| smiley92 a întrebat:

Vorbesc de ceva timp prin mesaje cu o fata, ne-am vazut o singura data si urmeaza sa ne vedem. As vrea sa ii ofer niste flori mai frumoase si o cutie de bomboane ceva cand ne vedem.
Ce flori mi-ati sugera si cate la numar sa fie pentru inceput? Ma gandeam sa incep cu 3 dar sa fie si un crin imperial pe langa trandafiri.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incepe cu 1 trandafir rosu (doar unul singur), pana aflii care ii sunt florile preferate.

| ywar a răspuns:

Daca incepi cu un trandafir rosu-asa cum te-a sfatuit madam mummy- vei fi catalogat drept un disperat in cel mai bun caz. Du-te la o florarie si poti sa o rogi pe doamna de acolo sa-ti faca un buchet cu flori de toamna (preferabil alb si o alta culoare-rosu carmin). Buchetul nu trebuie sa aiba mai mult de 3 culori si nu trebuie sa aiba cozile foarte lungi. Mie-mi plac buchetele pe rotund, adica acele buchete putin mai bogate, cu niste verdeata, cozi scurte si un ambalaj discret fara culori tipatoare. Fa nota discordanta fata de ceilalti prin eleganta si simplitate. Parerea mea. Astea se invata in timp.

| smiley92 explică (pentru ywar):

3 culori deja intra la categoria mai multe flori. Nu imi place nici mie cu o floare/trandafir, ma gandeam pana la urma la 3 trandafiri si niste verdeata dar as merge pe ceva simplu pe o cutie de bomboane/praline.

| mi25 a răspuns:

Deocamdata un trandafir si o tratatie la un local. Cutie de bomboane se obisnuieste atunci cand mergi acasa la cineva sau e un cadou se multumire pentru un serviciu gratuit.
De regua, intre tineri nu se folosesc la inceput buchete de flori. Astea urmeaza daca mergi la ea acasa sau sarbatoriti ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți încerca să îi oferi un trandafir alb, ca simbol al dorinței sincere de a o cunoaște. happy

| NunuNini a răspuns:

De "ceva timp" nu ai aflat care este floarea ei preferata? Ar fi bine sa o nimeresti.
Pentru inceput, 3 sunt bine.

| Anonim5695 a răspuns:

Ia orice crezi tu, doar nu ca la mort. Si de preferat nu crini. Gestul conteaza oricum

| smiley92 explică:

Ar fi mai ok sa ii iau o cutie de bomboane si sa ii platesc nota?
La flori nu ma pricep, un trandafir mi se pare prea simplu iar trei nu stiu ce fel.

| Mariaa005 a răspuns:

O poți întreba care e floarea ei preferată, ce flori îi plac, de preferat dacă nu aflii ce își dorește, un buchet de toamnă sau unul de trandafiri, roșu dacă intenția ta e să fiți împreună sau e o persoană mai pasională/romantică, alb dacă e mai delicată/serioasă/timidă, roz dacă e energica și galben daca e mai copilăroasă.

Am ținut cont de psihologia culorii, sper că
te-am ajutat.