| CravataAlbastra a întrebat:

Voi fetelor/femeilor ati face sex oral? Sau ati facut? Ce parere aveti despre asta? Nu vi se pare josnic si scârbos?

26 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

O fata dintr-un grup de prieteni afirma ca doar fac sex oral.

| Nemessys a răspuns:

Sunt 2 categorii de fete:
1.,,Bleah. si vrei sa pun eu gura pe asta?"
2.,,Tinere, pregateste-te sa-l vezi pe Iisus"

| CravataAlbastra explică (pentru Nemessys):

Nu inteleg a doua categorie, dc i ar placea unei fete sa faca asa ceva? sau daca nu ii place de ce sa o faca doar pentru ca vrea ala...

| anonim_4396 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Pentru ca îi oferă placere partenerului, de aia.Si e si o satisfacție personală. Plus ca se presupune ca îi faci si tu ei.

| CravataAlbastra explică (pentru anonim_4396):

In primul rand tin minte ca mi-ai mai raspuns la intrebari legate de sex, raspunsurile acelea fiind nule asa ca nu m-as baza pe rasp tau nici aici.
De oferit placere normal ca ii ofera asta stiu, dar de ce sa faci tu ca femeie acest lucru doar pentru a-i oferi lui placere? exista si alte moduri "curate" si ok prin care sa-i poti oferi placere. Si de ce ar fi frate asta o satisfactie personala pentru femeie că-și ia ****?: )))) Eu nici nu i-aș propune sau aduce in discutie sa-mi faca oral, daca ar vrea el e problema lui.

| Nemessys a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Pentru ca fetei ii place sa-si vada partenerul satisfacut si ca,, face o treaba buna" happy.

Ca sa intelegi mai usor. Motivul pentru care ii fac oral unei fete nu ar fi chestia in sine, faptul ca ling o parte din corp nu ma incanta cu nimic. Ci imi place ce efecte are asupra acelei fete in timp ce o fac. Finalul face tot.winking Plus ca oricine se simte bine cand isi vede persoana iubita satisfacuta / fericita, nu conteaza cum s-a ajuns acolo, atat timp cat aveti amandoi de castigat. Daca tu vezi sexul oral sau chiar sexul simplu doar ca o plecere pentru partener si atat, sa stii ca imi pare rau pentru tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

"moduri curate si ok"laughing Adică in poziția misionarului, cu așternuturi sterilizate? Sexul de calitate e ăla murdar.Si oralul e cea mai soft chestie.
E o satisfacție personală pentru ca știi ca tu ești aia care îi provoacă placere.Ca tu îl poți influența atat de tare.Vezi ce a zis nemessys.Si mai e si plăcerea ta, fără nicio legatura cu cea a partenerului.Nu știu cum sa-ți explic de ce e plăcut, dar este.Esti intr-o poziție submisiva(sau nu, depinde) si i te dedici pur si simplu lui.Nu trebuie sa ții e la el, pur si simplu ai scopul de a primi si oferi placere.Incearca.

| Nemessys a răspuns (pentru CravataAlbastra):

,,dar de ce sa faci tu ca femeie acest lucru doar pentru a-i oferi lui placere?" Ai fost educata cu o perceptie foarte gresita despre asa ceva. Mai ales din cauza vorbei pe care o auzi aproape zilnic de tip,, sugi p*** ". Poate si din imitarile din viate de zi cu zi. gen linsul inghetatei sau mancatul bananei. Sa nu uit si de faptul ca femeia care face oral, primeste o eticheta pe care o stim cu totii si este considerata sclava. Mai ales din cauza unei pozitii super clasice in care barbatul sta in picioare si ea in genunchi. Gen,, hai sa te servesc stapane". Apoi din filmele porno unde exista un oral extrem de agresiv si femeia este abuzata. Unde nu are ea controlul si barbatul si-o baga cat de adanc si cat de repede vrea el. Din cauza acestor lucruri, imi dau si eu seama ca ai o parere foarte proasta despre asa ceva. happy

| CravataAlbastra explică (pentru anonim_4396):

Nu mersi, te las pe tine s-o iei in gură. big grin

| CravataAlbastra explică (pentru Nemessys):

Nu m-a educat nimeni in sensul asta, eu singura mi-am creat o parere. Nu eticheta societatii asupra sexului oral imi impune perceptia asta, ci pur si simplu e ceva ce nu as face si punct. Fiecare face ceea ce vrea cu propria persoana, propriul corp etc.

