| HBK a întrebat:

Voi unde cautati iubirea? Sau asteptati sa va pice in brate din senin?

25 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

De regula daca o cauti, nu o si prea gasesti. Apare cand te astepti mai putin.happy

| Яùxsi a răspuns:

Asteptam sa ne pice in brate, din seninhee hee

| anda1313 a răspuns:

Am tot cautat-o printre prieteni, colegi, pe net. Acum nu mai caut astept sa imi cada din senin, adica eu sa cad in brate la cineva din senin.

| Lucky_9459 a răspuns:

In zonele aglomerate la metrou de obicei sau in gara de NORD
doar am glumit
pai unde sa o caut printre cunostinet prieteni la scoala... e cel mai probabil sa gaseti acolo. Spor big grin

| Alisa a răspuns:

Iubirea nu trebuie cautata, ea vine atunci cand te astepti cel mai putin, si iti readuce din nou speranta si scoate la iveala tot ceea ce e mai frumos, te face sa visezi, dar totodata trebuie sa tii ochii bine deschisi.

| Deeiu a răspuns:

Am auzit ca e la coltu` strazii...ma asteaptastraight face
laughing`:d
Nusth daca e cineva care a cautat dragostea si care a si gasit-ohee hee
Daca exista.atunci e norocos; x`
Io una profit de orice situatie, nu stii cand iti gasesti perechea potrivitahee hee

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Momentan n-o caut, ma feresc de gripa porcina si asta nu e vreme de iesit. As mai putea sa-ti spun unde n-am gasit-o: pe net, noaptea in carciumi sau cluburi (eh m-am indragostit eu de doua zane intr-un club dar nu pareau de nasu' meu ). Dupa cateva luni de incercari nereusite, intamplator am iesit in timpul zilei pe strada. Am fost surprins. M-am gandit ca ar putea fi un inceput - in magazine, mijloace de transport, baruri/cafenele/bistrouri locuri pe unde are nevoie tot omul sa mai treaca, si la ore decente, de la pranz pana seara. Dar asta cand se incalzeste afara si ar merge o plimbare. N-o sa ma apuc sa umblu ca un caine plouat cu 10 kg de haine pe mine ca nu-s nebun. La primavara, poate imi fac si un tricou imprimat ca sa ma gaseasca mai usor. "Sunt disperat" sau "Baiat bun, fara noroc" sau direct nr de telefonbatting eyelashes
Iubirea te asteapta dupa colt, cu toporu'
Acu' serios, nu tb sa o cauti, tb sa fii doar pe faza si sa umbli, sa socializezi, sa cunosti lume, sa maresti probabilitatile, sa fii deschis la nou, asa apar ocaziile. Si cand apare, fii ca un vanator care pandeste zile intregi pentru secunda potrivita laughing In fine, daca aflu ceva care merge te anunt.

| Sniper a răspuns:

Eu nu o caut pentru ca nici nu vreau sa o gasesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu o cauti nici nu trebuie sa astepti sa vina.Vine ea fara nici o invitatie.

| fabiola a răspuns:

Nu caut iubirea, ci iubesc! Cand iti doresti ceva, platesti! Ei bine pretul iubirii este sa iubesti! Asta nu inseamna ca nu-ti asumi si riscuri, caci pentru iubire nu-ti da nimeni garantie!

| unicka a răspuns:

Iubirea nu se cauta ea vine atunci cand nu te astepti, unii pot cauta diferite metode dar poate ma incolo le regreta

| ÅñdRa a răspuns:

Eu o sa o gasesesc acolo unde nu ma astepthee hee
de obicei eu nu prea o caut... o astepthappy

| Dizzydizz a răspuns:

Astbig grin

| Bacemi a răspuns:

Uneori o caut, alteori ma cauta pe ea. O vreme o cautam cu disperare dar acum nu mai fac asa. Imi vad de viata mea si daca se iveste ocazia sa o intalnesc pe Lady Right voi sti la momentul potrivit.

| Mystique a răspuns:

Dar iubirea e cumva tangibila ca sa o cauti?winkingnope, poti doar sa o simti si uneori o gasesti unde nici nu te astepti sau cand credeai ca nu o sa ti se intample tie. Daca nici banii nu cumpara iubirea, iti dai seama ca este f.greu de gasit, iar cand o gasesti, ai grija sa nu o lasi sa iti scape.

| Ana_6509 a răspuns:

Nu o caut si nici nu vreau sa ma gaseasca.

| OanaG a răspuns:

Sa vina totul de la sinehappy

:*[sa pice]

lolita
| lolita a răspuns:

Iubirea apare cand te astepti mai putin, nu cand o cauti. eu de exemplu am intalnit-o intr.-un moment cand eram foarte dezamagita de barbati si chair nu mai vroiam nici o relatie. incetul cu incetul s-a bagat in inima mea si acolo a ramas.

| lylu a răspuns:

Am cautat'o destulbig grinda nu mergebig grin

apare cand nu te asteptibig griniti pica in brate din senin cum spui tutongue

:Xasa ca nu o mai cauta

| Cursed4Ever a răspuns:

De obicei pica in brate, cand te astepti mai putin te loveste puternic, de cautat o cauta doar cei care chiar au nevoie de iubire

| UltraMega27 a răspuns:

Nu o caut,,, o astept sa vina ea la mine chiar daca am prietena rolling on the floor

| yoana_2922 a răspuns:

De obicei nu o astept... ea vine peste mine...:d

| Razvan a răspuns:

Astept.La asta ma pricep cel mai bine.Si daca ar mai intarzia vreo 2-3 ani nu m-as supara delochee hee

| warya a răspuns:

Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva. Sa iubesti si sa fii iubit e totul. Vorbele astea mau invatat ca singurul lucru care imi ramane in putinta de facut este sa iubesc si sa daruiesc iubire...nu am incercat niciodata sa o caut si nici sa-mi pice din cer, riscam sa nu o gasesc. Iar daca incerci sa o alungi, e in zadar...pentru ca nu vei reusi. Iubeste fara limite neincetat si acorda-ti mereu sansa de a fii iubit. Lasate iubit(a). Astfel lumea va fi a tawinking

| morethaninmyheadd a răspuns:

"iubirea sa nu o cauti,ca te gaseste ea"
aka:stai in casa/nu comunica, nu-i panica, cineva va face totul pentru tine.si pe gratislaughing

nu-i vorba de a cauta iubirea, ci a fi tot timpul disponibil "in caz ca te gaseste":adica binedispus, sociabil si cu alte interese in afara de cautarea ei.

e la fel ca si "cautarea fericirii".e vb de trairea ei in fiecare zi.cauti iubirea iubindu-ti viata.si nimic mai mult