| UserTPUAnonim a întrebat:

Voi ce parere aveti despre fetele virgine? Mai bine sa ramana virgine pana se marita sau sa isi inceapa viata sexuala mai devreme? Va rog veniti cu argumente.Sunt foarte nelamurita!

am intalnit baieti care mi-au spus ca sa fiu mandra ca inca mai sunt, dar si altii care au zis ca la varsta mea trebuia sa nu mai fiu virgina...
Mentionez ca am 17 ani. Deci... Cateva sfaturi...
Ce ar trebui sa fac? Sa stau sau nu asa? Oricum raspunsurile nu m-ar influenta cu ceva, vreau sa vad parerile voastre, fete si baieti. Dau funda si voturi si va multumesc de raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Sunt satula de acest subiect expirat, imbecil etc unde una intreaba "e normal ca la varsta x sa fac y?" si altele.
draguta, tu singura simti cel mai bine cand esti pregatita sa faci acest pas si mai ales cu cine.
nu te lua dupa lumea cu mintea congelata, care iti baga toate prostiile in cap, ce naiba esti destul de mare, zic eu, pentru a decide singura ce faci cu viata ta.
sunt atatea fete si peste 18 ani care sunt virgine si nu-si pun aceasta problema pentru ca pur si simplu, au alte chestii mai importante la care sa se gandeasca, si nu se iau dupa lume.
alte fete care se grabesc sa faca acest pas cu cine nu trebuie, regreta, si le sfatuieste si pe celelalte care sunt virgine sa nu faca aceeasi greseala.
deci papusa, stai linistita, bafta si ai grija de tine, iar daca regreti ceva, macar tine de experienta si maturitatea ta.
te-am pupat!

13 răspunsuri:
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Bunahappy.
A trecut vremea cand fetele ramaneau virgine pana cand se maritau.nu zic nici sa o faci de la 1-13 ani de exemplu.
Dupa parerea mea, nu trebuie sa te ingrijorezi de parerile baietilor, de ce zic ei.important e sa o faci cand simti tu ca vrei si esti pregatita.sunt alte fete care fac asta de la 12-13 ani, si sunt doar niste kopii.tu ai deja 17 ani, peste 1 an faci 18, deci hotararea iti apartinehappy. tine minte! ai grija cu cine faci asta,in primul rand trebuie sa merite,si nu sa isi bata joc de tine, asa ca ai grija, te pup:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sfatul meu e sa ramai asa pana te mariti asta e parerea mea.ca o sa regreti mai tarziu daca o sa faci un pas gresit acum. sper ca te-am ajutat si eu am 17 ani

| glamour a răspuns:

Cand iti incepi viata sexuala ramane la latitudinea fiecaruia. Daca incepi inainte de casatorie cu altu', cand te mariti s-ar putea sa ai un oarecare regret ca nu a fost sotul primul dar exista si situatia in care esti maritata, ai un singur partener sexual, esti curioasa si te duci la altul, deci ar trebui sa te gandesti foarte bine. Dar ar fi necesar sa iti incepi viata sexuala dupa o anumita varsta(17-18 ani) atunci cand esti pregatita, cunosti ceva despre sex, despre partener, va iubiti, nu te preseaza si va respectati reciproc. Si nu trebuie sa fi fraiera sa cazi in plasa oricarui baiat si sa sari in patul fiecarui barbat care iti iasa in cale pe strada. Dupa parerea mea nu ar trebui ca o fata sa fie judecata de prezenta sau lipsa unui himen, e doar o membrana. Iubitul nu ar trebui sa stea cu tine doar daca esti sau nu virgina, trebuie sa te iubeasca asa cum esti si sa-ti accepte trecutul oricare ar fi el

| aryana_4212 a răspuns:

