu pune botu` la toti/toate.

| thedark13 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa faci urmatorul pas... daca nu vrei sa ai alt prieten inseamna ca inca il mai iubesti pe cel de dinainte. Daca ai un baiat care sa-ti placa si care sa te iubeasca(ma rog, iubire d-aia la 14 ani, care e cea mai simpatica), eu zic sa-i dai o sansa big grin