| Marbella188 a întrebat:

Voiam sa te intreb.  Dupa partidă de sex, cu terminare in prezervativ, noi aruncam prezervativul, dupa ce il verfific adaugand apă in el, iar apoi el se spala ft bine dupa ce urineaza. Adica eu sunt ft exigenta cu igiena.  Vreau sa zic ca dupa ce urinez si eu pentru ca simt nevoia dupa fiecare partida, ma spal si jos si pe maini ft bine, pe maini aplic si spirt si lui si mie. E ok asa?  Sau poate ca exagerez?  Sau cum si cat ar trebui sa se spele? Noi oricum nu facem sex fără prezervativ si cu toate astea insist ft mult. Vreau doar sa ma asigur ca nu mai exista sperma sau ceva pentru orice risc

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu spirtul nu prea o nimeresti. Doar daca pui mana pe ceva mort, adica penisul lui dupa ce terminati.

| MishuD a răspuns:

E ok sa va spalati jos si pe maini dupa fiecare partida, dar e destul sa o faceti doar cu sapun. Spirtul nu e necesar, imagineaza-ti ca el are spirt pe degete si te mangaie jos... nu cred ca e placut, ustura ca naiba presupun. Evita spirtul, nu e necesar si poate fi chiar periculos pentru ca irita zonele genitale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Modul in care procedati poate fi calificat ca fiind cat se poate de OK din toate privintele. Felicitari. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Este foarte bine ce faceti dupa fiecare act sexual.

| Andreeush a răspuns:

E foarte bine ca ai grija de igiena ta insa cu spirtul exagerezi.

| ywar a răspuns:

Da, pe vremuri puteai sa folosesti formol. Puneai pe o dura incinsa niste formol, si vaporii aia dezinfectau tot pe o raza mare. Nu mai exista nimic. Si ochii ii dezinfectezi foarte bine cu formol. Mi-ai dat o idee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cum povestesti am impresia ca o faceti pe masa de operatie, intre operatii. Este adevarat?

| AndreeaMonica25 a răspuns:

Exagerezi! Cu siguranta igiena este foarte importanta atat inainte cat si dupa! Dar nu dusa intr-un mod extrem. Daca tu si iubitul tau sunteti de mult timp impreuna si aveti incredere unul in altul atunci nu trebuie sa iti faci griji. Daca a ejaculat in prezervativ nu trebuie sa-ti faci probleme.