Draga mea sa stii ca e frumos ca mai esti virgina, dar sa nu faci nimica pana nu esti pregatita de a incepe relatia sexuala si sa o faci cu persona iubita.Nu te grabi este vreme dar nici chiar pana te casatoresti ca asa nu sta nici un baiat cu tine cativa ani pana te casatoresti.Sa sti ca dupa ce o sa ai conctact poate daca nu ti-a placut cu aceea persoana o sa fi curiosa sa vezi diferenta dintre 2 baieti care nu au aceleasi atingeri.Nu zic sa o faci cu 2 dar tentatia e mare daca nu te satisface si iti auzi prietenele ca ala i bun sau ceva de genu. Poate nu-ti merge cu primul si nu esti multumita cu timpu si o sa-ti iei pe altcineva care e mai bun.Sa sti ca viata intima e foarte bine sa te satisfaca daca nu exact de geaba nai faci dragoste doar sa se simta unu din voi bine.Trebuie sa va iubiti si sa te duruiesti cu drag ca prim data nu se uita niciodata asa ca deschide bine ochi inainte de a te dezvirgina. Sper ca ti-am fost de folos pupic

| malinatare a răspuns:

Pai ar fi normal sa iti incepi viata sexula

| andu_9113 a răspuns:

Si eu am, aceeasi varsta si sunt virgina...e bine sa fi cu capul pe umeri si sa nu "pui botu'" la toate vrajelile baietilor.

trebuie sa o faci cand iubesti pe cineva cu adv, nu trebuie sa ai o varsta anume...trebuie sa fi sigura de acea relatie :nu o face cu unul care iti zice/propune pentru ca doar asta vrea si dp o sa iti para rau.

| Rurouni a răspuns:

La varsta ta e ok sa fii virgina, nu-ti face griji. Dar partea cu asteptatul pana la casatorie e un fel de cutit cu 2 taisuri. Pe deoparte, e frumos sa fii pentru prima data cu barbatul cu care iti vei petrece restul vietii. Pe de alta parte insa, exista acel lucru numit incompatibilitate sexuala. Daca dupa ce va casatoriti aflati ca nu va potriviti in pat? O casatorie are la baza dragostea, dar si sexul e la fel de important, si din cauza lipsei sale pot aparea multe motive de frustrare. Este o privire un pic prea departe in viitor, dar e de luat in considerare.
Repet insa, la 17 ani e perfect in regula sa fii virgina, si chiar mai poti astepta, daca iti doresti acest lucru.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

"Să stau sau să nu stau aşa?" -Să mănânc ciocolată, sau nu? Ai pus problema într-un mod prea ciudat.
Viaţa sexuală se începe atunci când eşti destul de informată despre metodele contraceptive şi riscurile începerii acesteia de la vârste fragede. Înainte să iei această decizie, trebuie să fii sigură că nu vei regreta.

| ramayana a răspuns:

Trebuie sa incepi viata sexuala fara a te gandi la maritat...altfel,nestiind ce e sexul vei ajunge pe mana primului nenorocit ce vrea sclava nestiutoare! refuza apoi, pentru inceput, sexul oral anal. pana ce vei intelege ce este fiecare n parte cand,pentru ce si cu cine...
alege ti un baiat de varsta ta nu mai mare, sau chiar mai mic decat tine, sa l domini apoi sa ti fac lectiile de sex ca femeie ce vei fi apoi
after after vei sti singura ce ai de facut...
succes!

| ionut_5594 a răspuns:

Virginitatea e mai degraba o regula morala, care te poate motiva sau nu, in functie de caz. Insa un corp sanatos, are nevoie si de sex, si e bine sa-i oferi aceasta necesitate atunci cand ti-o cere mai mult. Nu face pasul asta pentru ca asa trebuie, nici prea devreme si nici prea tarziu. ci pur si simplu cand simti nevoia si cand esti pregatita. Sexul dupa casatoie. e pura loterie, poti sa te potrivesti cu el, cu temperamentul lui sexual, sau nu. De ce sa risti, cand e vorba de fericirea ta. Cunoaste-ti cat mai mult partenerul, inainte de orice decizie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O faci cu cineva potrivit, când simți nevoia. Nu este o limită de vârstă pentru nimic, dupa 17 ani! M-am săturat de astfel de întrebări, se tot repetă. Scrie undeva în fișa ta de identitate când ai făcut-o sau te lauzi lumii? Ce dracu, mă?

| Fetitza_9736 a răspuns:

Incepeti viata sexuala cand te simti pregatita si ai cu cine,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau de tine ca pui intrebari din astea pe un site online, fata poate are cont TPU si doamna ta de mate straight face, dar ce-ti pasa u vrei doar sa te F**i.