| anonim_4396 a întrebat:

Vreau o parere de la cineva care a fost/este intr-o relatie cu un baiat balanta. Ce credeti despre el?

1 răspuns:
| BBAlyss a răspuns:

Eu nu am fost, dar din cate am inteles tu vrei date despre barbatul\baiatul balanta.Eu am sa iti dau datele de care ai nevoie:
Planetele si zodia Balanta

* Planeta guvernatoare: Venus
* Planeta carierei profesionale: Luna
* Planeta dragostei: Marte
* Planeta câstigurilor financiare: Pluton
* Planeta comunicarii: Jupiter
* Planeta sanatatii si a muncii: Neptun
* Planeta casei si a familiei: Saturn
* Planeta spiritualitatii: Mercur

Culorile zodiei Balanta: albastru, vernil
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Balanta: coral, smarald, jad, opal, marmura alba
Metale caracteristice pentru zodia Balanta: cupru
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Balanta: vineri

Principalele calitati ale zodiei Balanta: diplomatie, tact, farmec
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Balanta: dragoste, armonie sociala
Defecte ale nativului din zodia Balanta: este capabil sa încalce legile si uzantele pentru a fi acceptat de societate
Barbatul Balanta poseda un foarte dezvoltat simt estetic, al armoniei si al echilibrului. Este un tip elegant, care se îmbraca cu gust si miroase bine. Frumusetea conteaza foarte mult pentru el, atât cea a ideilor cât si cea a formelor. Barbatul Balanta este un rafinat, un amestec interesant de spirit si sensibilitate. O jumatate din el e senzuala si sentimentala, cealalta jumatate e condusa de ratiune.

Barbatul Balanta este un om de societate, amabil si curtenitor, cu un profund simt al dreptatii, al echitatii si al "fair play"-ului. Îi place sa traiasca înconjurat de obiecte frumoase, în confort, ba chiar are înclinatie catre lux. Dar, mai presus de toate, este un romantic. Se spune ca trubadurul îndragostit de Doamna sa nu va disparea atâta timp cât pe lume vor exista Balante. Romantismul d-lui Balanta este cel al sampaniei, al valsului si al clarului de luna. Iubeste femeile frumoase, foarte feminine, un pic misterioase, un pic inaccesibile...

Barbatul Balanta are talentul de a face curte cu o maiestrie neîntrecuta, construind adevarate mici capodopere ale genului. De regula este generos si, daca nu încerci sa abuzezi de aceasta generozitate (sa ne amintim ca pune mult pret pe "fair play"), el va fi mâna-larga, neregretând niciodata banii cheltuiti pentru luxul, frumusetea si distractiile sale sau ale iubitei.

Barbatul Balanta este un amant rafinat, un expert în arta preludiilor, rezistent si care acorda multa atentie partenerei. Fidelitatea nu este punctul lui forte, pentru ca, vulnerabil fiind în fata sexului frumos, se îndragosteste destul de usor si e incapabil sa spuna "nu". Problema este ca, armonia lui interioara având oroare de situatiile de criza, de rupturi si reprosuri, îi este greu sa initieze o despartire, preferând compromisul.

Relatii între zodia Balanta si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Gemeni, Varsator
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Capricorn
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Rac
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Capricorn
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Scorpion
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Berbec
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Varsator
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Gemeni, Fecioara