| βʋϰβʋииʏ a întrebat:

Voi cand v-ati indragostit pentru prima data?
- Povestitimi :`3

7 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Pe la 13 ani

| BeBebuu a răspuns:

Crezi ca eu mai stiu care a fost primul?thinking
m.am indragostit d multe orilaughing)

| HeartBreaken a răspuns:

La 11 anilaughing era un baiat mai mare ca mine cu vreo 4 ani deoarece el avea 15... eram buni prieteni, ne cunosteam de mici. Cu timpul el a inceput sa fie mai apropieat de mine. Imi lua apararea, nu ma lasa pe langa cei pe acre ii stia mai "smecheri". Cantam impreuna la chitara lui, jos pe iarba prin parcuri sau in fata blocului sau. Daca intarziam acasa si erau riscuri sa fiu certata venea cu mine si ii spunea mamei mele diferite lucruri. Era un scump:* Prima data cand ne-am sarutat a fost cand eu am implinit 13 ani iar el trebuia sa implineasca 17 ani. Era prin mai, o zi insorita, asa parea sa fie dar seara a plouat. Eu impreuna cu el ne-am ascuns intr-o scara si acolo vorbind noi asa, am observat ca era 22:00 si el intarziase la ziua unui coleg. A vrut sa plece dar a vazut ca inca ploua si eu trebuia sa raman singura acolo asa ca s-a intors si m-a luat de mana m-a scos afara si a vrut sa ma duca acasa dar am alunecat si era sa cad, el m-a prins inainte sa cad intr-o balta si atunci m-a sarutat.

| βʋϰβʋииʏ explică:

Ai vrea weii tu sa te fii indragostit de mama laughing
Cand mama mo nascut tu nici nu erai pe teava =]]
Terminate copilas!
Esti penibil oh go on

| anonim0015 a răspuns:

Buna! Sper sa nu te plictisesc cu povestea mea, de fapt prima poveste de dragoste a mea...

