| DonMecanico a întrebat:

Vreau mare ajutor cu sfaturi primite de la toti de TPU, nu stiu ce sa ma fac, sunt un timp sensibil, prind foarte repede drag de o persoana, sunt foarte gelos. imi este greu sa am incredere intr-o pers nu stiu ce sa ma fac, am suferit mult., mai devreme m-am certat cu iubita., din cauza ca am luat-o cu chestii dc si-a facut poze cu niste prieteni de pe strada de la ea, dc le da like-uri la altii pe fb ( nu exagerat, dar da cand are chef ), eu mereu ma i'au de ea din cauza lucruriilor astora si mereu iese cearta. sad asa am fost cu toate si inainte sa fiu cu pers, mereu am impresia ca, cu ce spune m'ar mintii, as vrea gen ca pers respectiva sa fie doar pentru mine, sa-mi rasp repede la msj fb/mess/tel., sa numai vb cu niciun baiat. nu stiu dc sunt asa, habar am cum sa renunt la toate astea., am multe de pierdut stiu, am nevoie de sfaturi care sa ma faca sa ma schimb va rog sad

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand vei invata sa respecti femeia de langa tine, sa ai incredere in ea 100%, sa fii sigur ca este o femeie normala, fidela, de incredere si care merita respectata, atunci vei putea avea o relatie. Cat timp vei fi egoist si needucat si le vei trata pe femeile de langa tine ca pe niste prostituate ieftine, cumparate la targ, e mai bine sa ramai singur. Sta in puterea ta sa te educi, sa inveti sa ai un comportament normal, sa respecti femeile. Probabil iti consideri mama, din cine stie ce motive, o femeie cu moravuri usoare si tu ai concluzionat ca toate femeile sunt la fel. dar nu este adevarat, majoritatea femeilor nu isi inseala partenerii si nu pot fi folosite ca niste animale (sa fie doar pentru tine). daca vrei o femeie care sa nu mai vorbeasca cu nimeni, ia-ti o papusa gonflabila, este singura ta solutie. Depaseste traumele din copilarie, invata ca femeile sunt oameni ca si tine, ca merita incredere si respect.

| DonMecanico explică (pentru Brigaela):

Ti-ar venii sa nu crezi, daca iti zic ca mi-as ocupa tot timpul doar cu ea si nici macar amicii sau nu stiu cine n-as vb cu ei doar ca sa vb cu ea, ma comport foarte frumos cu persoana respectiva, daca incep sa vad ca e genul meu, vb cate zile ca amici... sa zic, doar ca dam de inteles cv pe viitor, deja prind drag de ea, fara sa vreau, de parca zici ca m-as iubii cu ea de o nu stiu cat timp cu ea., ai cam exagerat cu vorbele alea dure, aici era mai mult vorba de mine, ca nu stiu ce sa fac sa mai fiu asa. dar in fine, accept orice parere.

| Danysan a răspuns:

Amice schimbati mentalitatea -Tu esti un tip mai sentimental si se vede ca ai o inima mare pui suflet in toate dar trebuie sa fi mai calm si mai relaxat adica daca ai incredere in ea stai linistit...Nu e nimic rau sa dai like sau sa vb pe facebook -doar nu ti-o tragi cu una sau unu pe facebook desii as vrea eu inca nu s-a ajuns acolo Vb si voi comunicarea e cheia, explica-i ce te nemultumeste. Fundita?:-D?

| SirGilbert a răspuns:

Cu siguranta ai o varsta intre 14-16 ani.
Majoritatea trecem sau am trecut prin asa ceva.
Nu baga atatea la cap, nu mai lua in seama tot ce se intampla in jurul tau.
Gandeste-te ca fete sunt destule pentru toata lumea si nimeni nu incearca sa-ti ia prietena.
O fata cu prieten nu prezinta deloc interesul baietilor.
Cat despre like-uri la poze?
Incearca sa o intrebi ce inseamna pentru ea un like, si vezi ce o sa-ti raspunda.Nu cred ca inseamna mai nimic pentru ea, atat timp cat te iubeste, este impreuna cu tine si te accepta asa gelos cum esti!

| DonMecanico explică (pentru SirGilbert):

Am aproape 17 ani. asa imi este felul, fara sa vreau pun suflet. crying(

| SirGilbert a răspuns (pentru DonMecanico):

Ii poti spune ce se intampla cu tine.
Daca te iubeste, o sa te inteleaga si o sa se schimbe iar apoi te vei schimba si tu.

| Danysan a răspuns (pentru DonMecanico):

Asa sunt si eu fratica si mi-am luat-o in baraba de multe ori...

| DonMecanico explică (pentru Danysan):

Cum ai scapat sa numai fii asa? sau cum te-ai schimbat...

| Danysan a răspuns (pentru DonMecanico):

Incredere in sine si in persoana de langa tine.Frate eu nu ma stresez poate sa faca ce vrea ea dar i-am spus dca o prind ca ma inseala pe loc acolo o pleznesc si s-a terminat -atata vreme cat eu i-am daruit iubirea, dragostea si sentimentele mele asa ar trebui sa o faca si ea -O femei daca vrea sa te insele o face si cu tine de mana stai lin...Chiar daca o sa sufer nu imi pasa sunt atatea fete in lume, nu reprezinta ea unicatul. Persoana care ma iubeste si ma respecta nu ma inseala so nu trebuie sa o pazesc cu parul si sa fiu Gelos...

| Ionutzstelistu62 a răspuns:

Batal vina pe el de facebook numai el strica relatilehappy