| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti ca sa treceti peste o despartire? in cit timp ati uitat persoana care ati iubito si anume cum ati reusit? Funda la cele mai bune sfaturi si consolari

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

As incerca sa ma gandesc cat mai putin posibil la persoana respectiva.
In primul rand tu trebuie sa iti impui unele chestii,sa accepti ca s-a terminat si ca tu esti capabila sa treci peste si sa mergi mai departe.
Cat timp tu nu o sa iti pui ordine in ganduri,punanand accentul pe ceea ce iti doresti tu de acum incolo si fiind dispusa sa lasi trecutul acolo unde este, nu vei reusi nimic.
Nu am incercat sa uit niciodata persoanele care au facut, intr-un fel sau altul, parte din viata mea.Din punctul meu de vedere este imposibil.
Din momentul in care am ales ca viata mea merge inainte, si ce a fost voi lasa in urma, acele persoane nu mai au nici o influenta asupra mea.

9 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Primul pas este constientizarea, apoi acceptarea cand accepti ce s-a intamplat incepi sa iti revii and you move on

| jolidon a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la momentele frumoase. Gandeste-te la motivul despartirii, la lucrurile care nu iti placeau la el, la motivul pentru care el nu e potrivit pentru tine si vei intelege atunci ca te asteapta ceva mai bun happy

| neutrino a răspuns:

Cine ti-a spus ca fostele iubiri se uita, te-a pacalit. Fiecare in parte ramane in sufletul tau pentru totdeauna. Important este sa ne amintim cu drag de clipele frumoase care au fost si sa tinem seama de greselile pe care le-am facut.

| NoNameexd a răspuns:

Am fost cu un tip 4 luni, exact în seara asta se făceau 6 luni împreună, însă acum 2 luni tot în această seara mi-a zis că nu mă mai iubește și să ne despărțim,știu că nu e mare durata, dar pot să-l zic că îl iubesc cu adevărat, și deșii am rămas oarecum prieteni, am decis să-l i-au față-n față odată și să-i zic, pentru că știu că n-are rost să fiu cu 3400 de băieți dacă nu iubesc niciunu, de aia lupt pentru el.Sincer acum chiar nu-mi doresc să trec peste, dar cel mai mult mi-a luat să uit o persoană la care am ținut 5 luni, fără să fac mare lucru, pur și simplu mi-am dat seama căă nu mă merita și n-avea rost să pun suflet încontinuare.

| Charice a răspuns:

Am fost indragostita de un baiat timp de 5 ani de zile. El a fost prima mea iubire... Il cun de cand aveam 11 ani iar el acum are 18 ani. De cand s-a combinat cu o fosta prietena buna de-a mea nu am mai tinut legatura deloc cu toate ca eram foarte apropiati. Ei au implinit un am de zile de cand sunt impreuna iar eu am realizat ca trebuie sa il uit cu toate ca a fost primul baiat ca mi-a facut inima sa bata nebuneste. Asa ca am renuntat sa-l mai vad si sa ma mai gandesc la el cu greu dar am reusit happy

| OlariuRox a răspuns:

Buna! E greu foarte greu sa treci peste o departire, depinde cat timp ai petrecut cu fostu.Depinde de motivul departiri.La mine iubirea a fost transformata in ura, pana am ajuns sa nu-l mai suport si am decis sa ma despart de el.Practic nu mai tin la el, nu am suferit mult.Eu eram cu el dar de vreo 5 luni iubirea mea se transformase in dispret. Daca tu fueri dupa fostul iesi cu prieteni, distreaza-te, preocupati timpul cu ceva pentru al putea uita.Cel mai bine e sa stai inconjurata de grupul de prietenii.

| Evelyn666 a răspuns:

Relatiile vin si pleaca. Nu e unul, e altul. Stim ca doare, cand vezi ca investesti timp si sentimente [ poate mai faci si "sacrificii"/compromisuri ] si vezi ca s-a ales praful de tot ce-a fost. Bucura-te de vacanta si profita de ea pentru a uita de despartire. Bafta! :*

| Mihaela2o a răspuns:

Incerc sa-mi ies din rutina, sa fac lucruri care nu le-am m-ai facut. Sa ies cu fetele. Si sa-mi blochez orice urma de contactare si vizualizare cu el. De ce sa suferi? Va veni altul mai bun! Intotdeauna exista loc de mai bine.

| TwistxD a răspuns:

Bună, eu am trecut de o despărțire în 2-3 zile happy. Mi-am făcut de lucru pe acasă și pe afară, și m-am gândit că am o viață înainte și nu mă pot opri la prima persoană de care m-am îndrăgostit happy. Sper să fie un sfat bun și mult noroc încontinuare :*.