| Jessabell a întrebat:

Vorbesc de pe contul la o prietena! Vreau sa ma sinucid TPU nu am pe nimeni, + ca mai sunt si insarcinata, n-am decat o prietena, iubitul meu m-a parasit am stat cu el 2 luni impreuna si dupa ce a aflat ca am ramas insarcinata ma scuipat si a spus ca nu este copilu lui si m-a injurat ca la usa cortului!
Am mai pus 2 intrebari in legatura cu sarcina si multi mi-au spus sa le spun parintilor dar nu pot de rusine si burta deja incepe sa se observe.

Nu mai imi vad rostul la viata, vreau sa scriu o scrisoare in care sa-mi spun ofurile si dupa vreau sa ma omor.

Am 15 ani si nu mai suport viata asta...

Numai am putere sa lupt si prefer sa mor

E bine ce fac, ajung in iad daca fac asta?!
Sa nu ma credeti nebuna dar numai pot plang mereu

Scuzati categoria va rog!

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te duci la ginecolog si face chiuretaj de fata cu parintii tai o cearta ai de suportat, ajungi in iad daca te omori

| Purec a răspuns:

Daca cretinul ala a fost singurl tau aprtener sis tii sigur ca el e tatal, atunci spune parintilor ca te-a oblgiat si te-a amenitnat ca te oamroa daca nu te culci cu el. Daca se culca cu minore, macar sa sufere si el putin. Nu are rost sa te omori, repet, spune-le parintilor ca baiatul ala te-a obligat si ca ti-a fost frica de el sa le zici

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pacat, erati asa draguti in poza

| William a răspuns:

Ai putea sa spui ca te ingrasi pentru ca ai o ardere lenta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-am mai explicat de cel putin 2 ori ca este practic imposibil sa fi ramas gravida daca intr-adevar sexul s-a produs in data de 5 decembrie.Sustin si acum ca daca ai spus adevarul despre cum s-a intamplat si data este de 5 decembrie sansa sa fii gravida este practic 0 adica zero.Am incercat sa te contactez si sa-ti explic in particular ce ma face sa fiu aproape 100% sigur de cele afirmate, dar nu am reusit, sper sa o pot face de luni incolo.Fii cuminte si linisteste-te sa nu cumva sa faci vreo prostie, de asemenea nu mai plange deoarece sunt ferm convins ca nu ai de ce sa-ti faci probleme.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sezi bland...
Tu crezi ca sinuciderea este solutia?
In viata trebuie sa ne asumam respunsabiliatile inca din copilarie.
NU ai putere sa lupti? Ai face bine sa ai! Puterea vine din interior, cu atat mai mult ca ai pentru ce!
Vorbeste cu mama ta! Chiar din seara asta! E clar ca avort NU poti face daca zici ca se cunoaste.
Convoca pe mama la tine in camera sau mergi in bucatarie si pregatiti cina sau ajut-o la spalatul vaselor.
Ii spui ceva de genul,, Mami sunt gravida.Stiu ca am gresit, dar sunt sigura ca ma vei sprijini. Sunt copilul tau'' Iar nenorocitul de... m-a parasit '' .....vezi reactia ei. Daca nu rabufneste continui.,, Vei fi bunica''
Totul va fi bine!
Nu ai dreptul sa ei viata ta, cu atat mai mult a pruncului ce il vei naste!

| Alcyon a răspuns:

Draga mea, sinuciderea nu e o solutie! Viata e frumoasa si merita traita. Cum sa te sinucizi din cauza unui idiot?! Vorbeste cu parintii; cu siguranta ei vor sti ce e de facut. Probabil ca te vor certa putin, dar asta trece. Si ei au fost tineri, si probabil c-au facut greseli prostesti. Crede-ma, toate problemele de pe lumea asta au o solutie, mai putin moartea.

| Lola05 a răspuns:

Ți s-a oferit posibilitatea de a primi ajutor specializat. Ai primit un număr la care să suni, 116 111, telefonul copilului. Ai încercat să suni acolo? Pentru că dacă nu ai sunat, nu cred o iotă din ce spui. Cauți doar atenție și pierzi timpul tău și al altora care încearcă să te ajute.

| Skilline2012 a răspuns:

Te crezi in carti sau in filme?

| corhaz a răspuns:

Ti-a placut "bățul" trebuie sa suporti.pana la urma tot afla parintii tai.la inceput te vor certa cu siguranta dar apoi vor hotara decizia corecta si scapi de un stres pe cap

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Pai... solutia nu e sinuciderea. Adica ai un copil si fie care vrei fie ca nu trebuie sa-l aduci la viata si sa-l cresti... Doar e copilul tau! Niciodata nu trebuie sa te gandesti la avort! Asa cum mama te-a facut pe tine, asa trebuie sa faci si tu!
Ok, deci trebuie neaparat sa le spui parintilor, ei o sa te ajute, doar sunt parintii tai nu niste necunoscuti Nu e bine sa-i minti.
Si ok din nou, da normal ca ajungi in iad daca faci asta!

| Jessabell explică (pentru ღஜღpikapikaღஜღ):

