| ramona_5587 a întrebat:

Voi ce ati face daca prietenul vostru v.ar insela din prima saptamana? avand in vedere ca va cunosteati cu ceva timp inainte sa va cuplati. ia-ti mai da o sansa?(eu tin la el)

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca te -a inselat o data si il ierti, va repeta intamplarea, dar se poate sa se schimbe, daca tu tii la el, atunci mai da-i o sansa ca oricine merita o noua sansa, dar asta nu inseamna ca trebuie sa il ierti de fiecare data si sa treci mereu cu vederea, nu se poate chiar asa, trebuie sa ai respect si pentru tine, daca tu crezi ca esti capabila sa ii mai dai o sansa, mai ales tinand cont ca doar de o saptamana esti cu el, asta cam da de banuit, ori nu tine deloc la tine, ori a facut o greseala si poate acum regreta...

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu n-as putea sa-i mai dau o sansa. Fiindca nu as putea trece nici peste aspectul moral (daca ma iubeste si ma respecta, cum naiba ma inseala?), nici peste aspectul medical (daca imi aduce nu stiu ce boli cu transmitere sexuala umbland din floare in floare?)

| Bacemi a răspuns:

Daca a facut asa ceva din prima saptamana din care v-ati cunoscut inseamna ca nu crede in relatia asta si nu te iubeste. Ori a vrut sa faca misto de tine ori este nesigur si nu stie ce vrea. Spune-i ca mai bine va despartiti. Lasa sa treaca ceva timp. Nu il mai cauta. Daca el tine la tine cat de putin te va cauta si se va injosi pentru tine. Depinde de gesturile lui dupa ce ii spui ca va despartiti daca vrei sa mai fii cu el.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu i-aş mulţumi că n-a aşteptat mai mult până să-mi arate adevărata lui faţă. Asta după ce i-aş umfla două palme. Şi una-n coa*e.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Indiferent cat de mult tin la el n-as putea sa-i mai dau nici o sansa.Consider ca daca a facut asta o data si va fi iertat va continua, deci nu merita in nici un caz sa-i mai dau o sansa.

| dydy22 a răspuns:

Nu merita nici o sansa

| zorialbi a răspuns:

Eu cred ca nu are rost sa-i mai dai o sansa, pentru ca o sa te creada fraiera si o sa te insele de cate ori va avea ocazia. Eu zic sa gasesti un baiat serios, care sa te respecte si sa te iubeasca. Numai bine si ai grija! happy

| Bogdana a răspuns:

Eu nu cred ca tine la tine! Si noi fetele ne gandim apoi daca sa ii mai acordam a doua sansa... da oricine merita o a doua sansa dar trebuie mai intai sa ne intrebam daca si el o vrea am cunsocut fete care baietii le-au inselat doar ca sa se desparta de ele si fetele i-au acordat a doua sansa fara sa ii mai intrebe si pe ei.Si el trebuie sa iti demonstreze ca mai vrea a doua sansa.cat am luptat eu pentru a doua sansa si nu mi-a acordat-o!(nu l-am inselat)

| Aliyaa a răspuns:

Daca merita daca nu nu!

| Nic a răspuns:

Nu stiu cine poate spune cu mana pe inima ca dupa o saptamana iubeste persoana cu care este...
E foarte adevarat ca poate sa continue asa sau poate sa se schimbe.Aici conteaza foarte mult cum il influentezi tu.

| OchialbastriVisatori a răspuns:

Ai putea sa ii dai o sansa DAR sa il incerci prin intermediu unei prietene...si vei afla...tongue