| anonim_4396 a întrebat:

Voi cu ce/cum va spalat la zona intima? eu azi m-am spalat ca de obicei cu sapun m-am clatit dar am mai repetat procesul inca o data si m-am trezit cu o mica iritatie ma cam durea (intr-un fellaughing ) ceva sfaturi fetelor? stiu ca trebuie sa ma spal cu un sapun cu ph echilibrat imi puteti recomanda niste marci?

Răspuns Câştigător
| Patry a răspuns:

Buna, babydolldeea!

Si eu am patit acelasi lucru dar depine si ce varsta ai dar poti folosi Lacdacyd e foarte bun si are un mirus placut uite o poza:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sau ai putea folosii Nivea intimo uite o poza:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres

sau asa:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Dupa mine sun foarte foarte bune! Si tine minte : in zonele intime se spala cu sampon special! E ca si cum te-ai spala pe corp cu sampon de par! Succes! Si daca nu merge una dintre imagini te rog sa ma scuzi ca la mine merge...

8 răspunsuri:
| dan_2834 a răspuns:

Cred ca din aceasta cauza te-ai iritat...ca ai folosit sapun normal.Dar nu vad asta ca fiind o problema din moment ce ai spus "ca de obicei". Incearca totusi sa folosesti sapun cu ph echilibrat.Eu una cand ma spal la zona intima folosesc gel cu ph echilibrat si nu am nici un fel de problema.Incearca si vezi cum te simti dupa.happy

| Maothecat a răspuns:

De la Avon este gel pentru zona intima big grin sau nu stiu cum ii zice ceva de genu

| emchristina a răspuns:

Am folosit de la avon gel pentru igiena intima si am avut parte de o iritatie uratastraight face. acum folosesc de la nivea si e chiar ok.

| Kittynika a răspuns:

Nu mai folosi niciun produs pentru spalarea zonei intime, nu sunt bune orice ar zice alty sunt doar de reclama.marketing.
Spala-te doar cu apa caldutza poti daca vrei sa dizolvi putin bicarbonat de sodiu.
Zona genitala la femei se curata singura iar inauntru nu trebuie te speli deloc.
Doar in fiecare seara sa te speli in afara pentru a indeparta bacteriile(cu bicarbonatul cum ti-am zis,pentru ca distruge pana si ciupercile din zona intima),apa caldutza pentru a nu mirosi urat.
Inceteaza folosirea produselor,acestea provoaca iritaty si alte boli vaginite candida etc.,nu cred ca vrei sa ajungi la doctor, nici macar servetele parfumate umede sau uscate, doar servetel fara parfum pentru uscarea zonei sau un prosop curat care sa-l schimbi in fiecare zi.

| Chiuaua a răspuns:

Incearca cu smirghel

| izumi a răspuns:

De la Nivea e cel mai bun. Sunt mai multe feluri big grin Trebuie tu sati alegi de care vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu spre exemplu folosesc gel pentru zona intima de la oriflame "Feminelle".