| crish98 a întrebat:

Voi ce credeti atunci cand esti indragostit este normal sa consideri persoana de langa tine perfecta.

15 răspunsuri:
| YoungHomie a răspuns:

Normal! o consideri ca este perfecta pentru tine.

| aryenutzaa a răspuns:

Da este foarte normal. Cand esti indragostit de o persoana nu poti sa vezi decat partile frumoase.

| DDCC a răspuns:

Păi atunci nu îi mai vezi defectele indiferent de cine ce zice, o vezi în alți ochi prima dată, cum se zice - Dragostea e oarbă -. Inimii nu-i poți porunci, orice ai face. E drept că prima dată o consideri minunată, că semnifică totul pentru tine, abia peste ceva timp urmând să realizezi că este o persoană normală cu calități și defecte.
Perfecțiunea se întâlnește doar în povești, basme, unele filme însă în realitate nu există. Când ești îndrăgostit/ă peste măsură de cineva atunci începi să visezi, să visezi frumos. Acolo se găsește perfecțiunea. Nimeni nu-i perfect, că îi considerăm noi pe alții e altă treabă.

| pisicutzamik a răspuns:

Da!

| Loredana96 a răspuns:

Da,o persoana care este cu adevarat indragostita asta vede...isi vede persoana iubita perfecta.Acest lucru nu este foarte bun.Pot sa spun ca e un dezavantaj.Asta se refera la fete. Fetele de obicei cind sint indragostite sint oarbe si mereu cu capul in nori.Sint in stare sa ierte orice pentru a fi cu acea persoana.Si asta nu e bine deloc.Pentru ca acea persoana poate face niste fapte care nu merita iertate dar tu le ierti.De ce? Pentru ca esti indragostita pina peste cap...

| WhiteLover a răspuns:

Iubirea adevarata e atunci cand persoana iubita nu este perfecta, dar te comporti ca si cum ar fi.

| MrSoapte a răspuns:

NU! Dar, esti in stare sa-i accepti defectele!

| BonneLess a răspuns:

Este normal sa consideri asta, dar sa nu i-o spui de multe ori, stii vorba aia " mai rarut ca-i mai dragut".

| NuMaiConteaza1 a răspuns:

Da,dar daca o sa ii zici si el no sa te iubeasca o sa isi bata joc de tine si o sa profite dupa urma ta.

| BlackOldSun a răspuns:

Totul e relativ pe lumea asta pana si iubirea! perfectiune nu exista, diferentele creaza atractie!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,pentru ca dragostea este oarba din pacate sad

| anonima1995 a răspuns:

Cu siguranta da! Atunci cand iubim cu adevarat vedem in persoana de langa noi numai binele, pur si simplu ii aoram pana si defectele.

| eu4you a răspuns:

Depinde de fiecare persoana. Unele persoane, atunci cand iubesc alte persoane pur si simplu nu rationeaza si nu pot gasi defectele acelei persoane, oricat de numeroase sau grave ar fi. Alte persoane, sunt constiente de defectele celui pe care il iubesc, dar acele persoane sunt destul de rare, pentru ca, dragostea este irationala.

| mona a răspuns:

Da este foarte normal sa consideri perfecta persoana de langa tine atunci cand esti indragostit

| iuli989 a răspuns:

De foarte multe ori nu conteaza ascpectul fizic sau alte mici defecte, pur si simplu te-ai indragostit si gata nu te mai intereseaza daca e frumos/frumoasa, urat/urata, gras/grasa, slab/slaba sau nu stiu eu mai cum de cele mai multe ori dragostea nu tine cont de aceste lucruri. Poate nu este cea mai perfecta persoana din lume dar pentru tine este asa o vezi si asa o simti.