| cryssa14 a întrebat:

Vreau multe status de tristete.singuratate.de despartire,, cu iub.saddau fundastraight face...sa fie multe.si pentru indiferenta iubitului.

6 răspunsuri:
| Aly122 a răspuns:

laughing)-Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!
- Incerc sa ascund calvarul numit depresie.Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

- -Am invatat sa respect,ea respecta doar banii,am invatat sa lupt singura,ea e zero fara tati si mami,stii ca tu ai ales eu am drumul meu acum,al tau e-n celalalt sens.

-De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!
-Dak eu sunt subiect de barfa pentru tine. Atunci tu esti un nimic pentru mine! Tu impotriva mea. Eu mereu deasupra ta!

-De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie.

-Stiu ca sunt diferita in felul meu si ca unii nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.

-Uneori facem lucruri ce apoi le regretam
Dar trecutul n-avem cum sa-l schimbam
Putem sa-ncercam dar e in zadar
Cel mai urat e ca gresesti pe plan sentimental
Fata c-eu iubesc a plecat m-a dat la o parte
Acum simt ca jumtate din inima mea
Nu mai bate, departe esti acum tu fata mea
Oare ce-am facut de m-ai lasat asa

=Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate
=Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai demult.Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut
=Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine.du-te tare cat te tine!
=orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus
=Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta
=intodeauna fetele au iubit cu inima, dar qum baietzii nu au reushit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele
=Vezi cum e viata ? Se intoarce roata.Cel care greseste intr’o zi plateste.Azi e randul meu ca sa rad si eu !
=Si poti sa tipi ! ca nu te aud !Si poti sa plangi ! ca nu te vad ! si poti sa pleci ! ca nu te caut ! Si poti sa mori ! Ca nu imi pasa
=~Eu nu te deranjez pe tine.asa ca nici tu nu ma deranja pe mine~
=Cu indiferenta ta mai facut mai tare nu o sa’ti convina dar incet.incet.calc pe urmele tale si abia atunci ai sa vezi si tu ca indiferenta doare
=Spun ca nu-mi pasa, mie imi pasa sa stii,
Spun ca plec, da o sa ma-ntorc intr-o zi
Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor
Spun ca sunt ok cand de fapt nu-mi e usor.
=Crezi ca ma faci geloasa? Nu fraiere! Nu ma intereseaza orikum te doare inima cand te uiti la poza mea.Asa ca
=Vreau sa sThii` .Ca de aZi` . DevIn InDiferenTha` . DeVin muLt` mai Rea` . DevIn FaTha` PerfecTha
Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor, Mor incet ,simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara."
Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea ,nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea
Crezi ce vrei.si cand te uiti in ochii eipe mine ma vei vedea si de ea nu-tsi va pasa
Thuu,chiar crezi ca ma compar cu ea !? Uita-te la mine beib` si apoi la eah, ma faci sa rad , cum panah meahh sa fiu eu ca ea . eu dOlce ea AmarA , eu cuminte ea vulgara
Uneori,te porti de parca nu ti-ar pasa.Dar sunt sigura,ceva din adancul sufletului tau,ma vrea!
Sa nu tipi la ea!Ca o doare capul.Sa nu cumva sa ii faci ceva!Ca te ia dracu!
Ok,taie-o,pleaca,cara-te,dispari,zbori sterge-o,calc-o,evaporeaza-te,mori!Fa-te scrum,arzi in culori,stinge-te si sufla-te singur,ca-mi dai fiori!
Uita de mine.Dar uita-te bine,ca-i ultima pagina din trecut!
Crezi ca ma fac i geloasa cu tarfa ta?Nu fraiere!Chiar nu imi pasa de ea.Asta este ca sa vada prietena ta!Ca tot eu sunt viata ta!
Te-a iubit odata,si ai pierdut-o.In fine.Nu tine doar de tine,Ca daca te gandesti,Tot el ti-a luat-o si tu ca prostu Ai lasat-o sa ti-o fure altu!
Am fost in locu tau baby,nopti intregi am asteptat
Adormeam singura-n pat,tu iti faceai mereu de cap.
Mi-e indiferent.cu sa fara tine.doar nu o sa ma urc pe pereti daca nu esti tu langa mine !
Ma vrei inapoi?, Eu nu Iti spun doar atat: Nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang. Am mai crescut.[[.Spui ca-i o copila.dar asa cum e ea ti-a furat inima!

Credeai ca o sa plang dupa tine dar te`ai inselat. Credeai ca o sa blestem ziua in kre m`ai inselat? Neaa baiatu meu , Te las cu zdreanta ta. Akm o sa`ti arat ce`mi poate pielea
°Sa pOti Sa Fii AceeAshY cand TotUl e schimbAt.Sa Poti Sa Fii IndIfErenTa cand toTul Te-A mArkt °•×
mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •
Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

Nu te-am uitat. am invatat doar sa traiesc fara tine
Nu`ti pasa. nu`mi pasa! punct [.]
Credeam ca esti altfel.dar azi am aflat.te-ai schimbat.azi cand te-am privit nu am mai simtit la fel.NU TE MAI VREAU.poti sa-ti iei visele inapoi.azi numai este loc pentru noi 2.
A fost totul ca-n povesti te uiti la mine si imi zambesti acum sunt sigura ca vreau sa pleci tu imi ceri sa ramai e tarziu , chiar nu intelegi? "

