| Rooksee a întrebat:

Voi cum ati reactiona daca v-ar insela iubitul/iubita?
Sau daca ati fost inselati cum ati alfat acest lucru si cum ati reactionat?

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

As fi complet uimita, cu adevarat socata, fiindca am mare incredere in el si cred ca niciodata nu ar face asta. mai departe nu stiu, e greu de zis, dar cred ca mi-as pierde respectul si incredere in el. Fie ar fi indragostit de cealalata si atunci nu as mai avea ce sa caut in viata lui. Fie ar fi ultimul prost care se culca cu cine stie ce parasuta si atunci n-ar avea ce sa mai caute el in viata mea.

| fabiola a răspuns (pentru Brigaela):

Brigaela am invatat ceva de la viata si parca imi vine sa-ti spun si tie asta:cu cat dai incredere mai mare in partener, cu atat suferinta este mai mare si parca imi vine sa spun ca nimeni nu merita incredere 100%, fie femeie, fie barbat!

| Brigaela a răspuns (pentru fabiola):

Eu cred despre mine insami ca merit incredere 100%. Si cat timp consider asta, ii acord si lui aceeasi incredere.

| Ririru a răspuns:

L-as parasi.

Mi-am propus asta, pana acum nu stiu sa fi fost inselata vreodata, dar daca as fi fost, l-as fi parasit.

Indiferent cat de tare mi-as iubi prietenul as face-o, pentru ca din moment ce ma inseala nu gaseste ceva sa-l multumeasca in mine ( sau mai simplu, nu vreau sa fiu bataie de joc big grin )

| IloveME a răspuns:

Am un stil de a vorbi, in care stiam sa-i scot cuvintele din gura! din vorba-n vorba a batut un apropo care nu mi-a placut si de acolo am tot insistat pana am aflat adevarul.am incercat sa mai dau o a doua sansa, erau doi ani petrecuti impreuna, dar datorita comportamentului lui am inceput sa fiu geloasa, obsesiva, mi-am pierdut increderea in mine si plange-am zi si noapte..am cazut in depresie! cu greu am decis sa pun punct, dar am reusit si sunt foarte mandra de asta, pentru ca insistentele lui erau zilnice si am reusit cu bine sa trec peste ele!
O noapte placuta iti doresc!

| mona a răspuns:

as reactiona destul de urat...m-as desparti de el

| Bubulin4ik a răspuns:

L-am trimis!
Si i-am zis Adio!
Si l-am uitat!

| DarkTheory a răspuns:

Nu ar mai auzi inveci de mine...

| Azµre a răspuns:

Adio...visul frumos s-a terminat...

| zurick a răspuns:

L-as ignora.

| Dariusuu a răspuns:

Ști cum?

Nu am mai vorbit deloc cu persoana respectivă, am ignorat-o complet!
Nu merită o a doua șansă.

| drhotzu a răspuns:

Draga mea,
pana acum am fost inselat de 2 foste... la prima am aflat "intamplator", am zis eu ca sunt spontan si am vrut sa ii fac o vizita surpriza, ca doar imi spusase ca se duce la cafea cu prietenele. si ce sa vezi prietenele erau un tip! iar la a 2-a incepuse sa se poarte suspect de ceva timp. si intr-un final am confruntato si dupa ceva timp a recunoscut si toate cele. de reactionat am reactionat la fel: am plecat pur si simplu fara nici o drama fara certuri, fara scandal! dar la prima a fost genial ca ne vedem a 2-a zi si ii spun: "stii uite m-am gandit mai bine si relatia asta nu merge in directia care trebuie, nu stiu daca din vina ta sau a mea" si tot felul de chestii asemanatoare, na ca sa evit scandalul. si tipa a trecut in ofensiva: "nesimtitule, ca eu am dedicat atatea relatiei, si te iubescu, si tu imi faci una ca asta! sigur ai pe altcineva!" si tot la fel...
dupa 5 minute in care ma abtineam cu greu sa nu explodez de ras i-am spus ca stiu de tipul ala si de asta vreau sa ne despartim. si acum ne mai vorbim din cand in cand.

Răspuns utilizator avertizat
| sensualus a răspuns:

Are o vina si cel inselat

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Pai eu am aflat asa am facut un id de care el nu stia cu alt nume am bagat id lui in lista de mesenger si i-am pus niste intrebari daca are prietena daca o iubeste si dupa aia am luat o poza depe facebook cu o fata frumoasa pe care nu o cunostia si asa am aflat Bafta