| fanezodo a întrebat:

Vorbesc cu o fată de o lună, ne-am văzut de câteva ori, vorbeam zilnic, de o sapt s-a cam schimbat treaba, și a schimbat comportamentul, a acceptat azi să ne vedem, credeți ca ar fi cazul să i spun ce simt?

2 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Da, ai putea să îi spui ce simți și să lași timiditatea la o parte, pentru că riști să o pierzi definitiv, dacă nu ești sincer cu ea.

| andreierdna91 a răspuns:

Daca o spui intr-un mod frumos, sa nu sune a gelozie, poti sa ai o discutie cu ea sa o intrebi ce se intampla.
Ai putea la modul "ai patit ceva? pot sa te ajut?" (sau ceva de genul asta) in asa fel incat sa nu se simta ca un repros si totusi sa afli ce se intampla.