| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre relatiile astea la distanta credeti ca sunt mai puternice ca cele face to face?

20 răspunsuri:
| mihaa a răspuns:

Relatiile la distanta sunt bune ca vrajeala, poti sa zici ce vrei, ca nu are cum sa te verifice

| Elena1234456 a răspuns:

Sunt mai puternice cele "face to face" pentru ca poti fi alaturi de partener, poti sti ce simte si poti sa ii spui ce simti la randul tau, observandui reactiile.Se spune ca "ochii care nu se vad se uita", dar o dragoste adevarata poate fi si la distanta.

| aleksy a răspuns:

Hmmmm sunt de parere ca ochii care nu se vad se uita

| carycary a răspuns:

Knosc un tip japonez d 4 ani. E o prietenie adevarata. O sa vina in tara vara asta pentru mine. E prima data cand ne vedem FACE TO FACE.nuch ce o sa zic aah aah aaaa...laughingDeci? se poate.Depinde km o incepi
PS:O LEGATURA NU SE CLADESTE PE MINCIUNI

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Nu sunt mai puternice, dar pot avea un final fericit. Depinde de ce îşi propun cei doi şi cât de mult îşi respectă promisiunile.

| Pupily92 a răspuns:

Daca te cunosti asa cu el, si pleaca dincolo la lucru(in strainatate)si revine in tara, mai merge. dar sa te cunosti cu un roman satbilit in alta tara sau un eschimos sau ce natie vrei, s-o cunosti pe net si sa-ti cladesti o relatie...nu sunt de acord. n-are nici un farmec. tu poate te indragostesti de el/ea, iti doresti sa saruti acea persoana, s-o mangai, si ea/el poate ca vrobeste cu tine de plictiseala.la misto.

| Dizzydizz a răspuns:

In niciun caz
si partea naspa e ca eu ma vad zilnic cu iubitu si anul viitor ma duc la facultate deci.sadmie firk

| catthshshshs a răspuns:

Nu mai vreau relatii la distanta, am trait-o pe pielea mea si m-am ars o data!
Una este cand vezi omul langa tine, te ia in brate, te consoleaza cand esti trist, iti da sfaturi, te scoate in oras, te tine de mana, intr-un cuvant il poti cunoaste mai bine.
Alta este cand te hranesti cu iluzii, te indragostesti de o himera, iti faci planuri, pui suflet si iti dai seama ca acea persoana isi bate joc de tine.
Am dreptate?!

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

"face to face" sunt cele mai bune.pentru ca daca ai nevoie vreodata. e iubit chatterbox este alaturi de tinewinking

| Duhovnicul a răspuns:

Daca sunt la distanta inseamna ca o ai cam lunga

| Victoria a răspuns:

Nu cred in relatiile la distanta. Pentru mine o relatie consta in a vedea zilnic persoana iubita, in a o imbratisa, in a o saruta, in a-ti petrece timpul cu ea.

| Razvan a răspuns:

Pana la urma toate ajung la sfarsit.Mai devreme sau mai tarziuhappy

| SnicK a răspuns:

Chiar mai rau, alea de la distanta cum ar fi pe internet zici la gagica "TE iubesc" "Esti iubirea mea" etc. "Te-as manca toata" etc...etc. si cand te intalnesti cu ea. esti varza o. O mda.nu are nici 4 % rost asemenea relatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti spun din propria mea experientza ca se poate sa ai o rel la distanta la inceput.pentru ca eu cu iubitul meu asa ne-am cunoscut si uite acum avem 2 ani de cand suntem unul langa celalat in acelasi loc si in aceeasi casa. sa spun cum a inceput el mi-a vizitat profilul pe hi5 a luat id de acolo...am inceput sa vb ca amici iar in acelasi timp aveam o rel cu altcineva dar nu era stabila puteam renuntza oricand si el la fel eram cam in aceeasi oala dar era si o chestie ca distanta dintre noi era de 500 km big grin cam mult. dupa vreo 2 saptamana de vb p mss mi-a cerut nr de tel...nu faceam niciodata asta sa dau nr meu cuiva care nu il stiu face to face dar nu stiu ce ma detreminat. l-am dat si am vb vreo 2 luni la tel iar apoi am hotarat sa ne intalnim big grin chestia era ca eu sunt mai plinutza si eram cam complexata de chestia asta dar uite ca asa a vrut d-zeu sa fim impreuna. dupa ce am term cls a 12 am venit in orasu d unde ii el, stam in chirie si suntem la faculte ca el ii cu 2 ani mai mare eu am 20 el are 22winking eu in anul 2 de facultate si el anul 4. sa zic asa daca vrei se poate si bineinteles daca exista IUBIRE unul fata de celalat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Relatiile la distanta nu sunt unele promitatoare. Nu esti sigur de ce zice partenerul, ai indoieli din ce in ce mai des, care se mai pot adeveri. Fata in fata este altcevawinking.

| roxyandreea a răspuns:

Si eu si iubi stam in orase diferite dar ne vedem destul de des, in fiecare weekend vine la mine, stam impreuna si e chiar mai bine, nu ne plictisim niciodata si avem ce sa ne povestim dupa o saptamana pe alta.Peste 2 luni dupa ce scapam de bac, e vine la facultate aici deci e distanta dar e ok...totusi ne vedem, poate chiar mai des decat altii care stau mai aproapetongue

| alex88 a răspuns:

Eu cred intr-o relatie la distanta, ea e din Braila, iar eu din Bucuresti, ne-am cunoscut pe cunoscutul chat apropo, am vorbit cateva saptamani, si ne placea unul de celalalt, venise vorba ca nu poate sa aiba incredere in baieti, mai ales la distanta, ca eu spuneam ceva si faceam cu totul ceva diferit, am vorbit intr-o seara de vineri, pana la 3 dimineata pe tema aceasta in legatura cu increderea, si vroiam sa aiba incredere in mine si sa ii arat ca nu sunt ca ceilalti baieti, i-am propus sa ne intalnim a doua zi, pot sa zic ca am luat-o prin surprindere, nu se astepta ca eu sa cobor din tren, ea asteptandu-ma in gara, s-a bucurat, ne-am inteles foarte bine, si am ales sa continuam relatia chiar daca e la distanta, odata ce invingi distanta, invingi orice teama, am implinit impreuna 4 luni, ne intelegem foarte bine, si faptul ca e o relatie la distanta, ne apropie mai mult, ne vedem din 2 in 2 saptamani, si pot spune ca atunci cand ne intalnim, dorul e si mai mare, si dragostea si mai si.

| kytty a răspuns:

Buna.relatiile la distanta... e dureros sa stii ca persoana pe care o adori e departe de tine. DAR DACA (si numai daca) ca in matematicalaughing o iubesti cu adevarat si iti doresti sa fii cu acea persoana, distanta "dispare". uneori sunt mai puternicehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot fi mai puternice daca cei doi se cunosc si se iubesc, daca sunt sinceri si vor sa fie impreuna intr-un final cat mai apropiat, daca lupta pentru dragostea lor! uneori relatiiile to face iti dau un aer de siguranta si nu vezi toate dedesubturile si te lasi pe tanjeala asa ca...

| Yang a răspuns:

Ambele sunt puternice(in cazul in care este iubire) dar cele la distanta sunt mai dureroase in plus inveti sa apreciezi mai bine putinul timp petrecut impreuna, nu mereu este vrajeala secrete intre doua persoane care se iubesc exista mereu nu poti avea niciodata cu adevarat o relatie sincera 100%