| Nemessys a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Prin,,educatie" nu m-am referit la ceva ce trebuia neaparat sa afli de la altcineva. Exista si auto-educatie, lucru pe care l-ai mentionat si tu din moment ce ai scris ca,, eu singura mi-am creat o parere. Exact. Ti-ai format o parere despre ceva ce nici macar nu ai incercat de la cei din jur si cum privesc ei treaba asta. Nu ai cum sa spui ca-ti place sau nu un lucru din moment ce nici macar nu l-ai incercat vreodata. Oricum, o sa mai cresti, o sa ai relatii si o sa vezi ca sunt sanse sa-ti schimbi parerea despre asa ceva. Din moment ce i-ai zis lui hecate,, te las pe tine s-o iei in gura", cumva o pui pe ea intr-o lumina proasta, ca e inferioara din moment ce face asta, o sclava. Rezulta faptul ca din cauza societatii si a modului cum este privit sexul oral, ti-ai format aceasta parere, chiar daca REPET, nu ti-a zis nimeni niciodata asta. happy

| CravataAlbastra explică (pentru Nemessys):

Am inteles ce zici tu, ai gandit logic, insa nu ma cunosti pe mine, nu-mi cunosti principiile si fixurile, in cazul meu nu se aplica generalizarile. Poate exista multe femei care ziceai ca sexu oral e scârbos si ca nu ar face asta niciodata, dar ele sunt ele, eu sunt eu cu deciziile mele de neschimbat! Poate de aceea zici ca o sa mai cresc si imi schimb ideea, te inteleg si pe tine, dar repet nu ma cunosti...
Si cu remarca"Nu ai cum sa spui ca-ti place sau nu un lucru din moment ce nici macar nu l-ai incercat vreodata." te pot contrazice, de exemplu e evident ca nu mi-ar placea sa mananc, nu trebuie sa mai si gust : ))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu un singur partener e un mod curat și okey, corpul tau e ca o casa daca lași pe toți să intre în ea și te mai și distrezi cu ei, e bine dar tu trebuie să-ți strangi mizeria lăsată în spate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

O iau cu placere happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Si oralul ăla agresiv din filmele porno are farmecul lui. Femeia îl lasă sa o trateze asa pentru ca chestia asta îi excita pe amândoi(nu ma refer aici la cazurile in care ea nu are niciun cuvânt de spus).

| Goete a răspuns:

Am mai multe prietene si toate fac sex oral.
Una alteia.
Nu considera scarbos

| Eireann a răspuns:

Ii fac prietenului meu in unele dimineti, ii place sa se trezeasca asa. Nu vad nimic josnic si scarbos, e intre mine si prietenul meu, igiena e mereu impecabila si e un act reciproc. E perfect ca preludiu. In timpul actului sexual lui ii place sa preia controlul dar cand e vorba de sex oral e sub controlul meu.

| CravataAlbastra explică (pentru Eireann):

Am mai auzit acest lucru, ca li se par unora ca ar domina ele daca îi face partenerului oral...dar este o prostie, de fapt ele tot dominate sunt ca se pun in genunchi in fața lui, daca nu la propriu, la figurat siiiguur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.O parere fantastica.
E josnic si scarbos sa afirmi ca sexul oral e josnic si scarbos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu de ele dar eu daca as fi femeie nu as pune gura pe așa ceva.
Mie mi-ar fi milă de ea, poate pe săraca o dor genunchii sau obrajorii.

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu știu dacă altor reprezentante ale sexului țâțos li se pare josnic și scârbos, dar eu am avut un vis azi-noapte... Și acum îmi tremura picioarele big grin.

| Bozgi200 a răspuns:

Voi sa ne faceți e scarbos si josnic. Dar cand o facem noi nu aveți nimic împotrivă. Ba chiar ne încurajați...

| Goete a răspuns (pentru Bozgi200):

Nu stiu altii, dar eu doar daca ma gandesc sa ling o **** - mmmmm... cum ma excit

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Um, când partenerul pune igiena pe primul loc, nu mi se pare deloc scârbos și îmi place să-l văd satisfăcut. Până la urmă, avem o relație foarte apropiată.
În schimb, am pățit în trecut s-o fac unui jegos (fără să știu că e), care se spăla o dată pe săptămână, și aproape că mi-a venit să vomit.
Fetelor cărora le e scârbă să facă sex oral, cel mai probabil prima lor experiența de genul a fost cu un nespălat. Sau pur și simplu au concepția că "așa ceva fac doar c*rvele".