| maadaaa a întrebat:

Vreau cat mai multe raspunsuri, va rog! De ce ma doare cand fac pipi:d, de fapt dupa ce fac, simt o dureresadsadsadoare ce se intampla? Joia trecuta am facut-o de 3 ori si am stat sus(al 3-lea nr):d atunci am simtit o durere puternica(el a s-a miscat si ma atins nu stiu unde, dar m-a durut) ce s-o fi intamplat? am senzatia mereu ca fac pipi si daca ma duc la toaleta fac putin!big grinbig grinbig grin va rog raspundeti-mi e o intrebare mai rusinoasa:d

ps: in primul rand nu mi-am inceput viata sexuala demult de cateva saptamani, al doilea rand poate fi de la prezervativele care le-a folosit?

multumesc!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pari a avea o infectie urinara. Trebuie sa stii ca desi folositi prezervativ, in timpul actului sexual, microbi de pe scrotul si perineul lui si de pe perineul tau sunt antrenati in caile tale urinare si genitale. De aceea este important sa va spalati foarte bine inainte si dupa sex, iar tu sa urinezi dupa sex. Va trebui sa te duci la medicul de familie pentru analize de urina si tratament.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Fie ai o infecție, fie o rana din cauza contactului. In orice caz, eu te sfătuiesc sa mergi la doctor!

| Buttercup30 a răspuns:

Se intampla la multe fete.E o infectie urinara.
Ii spui mamei tale simptomele si o sa te duci la medicul de familie.
De acolo iti da tratament, si ai terminat happy[fara sa afle de inceperea vietii sexuale

| ema69 a răspuns:

Si varianta unei infectii urinare e posibila, dar eu cred ca mai repede e vorba de o rana pe col, daca zici ca durerea a inceput in timpul actului sexual cand el s-a miscat si tu ai simtit o atingere dureroasa.Se poate sa se vindece si de la sine dar ar trebui sa faci o perioada de pauza(la sex ma refer) dar totusi cel mai bine ar fi daca ai avea pe cineva de incredere sa mergi la ginecolog(ai zis ca nu vrei sa stie mama dar crede-ma ca ea e cea mai indicata sa te insoteasca). Sanatate multa iti doresc.

| Aimee_7045 a răspuns:

Eu te asigur ca nu ai nevoie de mami ca sa mergi la ginecolog.
Dar evident asta in cazul unui cabinet privat.
Cred ca poti sa gasesti usor unul cu costuri sub 100 de lei.
Cauta si pe net, depeinde si din ce oras esti, daca imi spui poate te ajut.
Tot ce trebuie sa faci e sa faci rost de ceva banuti.
Indicat ar fi sa mergi mai intai la o doctorita si nu la un doctor pentru ca te simti mult mai increzatoare cu o femeie mai ales daca esti incepatoare in...
Nu trebuie sa te rusinezi, cel mai sigur e ca o sa-ti faca un control acolo jos si apoi daca o sa fie nevoie si de alte investigatii.
Ai girja sa-i spui mai tot ce simti si patesti si cand inclusiv in timpul actului fara sa ascunzi nimic din pudoare sau altceva.pentru ca ea sa poata sa-si dea seama despre ce e vorba.
Tot ce vei vorbi cu doctora va ramane intre voi poti fi sigura.
Mult succeshappy
Pa pa

| NichiforSolitaru a răspuns:

O prietena a patit exact la fel si ce sa vezi? Era insarcitata. Dar nu e problema, o data ce ai fost spartana sa o faci, inseamna ca esti destul de responsabila sa cresti un copil. Sa fie intr-un ceas bun!

| KaTtY a răspuns:

Cred ca e raceala sau viroza
sau ai infectie urinara

| LdyD a răspuns:

Cred ca e o raceala.

| CookieșiParty a răspuns:

Poate ai ciclul!

| maadaaa explică:

La doctor adica la finecolog sa merg? nu cred ca pot sa merg am 17 ani si ca sa merg acum trebuie sa fiu insotita de mama, iar mama nu stie ca mi-am inceput viata sexuala si nu as vrea sa stie!
Daca ar fi o rana din cauza contractului, trece? sau ce sa fac? in afara de doctor:d

| maadaaa explică:

Ginecolog scuze

| anonim1001 a răspuns:

Cand ai ciclu te doare cand faci pipi?