Si vreau sa-ti spun ca noi 2 nu,nu suntem pe'acelashi drum
Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred. in noi!
Am pus suflet in cateva momente,dar de azi STOP sentimente!O sa rad, o sa traiesc dar fara sa te mai iubesc!
Ce te uiti asa?Obisnuiteste-te, de azi nu mai sunt a ta!
Am intrebari de pus, raspunsuri de dat,ganduri de ascuns, oameni de uitat!
Ai grija de tine,sau mai bine ai grija de tarfa ta.ai grija ce-o sa faca si cu cine pleaca ,sa te doara INIMA cand te uiti la POZA MEA!
Zambete false.Priviri pline de ura aruncate'n vant,minciuni.Si toate fara nici un motiv.Am gresit.Am oferit iubire acolo unde trebuia sa ofer indiferentza.
am invatat ca oricat ai plange , lumea nu se opreste in loc ptr durerea ta
Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Unii oameni vin si pleaca repede din viata noastra, altii stau o vreme, punandu-si amprenta pe inima noastra. Dupa plecarea lor, nu vom mai fi niciodata aceiasi.
S-a intors cu spatele la mine si crezand ca-si pierde mintile ,mi-a spus : "M-am indragostit de-o amintire !

Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa sti ca-i doar o incercare trecatoare

Zilele trek´ så må Ssc0tSsi´ din kp´ tSsie ´greu smug . Påkt ´cå sunt prietenå prietenului´ thåu don't tell anyone ! ?"
-Ai` Avut`o De Mult! AcoOm` n`o mAi Ai,Ai` iNcErCaT s`O InlOcuIesTi` N`ai PutUt,PentrU` K`o IubeSti !

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!
De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!
Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.
Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Ma vrei inapoi?Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut
cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima,de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea,de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!
Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm
Eu,imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc,da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc
Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !
Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu . da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau !
Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit . ptr.` mine mai existi oare?
Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![
cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa'ti dai seama ce'ai avut.

opusul vietii nu este moartea ci indiferenta!
Esti patetic si tu sti nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botul.hai ca c`o faci pe idiotul
Unii sunt prea fraeri sa vada prea fraeri sa inteleaga ca mie nu imi pasa. )

DE ce taci?de ce plangi?daca,nu ma iubesti,ba ma vrei.ba m-alungi,nu stii.nu stii cat ma ranesti

Ia-o de lângă el
Pur şi simplu.
Tu o cunoşti cel mai bine.
Nu lăsa iubirea dintre voi să se stingă.
Dacă ea nu se poate despărţi de el,fă-o tu în locul ei.
Dar fără violenţă.
Spune-i băiatului că ea te iubeşte pe tine şi el va aprecia asta.
Pune-te şi tu în locul lui.
Şi imaginează-ţi că nici ţie nu ţi-ar place să fii luat de prost.
Vorbeşte cu el şi explică-i tu situaţia asta şi cu siguranţă te va înţelege

Sper ca iti ajunghee hee astea sunt cele selctate de mine kre m-au impresionat cel mai mult:*

| Zoya333 a răspuns:

Tu nu ma meritzi` Pentru ca ma mintzi... iubireee! Cu lacrimi fierbinti te rog sa nu ma mintzi si te rog sa`mi spui ca ti si tu la mine;-

| Zoya333 a răspuns:

Sa dea Dumnezeu` sa plangi de doru` meu si macar pe jumatate sa suferi cat sufar eu;-j

ai promis ca nu mi gresesti...acum regreti dar si platesti...

Tsi-a pr0mis.Stiu! Te`a mintSit.Stiu! EL o sa regrete. CaNdd` e mult prea tarziuuuuu`!

Poate era mai bine daca iti ascundeam ce simt dar asta e doar vina mea pentru ca nu-mi place sa mint...
Promisiunile tale... diamante false!"

| Maiiiiia a răspuns:

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

♦ At my desk cu nimeni…cu tristetea…cu mine…

♦ Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

♦ Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

♦ Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…

♦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…

♦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru… mai inchis… foarte inchis…

♦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

♦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

♦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

♦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

♦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

♦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

♦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

♦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

♦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

♦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

♦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

♦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

♦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

♦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

♦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

♦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…

♦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

♦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…

♦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

♦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

♦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…

♦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

♦ Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

♦ Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Sper ca ti-am fost de ajutor!
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
00000Conţinut obscen/ilegal/piraterieCaracter irelevantNeinteligibil/spam
(21 Noiembrie 2010 20:16 )
Iull a răspuns:

Http://www.statusuri.ro/statusuri-triste.html
:D
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
00000Conţinut obscen/ilegal/piraterieCaracter irelevantNeinteligibil/spam
(21 Noiembrie 2010 20:32 )
Roxylove16 a răspuns:

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

| Cowish a răspuns:

Poti sa scrii "o sa mori. si n-o sa-mi pese nici mie de tine." Eu asa am facut ultima data cand m-a ignorat un baiat.

| Dodo_6435 a răspuns:

Nu te supara, dar, nu trebuie sa te faci emo daca te-ai despartit de cineva! Incearca si fii mereu cu prietenii, sa te distrezi, si incepe si tu sa intri in lumea celor pe care-i doare-n cot de despartiri