Aveam aprox 13 ani si eram in clasa a 6-a. Prin curtea scolii imi facea cu ochiul, adica ma privea mai insistent dar nu l-am bagat in seama.
Dupa cateva saptamani s-a intamplat sa lipseasca un profesor de la scoala si clasa mea si a lui (a 6-a si a 7-a) sa sa faca ora de sport impreuna in sala de sport a scolii. Eram atenta la exercitiile de la saltea dar involuntar mi-am aruncat ochii la el si l-am observat. Am ramas blocata timp de cateva secunde, il priveam fix in ochi si brusc am revenit la realitate. S-a inrosit la fata desi eu eram si sunt cea mai rusinoasa :-p.
Dupa ora aceea am continuat sa ne facem ochi dulci. Pur si simplu nu ma mai saturam sa il privesc. Tipu' era mai inalt decat mine cu cativa centimetri ceea ce era mai mult decat bine, avea ochii albastrii, parul saten deschis, era atletic si ii placea sa i se spuna Dany. Eram asa indragostita de el, ma gandeam tot timpul la el. Anul acela de scoala nu ne-am vorbit deloc.
Cand eu am trecut in clasa a 7-a si el in a 8-a am observat ca ma privea mai insistent. (in vacanta mai trecea pe strada si il vedeam si ma vedea, parca ma punea cineva sa ma uit de cate ori trecea el pe strada :-) )
Intr-o vineri stateam in parc pe o banca cu prietenii. Stiu si data era pe 25 septembrie. Parca acum ma vad: purtam o pereche de blugi albastrii cu talie inalta, o curea maro de piele, o bluzita maro si o esarfa tot maro. Tot ma privea si imi ziceam: "ce naiba am? Imi sta rau parul? M-am murdarit pe fata? What the hell?" pentru ca nu-si mai dezlipea ochii de pe mine! Si cand ma uit, tipu' langa mine! Am incremenit! M-am inrosit! Eram ca o rosie de rosie! Si ma intreaba: "Ce faci, Ralu?" Parca a cazut cerul pe mine! Desi ma asteptam oricand la o abordare. Si cu juma' de gura i-am raspuns: "Bine...". M-a privit in ochi si m-a intrebat cum mai e intr-a saptea si i-am zis ca chimia mi se pare putin ciudata si a zis ca era sigur!
Apoi nu am mai zis nimic nci eu nici el si in tot grupul acela de prieteni ca eram vreo 15 oameni, nimeni nu mai zicea nimic.
Mi-am zis WTF? si m-am carat sub pretext ca inarzii acasa.winking
Duminica era o sarbatoare a comuneisi eu am mers cu mama si sora mai seara pe la 5. Cand am ajuns colegii din toate clasele: "A intrebat Dan de tine! A intrebat Dan de tine!" si eu: "Unde-i acum?" si ziceau ca nu stiu!
Intr-un tarziu am plecat de langa mama cu o colega si am mers in curtea scolii si cand ne-am intors el era peste drum. Imi face cu mana si trece la mine si maintreaba ce mai fac si de-astea si ma invita in curtea scolii si am zis ok.
Parea un gentelman. Mi-a oferit un loc pe un zid acolo in curte si am vorbit mult si bine despre scoala ca dupa asta sa apara un destept de prieten al lui care sa vorbeasca multe si nevrute despre fotbal (Urasc fotbalul!) M-am enervat! Si am vrut sa plec de cateva ori!wave Dar nu am facut-o!
Sa facut seara si s-a facut si frig si am zis ca trebuie' sa plec ca ma cauta mama si pe trotuarul scolii pana la poarta m-a tinut de mana eram in al 11-lea cer! love struck...
Vreu sa spun ca parintii mei stiau ca suntem impreuna si ai lui la fel! Comunistu' de tata chiar mi-a spus ca n-are nimic impotriva atata timp cat sunt cuminte. :-p Parintii lui ma salutau, el ii saluta pe ai mei. Era bine asa...
Dupa aia am fost impreuna 8 luni dar mi-a dat papucii pentru ca nu am vrut sa ne sarutam. Adica la 14 ani? Ce naiba! Nu eram pregatita si el ma presa mereu! Am sfarsit urat! Acum ne ignoram! Ne comportam de parca nimic nu s-a intamplat! A durut la inceput dar dupa ce mi-a impus mie anumite limite pe care sa nu le incalc am zis WTF? si gata! L-am uitat!

Dar nu-i nimic am intalnit pe cineva care e mai bun care nu ma preseaza si pe care il cunosc de multi ani si cu care ma inteleg de minune! Si cel mai important Il iubesc! kiss

Scuze daca te-am plictisit!

| Ingeras_3373 a răspuns:

La 12 ani. M-am indragostit de un baiat de la mine de la bloc mai mare cu 3 ani. Ma proteja, imi lua apararea ma ajuta. Intr-o zi stateam intr0un zarzar si m-a sarutat.

| Blackbuterfly a răspuns:

Vara trecuta.Am fost in vacanta la bunici si akol` mergeam la o verisoara si imi petreceam tot timpul cu ea mergeam peste tot si era un baiat tare dragut cu care ma intelegeam bine...intr-o zi am mers cu var`mea la strand si ce sa vezi era si el akol` si am stat toata ziua impreuna si am ras si ne-am simtit bine.Ma luat in brate si tot asa(deja ma indragostisem de el)seara am mers in fata blocului verisoarei mele si am vb cu alta pr si m-a intrebat daca mi-ar placea sa fiu cu el si am zis ca da si ea a mers si i`a zis.Seara pe mess m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si normal am acceptat:X. Apoi in ziua urmatoare ne-am intalnit a fost cea mai frumoasa zi din viata mea. Dupa o saptamana am plecat de la bunici si eram foarte departe de el.Am continuat asa 3 luni apoi ne-am despartitsad.In 15 merg din nou in exursie akol` si a zis ca o sa ne intalnim.Inca ma iubeste si eu inca il iubesc. Abia astept:X