| Waffen18 a întrebat:

Vorbeam cu fata de care-mi placea vorbeam in fiecare zi, am stat o data de la 6 pana la 2 noaptea... ( asta s-a intamplat in decembrie ). Dupa am simtit ca nu are rost sa mai vorbesc cu ea ( nu prea dadea semne ca ma place ). O data vazusem pe ask-ul ei un baiat care a spus :,, Hei sper ca m-ai iertat, esti super draguta :*,, si a raspuns,, Si tu esti dragut, vorbim pe chat :*,,. Dupa n-am mai vorbit cu ea 2 luni, dupa care mi-a trimis mesaj cu Hey, dar am preferat sa-i zic ca am treaba si sa vorbim mai pe seara. ( asta s-a intamplat in februarie ) Iar acum sufar ca un prost ca n-am vorbit cu ea atunci, trebuia sa continui discutiile. Caut sa uit de ea...

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Unele fete nu-si arata sentimentele, prefera sa para inabordabile. Daca vorbea cu tine clar te placea si ea. Baiatul acela poate sa fie doar un amic sau un coleg care a suparat-o cu ceva si inainte se intelegeau bine. Nu e nimic suparator ca i-a raspuns si ea la fel. Si inca o dovada ca i-a plcut compania ta, te-a cautat. Nu ezita intreab-o de vorba si fi sincer spune-i de ce ai fost suparat, asa poate o sa te lamureasca ea. Bafta! :*

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt in totalitate de acord cu tine.

| sofisis a răspuns:

Deci renunti usor...
Si daca vorbea si cu alt baiat ce? Nu iti jurase dragoste eterna tie ca sa nu aiba voie sa socializeze. Poate astepta de la tine un semn mai clar ca vrei ceva de la ea.
Acum nu iti ramane decat sa inveti din asta ca atunci cand vrei ceva nu renunti si sa incerci sa treci peste. Socializeaza cu alte persoane.

| MariaMd a răspuns:

Ai putea totuşi să încerci să vorbeşti. Faptul că a vorbit cu alt băiat nu înseamna nimic, decât să stai să te gândesţi la ce ar fi putut fi mai bine încerci să vezi ce ar putea fi.Bineînţeles dacă vrei si tu asta... Baftă.