Am facut o greseala am fost bleaga a spus ca daca ma culc cu el, vom sta mereu impreuna il iubesc mult si din asta am facut asta nu mi-am dat seama, atunci, numai suport daca le spun parintilor ca sunt gravida se vor supara rau pe mine, plang incontinu de cateva zile. nu-mi doresc sa fac avort crede-ma simt ca am ceva acolo si nu pot dar parinti ma vor obliga sa fac si nu vrea imi iubesc copilu chiar daca am 15 ani nu vrea sa-l dau afara imi este teama pentru el

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns (pentru Jessabell):

Nu vor face asta!
Un parinte adevarat nu va face niciodata asa ceva.
Iar de acum, ai grija de ce faci. Baietii... nu sunt de incredere.
Deci du-te si zile. Adica e evident ca o sa fie un pic suparati, dar se vor gandi mai bine si o sa te ierte... Nu o sa faci avort, nu-ti fa griji

| NumaiIdioti a răspuns:

Si cand nu te protejai ce era in capatana ta? mesaje din o sa mai vedem pe siteul asta

| MskDesign a răspuns (pentru NumaiIdioti):

Ar trebui ajutata, faptul fiind consumat.Cred ca a te sinucide este cea mai proasta alegere.Singurii care te pot ajuta la varsta ta, sunt parintii. Vorbeste cu mama ta intai.O sa te certe dar in acelasi timp trebuie sa constientizeze ca trebuie sa faca ceva pentru tine inainte sa fie prea tarziu.

| marian5888 a răspuns:

Du-te la un psiholog te va ajuta

| Inspiration a răspuns:

Mi-e greata sa citesc. Fetito ia-te in maini.

| MrLove4ever a răspuns:

Buna! Vreau sa te ajut si eu cu un sfat.
Stii? Sinuciderea nu e o solutie. Toti trecem prin momente mai grele, dar nu e bine sa recurgem la gesturi din astea. Gandeste-te ca nu te omori doar pe tine, ci si pe copilasul tau (daca intr-adevar esti insarcinata). Ok. Acum linisteste-te si vorbeste cu parintii tai. Spune-i mamei tale, sunt sigura ca va intelege asta. Mult noroc! happy Nu fa nimic! Gandeste-te la ce frumoasa e viata si la cate mai are sa-ti ofere.

| AnonimLove14 a răspuns:

Hey,nu am de gand sa te critic pentru ceea ce ai facut fiindca fapul e deja consumat.Amtrei mari rugaminti la tine:
1)Te rog, te rog, te rog din tot sufletul meu sa nu te omori.Nu are rost.Ai facut o greseala si trebuie sa suporti consecintele,dar nu numai din cauza asta. Poate parintii tai vor fi suparati pe tine dar mama ta va fi cea care te va strange de mana pe patul de spital iar tatal tau e cel care te va duce acasa cu masini nu nenorocitul ala. Poate vor fi dezamagiti, poate vor striga la tine, poate vor plange dar nimin, absolut nimic nu ii poate face sa nu te mai iubesca. Orice ai fi facut, oricat de rau ar fi si oricat de greu de suportat vor fi consecintele ei vor fi alaturi de tine fiindca sunt parintii tai si te iubesc orice ar fi. Poate o sa ti se para ca esti singura la inceput pentru ca si pentru ei va fi un soc dar nu inseamna ca esti.Parintii sunt cei care iti vor vrea in totdeauna binele(asta inseamna de sigur sa le spui parintilor tai.Stiu ca pare greu dar va fi si mai greu cand sarcina va inainta)
2)Te rog,te rog,te rog cu lacrimi in ochi deja sa nu apelezi la avort.E copilul tau,e parte din tine,e o alta inima batand,un alt suflet, o alta viata. Daca faci asta nu te vei putea niciodata impaca cu tine,nu te vei iereta nicioadata cu adevarat.Te vei intrba ce nume i-ai fi pus,ce calitati ar fi avut,cum ar fi aratat cand zambea, cum ti-ar fi povestit de prima lui dragoste, cum ar fi zambit spre tine in ziua nuntii.Te rog, doar nu ii lua sansa la toate astea, nu ii lua sansa la viata fiindca nu este vina lui.Stiu ca e greu sa treci printr-o sarcina la varsta ta(fiindca sa fim serioase, nu esti destul de matura)dar nu poti pur si simplu sa curmi viata cuiva inainte macar sa fi avut sansa sa o traiasca.
3)Te rog, te rog, te rog du-te la parintii lui si spune-le.E tatal copilului, oricat de tineri ati fi el trebuie sa isi asume respnsabilitatea pentru ceea ce a facut.Lui ii este cel mai simplu.De ce sa suferi tu si pentru el? Daca parintii lui nu te vor crede(ceea ce este foarte probabil)face-ti teste ADN si tunci nu vor avea ce sa spuna.Nu trebuie sa fi singura in asta.Si in plus, copilul are dreptul de a sti cine ii este tata.
Sincer, as vrea sa fiu langa tine si sa iti dau o imbratisare mare fiindca nici nu imi pot imagina prin ce suferinta treci.Te rog, fa ce ti-am spus.
Cu drag,
Un prieten la nevoie.

| 13Ålex13 a răspuns:

Buna sunt un baiat am 16 ani si vreau sa vorbesc cu tine te pot ajuta! Cum te pot contacta?