| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti de acele cupluri ( si sunt atat de multe.) in care fata, atunci cand se enerveaza pe partenerul ei,cand acesta ii greseste cu ceva,ea il face ei in diverse feluri ( prost,tampit, sa suga chestii,etc laughing ).
Iar scuza barbatului e ca " am gresit,am enervat-o" etc, dar mie nu mi se pare ok sa faci asa cand esti enervat.
Eu nu as putea sa accept chestia asta intr-o relatie, pentru ca nu mi se pare ok absolut deloc.

Voi ce parere aveti despre asta?
Eu merg pe ideea ca se poarta cum i-a permis el.
Apoi, voi cum ati reactiona,daca dintr-o data, v-ar face partenera asa ( ar fi in premiera ) dintr-un oarecare motiv? thinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca suntem acasa, o iau de labuta si o conduc la usa. Daca suntem undeva afara la o terasa ma ridic (platesc nota evident, doar sunt un domn ) si ii zic pa din mers. Am impresia ca tu astepti ceva de la intrebarea asta. Poate sa zica unu ca i/ar da una peste bot sau mai stiu eu ce. Daca e asa, sa stii ca nu as da intr/o femeie in viata mea, oricat de mult si/o merita. Oricum indiferenta doare foarte mult, mult mai mult pe fete cu "sensibilitatea" lor.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este o descarcare emotionala impulsiva, problema e daca e compulsiva http://www.umfcv.ro/ccop-tulburarea-obsesiv-compulsiva
daca e impulsiva o las fiecare om trebuie sa se descarce emotional e ceva normal, daca e compulsiva o trimit la doctor sau vad din ce cauza reactioneaza asa des
daca as avea o iubita care are probleme de astea m as bucura sa o ajut, sa aflu nu sa fug de tine sau sa spun e si mie ce imi pasa sau e vina mea recunosc, asta nu rezolva nimic, trebuie gasite solutii mereu

| Drimmero a răspuns:

Daca e o tipa mai dificila de fel, si o supar enorm, poate ca e ok daca o zice o data, sa nu fie totusi un obicei ca atunci ne suparam si o terminam.

Nu as putea s-o lovesc daca ma injura, m-as injosi eu ca om daca lovesc o femeie.

| WaterDrop a răspuns:

Ca sa ajungi la acel moment, se presupune ca erai deja pres de usa inca dinainte sa o cunosti si ai fi acceptat sa fii cu orice femeie ce are doua maini si doua picioare si vorbeste cu tine.Asta inseamna ca ai o stima de sine foarte scazuta si trebuie sa lucrezi la ea.Tot asta indica si faptul ca nu socializezi prea mult si nu iti poti da seama prea usor de trasaturile interioare ale persoanei cu care vorbesti. 10 kg de machiaj si un corp lucrat la sala nu le fac mai putin prost crescute sau mai destepte.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru WaterDrop):

Total de acord cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Eu merg pe ideea ca se poarta cum i-a permis el." Ti/ai raspuns singur la intrebare.
"Apoi, voi cum ati reactiona, daca dintr-o data, v-ar face partenera asa ( ar fi in premiera ) dintr-un oarecare motiv?" Habar nu am. Nu am avut "norocul" asta nici cu ex nici cu actuala. Stie
foarte bine ca nu suport insultele, oricat de marunte par ele.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,mi-am raspuns singur, dar voiam sa vad daca altii sunt de acord sau au alte pareri.
Dar daca ti s-ar intampla, cum ai reactiona?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, asteptam un raspuns de la cineva care i-a initiativa, nu se lasa calcat in picioare de nimeni.
Mai exact, un raspund direct, cum e al tau.
Multi sunt genul ala de oameni care gasesc ca si scuza ca " am sentimente pentru ea, am facut o gafa si are dreptul sa ma faca in toate felurile ", eu nu consider corecta treaba asta, ci imatura si de prost gust.
Mersi de raspuns.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Pentru putin

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Daca suntem acasa, o iau de labuta si o conduc la usa. Daca suntem undeva afara la o terasa ma ridic (platesc nota evident, doar sunt un domn ) si ii zic pa din mers. Am impresia ca tu astepti ceva de la intrebarea asta. Poate sa zica unu ca i/ar da una peste bot sau mai stiu eu ce. Daca e asa, sa stii ca nu as da intr/o femeie in viata mea, oricat de mult si/o merita. Oricum indiferenta doare foarte mult, mult mai mult pe fete cu "sensibilitatea" lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Lyndsey a răspuns:

Buna! Cred ca de la inceput e nevoie sa clarificam situatia: respect reciproc. Sunt fata si pot spune ca nu mi-as permite mie in primul rand sa adresez cuvinte urate, constienta fiind ca ranile pe care le lasa raman mult timp acolo. Ca sa ii arat ca sunt suparata, folosesc multe ironii, in schimb. In ultima vreme am inceput sa ma pun in locul persoanei respective. A intarziat sau altceva? Mi se poate intampla si mie. Nu a acordat suficienta atentie? La fel se poate intampla. Deci... Nu iau totul ca fiind atat de grav, dau sansa unor alte momente frumoase sa apara. La randul meu, in nicun caz, nu as accepta sa primesc cuvinte jignitoare. Odata cu ele, pot aparea si modificari de comportament, deci nu stim pana unde se poate ajunge. Asadar, ce tie nu iti place altuia nu face. In societate, trebuie sa fim educati. Educatia e cheia. Ea e descrisa prin comportament, conversatii... Mare grija! happy

| NuDauNume007 a răspuns:

Daca va iubiti nu cred ca ii fara motiv